Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
A gondom a következõ: mikrohullámú internet van itthon, de debian alatt (2.6.3)nem tudom beállítani. Van hálókártya, Realtek RTL8139, azt fel is ismeri a gép. Azon keresztül kéne, hogy menjen az egész. pppoeconf-al sikerült mindent beállítani, azt írja kész a kapcsolat, lehet csatlakozni, de ‘pon dsl-provider’ után nincs kapcsolat.
JaPPinGo es Bbt:
most komolyan, miert nem hasznaltok normalis ablakkezelot a kde / gnome bugahalamzok helyett? van legalabb egy jo erv e ket szornyeteg mellett?
mazohistak 😉
[align=right][snapback]83964[/snapback][/align]Nem fut ki a családtag a világból, amikor leül a gép elé. Sokkal kellemesebb a felületük. Szeretem ha a panelra ki van pakolva egy hírsáv, egy xmms-info, egy hangszabályozó, amiket mindig könnyedén elérhetek és állíthatok, és persze mindig láthatok is. Az alwasy on top funkció alkalmazható minden ablakra, xfce ezért bukott meg nálam pl. (windows is 😀 ). Erõforrást nem eszi annyira, régi gépemen is vígan fut a gnome. Bughalmaz.. hát sajnos az x önmagában bugosabb mint bármelyik desktop enviroment.
Számomra fél év linuxozás után is inkább az ilet lite-style ablakkezelõk használata tûnik önkínzásnak. Lehet mondani, hogy meg lehet szokni, meg testre lehet szabni, de nekem a desktop legyen szép, letisztult, bugmentes, funkciógazdag.
Hozzáteszem nem azért használok KDEt, Gnome-ot, mert hogy Windows-like ablakkezelõk,
a Windows „ablakkezelõi” tudása messze elmarad mögöttük.
De mindenki használja azt, amit kedvel. Fölösleges vita az ilyesmi, széthúzza csak a csapatot.Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:
[align=right][snapback]83851[/snapback][/align]Második guest meg én. Nem mindig marad beléptetve :angry2:
Nah DefaultRoot opcióval a usert bezárod a mappájába. Az incoming stb. korlátozására pedig van példa a proftp.confban. Ha esetleg a tiédben nem lenne akkor ide felraktam a woodysat: http://aty.tx.hu/dokumentumok/proftpd.confHello!
Igen kezdö vagyok Linuxban (UNIXban), eddig csak Windows, Mac gépekkel dolgoztam, vegyes hálózatban is. Most egyik gépünkre próbaképp UHU-t telepítettem, minden remek, csak nem tudok Windows hálózatunk re feljelentkezni.
Ez egy Windows 2000 Server, és Windows XP munkaállomások. Hálózati protokoll TCP/IP. A munkaállomások WORKGROUP-ba vannak szervezve, de csak a serveren van megosztva néhány merevlemez, a munkaállomásokon nincs Filesharing.
Kérdéseim:
Mit kell a Win serveren beállítani, hogy Linuxxal fel tudjak jelentkezni?
Vagy mit a Linuxon?Lehet, hogy Nektek mindez nagyon triviális, de én azt sem tudom, mihez nyúljak…
srf
[align=right][snapback]83807[/snapback][/align]Sambaclient szükséges a linuxos gépen.
UHU vezérlõpultjában be lehet állítani ezt, ha jól emlékszem. Ha mégsem akkor az /etc/samba/smb.conf-ot kell szerkeszteni. De szvsz uhuban ez állítható grafikusan.Alaprendszer, kernel forgatás, csomik forrásból telepítése. 😀
[align=right][snapback]83792[/snapback][/align]Akkor már egyszerûbb egy biztonságosabb rendszert felrakni.
Meg minden security bugnál újraforgassa a progikat? Kicsit megterhelõ. Csomagkezelõvel kényelmesebb, és biztosabb, és persze teljesen automatikussá tehetõ.
Próbál meg az uhu-t, kezdetnek jó! Egyszerû a démonok kezelése.Amelyiket kezelni tudod.Miben? A BSD nem linux kernelt használ.
[align=right][snapback]83787[/snapback][/align]UHU nem éppen up-to-date, kellemetlen lenne ha feltörik a suli szerverét :blink:
Apache beállítások
http://www.szabilinux.hu/bw/bw00.html
http://www.szabilinux.hu/apache2/index.html
Bár nem mai darabok.Nekem is vmi hasonló problemmám van…. Szeretnék létrehozni egy szervert, de nazt sem tudom, hogyan álljak hozzá. Nah jó. Annál azért többet, de a legjobb megoldást akarom összehozni, így megkérdezem a fórumozókat, hogy mit javasolnak. Helyzet:
A sulimnak van egy saját szervere és arra kéne vmit telepítenem, hogy mûködjön. Nem tudom milyen rendszer lenne a legjobb. Linuxnak nagyon sok disztibúciója van, és foggalmam sincsen meiken lehet a legegyszerûbben összehozni a dolgot. Amire szükségem van: http+php+sql+ssl/ftp <-- ennyi elég egyszerre^_^ :D
Szal linuxból meiket lenne érdemes választanom? BSD-vel mi a helyzet? Mekkora a különbség? Meik gyorsabb? A sulinak kb 100 gépe van, amin meg kellene osztani a netet, szal ez is egy nagyon fontos dolog, amit el kell intéznem. Ezenfelül minden diáknak van egy kis tárhelye a suli szerverén, ahova fel tudják pakolni a dolgaikat, meg a honlapjukat is. Azaz, a mi sulinkban minden diáknak van egy honlapja. : 😛
[align=right][snapback]83778[/snapback][/align]Ha Linux, akkor Debian Woody kell ide. Sarge, Sid tele van bugokkal, Slackwarre lassú a security update, Gentoo nem éles környezetbe való. BSD – exploitok ugyanúgy léteznek rá, biztonsági szempontból nem tudom mennyivel elõnyösebb, és mennyire gyorsan jönnek a frissitések, de sok a kamu BSD táján, lásd: OpenBSD(egy távolról kihasználható hiba az alaptelepítésben). Linuxnál grseccel megfelelõ védelem érhetõ el.
ez igaz a dot.tk-ra is, meg a no-ip.org-ra is.
Annyi, h a dot.tk-nál pl. igy neznek ki a cimek:http://www.ateneved.tk
Tehát nem tesz semmit elé/mögé!kl223
[align=right][snapback]83776[/snapback][/align].tk-s domain nevet szvsz ip-hez nem lehet rendelni, õk csak url átirányítást biztosítanak. Ha jól emlékszem. Apache, Proftpd, Squid meg tényleg kellemes daemonok :rolleyes:
Köszi hogy az elõzõ kérdéseimmre válaszoltatok !
-de akadt megint egy kis probléma! DC++ kliens sikerült letöltenem linux hoz de nem tom mivel indul ! mejik kiterjesztés a progremindító file!! (.exe;bat;txt….) tom hogy ijenek nincsenek de mijet nézzek?windows os dc++ kliens telepitése !! :::
-a parncssorba beirtam hogy wine és telepitett vmit és kiirta hogy az ojan mintha windiwsom lwnnw és a wine mappa a c: meghajtó! beleis installáltam a win e vel a progit el is indult csak éppen amit beállitottam benne azokat nem jegyzi meg ! (pl.: beállitottam a dc++kliensben a nevem és nem tudok a következõ ablakra továbbb lépni mert kiírja hogy a nevemet nem irtam be !!! pedig beirtam csak nem akarta mgjegyezni !!remélem ezen a bajomon is tuttok segiteni !!
köszi elõre is !!
[align=right][snapback]82751[/snapback][/align]A wines dc++ emulátorral se lesz valami jó, ezért ajánlom a dcgui-qt-t.
Ha letöltötted a dcgui-qt csomagot, akkor: dpkg -i csomagneve.deb (persze rootként)
Majd alt+f2 és: dcgui-qt – és elindul a dc kliens. -
SzerzőBejegyzés