aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 311-320 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Webkamera és rádiós egér #2069171
    aty
    Felhasználó
      Hozzászólás: Webkamera és rádiós egér #2069170
      aty
      Felhasználó

        Rádiós egérben mi az extra? Ugyanúgy usb/ps2re csatlakozik. Onnéttól kezdve usb/ps2 egérként mennie kell.

        Hozzászólás: Adatvesztés :( #2069135
        aty
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          „Igaz csak ext2-rõl szól a leírás, de megy az ext3 is.”
          Szerintem qra nem mindegy… mivel az ext3 naplózott valaminek csak kéne maradnia (legalábbis, ha nem lett azóta módosítva), ezért – fõként az automatikus – visszaállítás sokkal könnyebbnek kellene, hogy legyen. (Szerintem.)

          „Nah jó ez játék a szavakkal… FAT ugyanezt jelenti…”
          Ezek szerint a linux, meg windows kernel is ugyanaz.. csak játék a szavakkal. :))) – (Na jó, gonosz vagyok. :)))))
          Nyílván ugyanaz a funkciója, csak másképpen mûködik, meg a fat – bizonyára – foglalt a windows számára.

          Azt hittem, hogy csak egy általános szó, amit a Microsoft használt egy filerendszeréhez. Ahogy az operációs rendszerének lemezmüködtetõ operációs rendszer nevett adott, úgy a fájlrendszerének fájl allokációs(mittomén hogy mondjam magyarul) tábla. Fantáziadúsak…:D

          Hozzászólás: Adatvesztés :( #2069131
          aty
          Felhasználó
            milfer wrote:
            aty wrote:
            Jó. Nem kontárkodom akkor. De az inodeok akkor hogyan/hol vannak tárolva?

            Gondolom az inode táblában.  :poketoungeb:
            … Az inode tartalmazza az adott fájlra vonatkozó összes lényeges információt, az állomány méretét, típusát, tulajdonosát és csoportját, a hozzáférési jogokat, és az állományt alkotó lemezblokkok fizikai elhelyezkedését a lemezen. Egy információ hiányzik csak az inodeból, mégpedig a szóbanforgó állomány neve: ezt az információt a katalógus(fájl) tartalmazza.

            Nah jó ez játék a szavakkal… FAT ugyanezt jelenti… Az „inode-tábla” is a fájlok elhelyezkedésérõl tartalmaz információt.

            Hozzászólás: Adatvesztés :( #2069126
            aty
            Felhasználó

              Jó. Nem kontárkodom akkor. De az inodeok akkor hogyan/hol vannak tárolva?

              Hozzászólás: Adatvesztés :( #2069123
              aty
              Felhasználó
                milfer wrote:
                l_lorincz wrote:
                A fájlrendszer etx3.

                aty wrote:
                Jelenleg semmivel nem írta felül még a fájljaidat, jelenleg minden a helyén van, csak a fat(fájl allokációs tábla) üres már.

                Ext3, fat ? :blink:

                Nem microsoftos fat-fájlrendszer, hanem fat-tábla.

                Hozzászólás: wine es Matlab 7 telepites #2067682
                aty
                Felhasználó

                  Nézz utána, hogy a szegedi egyetemnek nincs-e valami campusos szervere. BMEn például bmes hosttal bárki letöltheti errõl a szerverrõl a Matlabot és egyéb microsoftos dolgokat, amiket Campus-szerzõdésben megkapott az iskola.

                  Hozzászólás: wine es java #2069159
                  aty
                  Felhasználó

                    Java van Linux alá is. Milyen programot akarsz pontosan telepíteni?

                    Hozzászólás: Ubuntu 6.06 LTS kérdések #2062658
                    aty
                    Felhasználó

                      Hát nekem ment gond nélkül Gnome alatt. A hiba az ön készülékében van. Stílusból továbbra is ötös vagy.

                      Hozzászólás: CCleaner – szerû Linuxra #2069097
                      aty
                      Felhasználó

                        Hát ha úgy érzed töröld. De szerintem nincs sok értelme.
                        Inkább, ha Debian, akkor a localepurgeel próbálkozz.

                      10 bejegyzés megtekintése - 311-320 / 1,776