aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 371-380 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: fstab #2068380
    aty
    Felhasználó

      Symlink a /media/xyra a /home mappába?! Vagy mirõl megy itt most a kavarás? :blink:

      Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067852
      aty
      Felhasználó
        strangedr wrote:
        Egy ilyen fórum ugyanis nem csak egyszerû kérdezz-felelek platform, hanem a kereshetõsége révén adatbázis is, tudástár. Legalábbis az kéne, hogy legyen.

        Bárcsak adatbázis lenne, de nem lehet értelmesen keresni.
        – A keresõ fényévekkel elmarad szerintem az elõzõ fórummotor keresõjétõl.
        – Rengeteg a túl általános topik cím.
        – Túl sok az ömlesztett topik, amik tele vannak teljesen független kérdésekkel.
        – Ismétlõdnek a témák, sokszor válasz nélkül.

        Hozzászólás: Több csomag eltávolítása egyszerre #2067067
        aty
        Felhasználó

          Van grafikus felületed? Akkor filterezd kpackage-el.

          Hozzászólás: Több csomag eltávolítása egyszerre #2067065
          aty
          Felhasználó

            Hogy utána megkérdezhesd, amikor forrásból fordítasz, hogy miért nem megy fel az adott program?

            Hozzászólás: Proxy gondok #2067062
            aty
            Felhasználó

              HTTPS, visszamész oda ahol tegnap beállítottad a proxyt, és el kezdesz gondolkodni.
              Megjegyzem megint rohadtul rossz helyre írsz… és örültem volna ha tegnap nem te törlöd önkényesen a témát, hanem moderátorra bízod, ahogy kértem.

              Hozzászólás: Megmondom a véleményem #2066728
              aty
              Felhasználó

                Szerintem szimplán megkapta cégnél feladatként, hogy helyezzen üzembe egy Linux szervert. Erre utal hogy pl userquotát kérdez másik topikban.
                Lehet hogy megint én vagyok túl jóhiszemû.

                De ez nem mentesíti az alól, hogy nem tud keresni.

                Hozzászólás: kvótázás #2067026
                aty
                Felhasználó

                  Simán bekapcsolható fstabban, és utána quotaon, edquota, quotacheck programokkal vezérelhetõ. Kerneledben talán aktív a quota támogatás.
                  A /home gyökerébe kell rakni egy aquota.user fájlt a userenkénti korlátozáshoz, ha nincs külön /home akkor értelemszerûen az aktuális gyökérbe tehát a / alá.
                  Részleteknek, parancsoknak googlezz utána.
                  http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kaaaj/0/25708/1 – minimális izelítõt itt kapsz, de ez elég felületes.

                  Hozzászólás: Megmondom a véleményem #2066726
                  aty
                  Felhasználó

                    … áh … inkább nem mondok semmit!

                    Nah most éppen mi bántja a szíved kisbetu? Ha az hogy válaszoltam, akkor sajnálom. Csak fejtsd ki már egyszer légyszíves sértõdés helyett.

                    Hozzászólás: SMS Server #2067028
                    aty
                    Felhasználó

                      Neked biztosan elég a házi sufni megoldás, ha a saját mobilodat akarod használni.
                      Téma volt a napokban, ugyan nem sok eredménnyel.
                      Tessék keresni elõször!
                      http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18872.0

                      Hozzászólás: Nyomtatás LEXMARK X1170-nel! #2067014
                      aty
                      Felhasználó

                        Hello,
                        Annyi biztos, hogy kernelbe nem kell semmit se forgatni, az usb printer support ugyanis 99%, hogy benne van a Suse kernelében is.
                        A z600 driverével próbálj bele életet lehelni. Googlezz utána.
                        Sajnos gyatra az ilyen termékek linuxos támogatása.

                      10 bejegyzés megtekintése - 371-380 / 1,776