aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 341-350 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Túl gyors boot avagy lassú SATA #2069012
    aty
    Felhasználó

      Modulokat betölti hozzá ilyenkor? Udev elindul még a mountolások elõtt?

      Hozzászólás: UHUlinux 1GB #2068954
      aty
      Felhasználó

        „Láthatnánk a /boot/grub/menu.lst fájlt?”
        Mennyit kell még várnunk?

        Hozzászólás: xubuntu karakterkódolás központilag #2068468
        aty
        Felhasználó

          Csatolnál egy ilyen html fájlt, ha nem üzleti titok?

          Hozzászólás: UHUlinux 1GB #2068943
          aty
          Felhasználó

            Akkor kiveszel egy fölösleges modult.
            Bebootolsz.
            Megnyitod a /boot/grub/menu.lst fájlt, és másold ide a tartalmát.

            (próbálhatsz azzal játszani hogy a gfxmenu/splashimage sort kikommentezed benne, van egy olyan sejtésem hogy a gfxmenu miatt dob ide taccsot a gép, ha kevesebb memóriával meg behozza a menüt)

            Hozzászólás: UHUlinux 1GB #2068938
            aty
            Felhasználó

              De megjelenik a boot menü ahol kiválaszthatod milyen rendszert akarsz indítani vagy nem?

              Hozzászólás: UHUlinux 1GB #2068935
              aty
              Felhasználó

                Magyarán most akkor egy grub> promptot kapsz csak?
                De ha kevesebb memória van a gépben, akkor megjelenik a bootmanager választómenüje?

                Hozzászólás: mobil vs. xubuntu #2068628
                aty
                Felhasználó

                  Márpedig lehet mountolni a Sony ericsson telefonokat, mint adathordozó. Csak a fene se emlékszik már a protokoll nevére. Majd utánanézek. De így simán mount parancs kiadásával nem fog sikerülni.

                  Obex – ennek lessél utána.

                  Hozzászólás: xubuntu karakterkódolás központilag #2068466
                  aty
                  Felhasználó

                    Kwriteban például lehet állítani a karakterkódolást, kísérletezd ki, hogy mivel jeleníti meg jól. Attól függõen állítsd az enviromentben a LANG változó végét UTF-8ra.

                    Hozzászólás: xubuntu karakterkódolás központilag #2068463
                    aty
                    Felhasználó

                      Magyarán te beírsz valamit az editorba egy ékezetes karaktert és rögtön kérdõjelet látsz?
                      Próbálkozz más betûtípusokkal, ez nem feltétlenül karakterkódolási hiba.

                      Hozzászólás: xubuntu karakterkódolás központilag #2068461
                      aty
                      Felhasználó

                        Htmlnél tudtommal meg lehet adni egy tagben a karakterkódolást. Ott mit írsz be?

                      10 bejegyzés megtekintése - 341-350 / 1,776