aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974673
    aty
    Felhasználó

      Egyébként most milyen géphez akarod a billentyût venni?

      Van rajta egy PS2 és még vannak USB-k? MErt akkor inkább vegyél USB-t, csak ahhoz viszont nem értek, nekem van két 2*PS2-s kombóm, USB-s nincs.
      [align=right][snapback]85343[/snapback][/align]

      A billentyûzet egy 586os alaplappal szerelt géphez lesz(acorp 5ali61). Van egy db ps2 az egér számára. Meg ha jól emléxem van usb is, de azt még kikéne vezetnem.

      Cherry billentyûzetek tényleg nagyon esztétikusak, de eddig egyetlen egy mellett láttam csak Linux logót(a legbénább mellett).

      Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974671
      aty
      Felhasználó

        Arról viszont nem tudok, de a két cucc annyira eltérõ, hogy meglepne, ha lenne.
        [align=right][snapback]85340[/snapback][/align]

        PS2->USB létezik, ezért kérdezem. Microsoft egérhez adtak ilyen csatlakozót, az egér valójában usbs, de van ilen kis átalakító amivel ps2n lehet használni. Aztán inkább azon is használom, mert azt mindig és minden felismeri.

        Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974669
        aty
        Felhasználó

          PS2/soros dologgal vigyázz, ugyanis létezik, de nekem szintén A4Tech egérnél, az egyikkal, amihez adták, ment, a másikkal, amihez kipróbáltam, nem ment. Talán a PS2 adatátviteli sebessége nagyobb tud lenni, és fölfelé a dolog így már nem komatibilis.
          [align=right][snapback]85332[/snapback][/align]

          Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974668
          aty
          Felhasználó
            Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974664
            aty
            Felhasználó

              Linux alatt kis kézimunkával szerintem minden szabványos (legalábbis „madzagos”) billentyûzet életre kelthetõ. Ha esetleg lesznek gombok, melyet nem ismer fel, akkor se rémülj meg.
              [align=right][snapback]85324[/snapback][/align]

              Wireless befolyásolhat valamit is? Végülis PS/2es porton kapcsolódik az adóvevõ is.

              Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974662
              aty
              Felhasználó

                szerintem a lineak hasznalataval minden plusz billentyut tuCC majd hasznalni
                [align=right][snapback]85266[/snapback][/align]

                Ideálisnak tûnik. Köszönöm.

                Hozzászólás: Az abszolút kezd? #1974207
                aty
                Felhasználó

                  Hát akkor lehet h 300-asom van?

                  Nem is tudom mikor jáccottam utoljára a számítógépen a hangkártya nekem zeneírásra és mp3 hallgatására kell de arra nagyon szval az nem baj h nem futnak a játékok.

                  Uhut egyébként próbáltam de elég sok minden fagyott rajta meg nem úgy m?ködött ahogy kellett volna.

                  na akkor most mi legyen  (én még arra sem jöttem rá hogy tudok itt akármilyen programot is telepíteni.)
                  [align=right][snapback]84841[/snapback][/align]

                  Akkor valószínûleg mx300as kártyád van.
                  Teendõk:
                  rootként megpróbálod betölteni a hangkártya modult, konsoleban add ki a köv. parancsokat:
                  „su” – itt megadod a root jelszót.
                  „modprobe snd-au8830” – hibaüzenetet másold be ide pls.

                  Hozzászólás: Akartok jót mulatni? –> WinXP SP2 fórum… #1974211
                  aty
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Az abszolút kezd? #1974201
                    aty
                    Felhasználó

                      na minnyá szétkapom aszt megnézem
                      [align=right][snapback]84824[/snapback][/align]

                      Az alsa leírás ess modult akar használni, tehát sejtem akkor ess chipset van rajta.

                      Hozzászólás: Az abszolút kezd? #1974193
                      aty
                      Felhasználó

                        Sziasztok! Na hol is kezdjem. Az az igazság h betelt a pohár a MikroPuha Ablakok-kal ezért pár napja felraktam egy linuxot ami nagyon tetszik de nekem még rendkívül átláthatatlan. De a legnagyobb problémáim a következ?k:

                        -Monstersound Diamond MX-400 -at hogy tudom m?ködésre bírni.
                        Azt irja h nemsikerült telepíteni mert rossz az IRQ (ezt egyébként
                        megnéztem és az IRQ-ja 21 de nemtom h ez joo v rossz vagy hogy hogyan
                        tudnám átállítani.

                        -Hogyan tudom rávenni a linuxot h megossza az internetet egy win-es géppel?
                        [align=right][snapback]84811[/snapback][/align]

                        „lspci” parancs mit ír? Ott is problémázik irqval?
                        http://alsa-project.org/alsa-doc/doc-php/t…e&module=es1968
                        Ebbõl azt szûröm le, hogy egy es1968 nevû modult használna. Megvan ez a modul suseban?

                        Internetmegosztás: biztos van Yastban is rá megoldás, de parancssorban:
                        echo „1” > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
                        iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.2 -o ppp0 -j MASQUERADE

                        Feltéve ha a wines gép ip címe 192.168.0.2, és ppp0 a megosztandó kapcsolat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 1,776