aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 391-400 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Netkapcsolat megosztása Fedora-n #2066952
    aty
    Felhasználó

      iptables -F
      iptables -t nat -F
      echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
      iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE

      Wines gépen 192.168.0.1 ne legyen jelen névszerverként. Mindekettõ névszerver a szolgáltatótól kapott legyen.
      213.46.246.51
      213.46.246.52

      A flush miatt most elméletileg mennie kell a dns lekérdezésnek a Fedorán. 53as udp portot két irányból is engedni kell, destination portként és source portként is.

      Hozzászólás: Automatikus mount #2066982
      aty
      Felhasználó

        Ubuntu már valamit a HAL-lal ügyeskedik, ahogy a Mandrake2006 is.

        aty
        Felhasználó

          Szerintem ez a felugró ablakos ötlet halva született.

          A puding próbája az evés. Ki kéne már próbálni az ilyen ötleteket, nem csak mindig lehurrogni. Ha nem jön be visszaállítható a régi rendszer.

          Hozzászólás: Netkapcsolat megosztása Fedora-n #2066950
          aty
          Felhasználó

            Linuxos géprõl:
            ifconfig -a
            iptables -t nat -L
            iptables -L
            Windowsos géprõl:
            ipconfig /all

            Ezeket mind csatold légyszíves.

            Hozzászólás: Mail szerver készítés #2066970
            aty
            Felhasználó

              Valaki mozgatná a témát egy megfelelõbb témakörbe? (nincs most olyan topik ahova ezt jelezni lehetne? nem találom sajnos.)

              maky:
              http://www.sulinet.hu/tart/fkat/Kaaae Itt a lényeg le van írva közérhetõen (I. rész még exim, utána már postfixes az összes leírás.)

              Hozzászólás: Netkapcsolat megosztása Fedora-n #2066931
              aty
              Felhasználó

                „amúgy nem dsl van, de gondolom ez most nem számít. „
                Akkor micsoda?! Mert a chellonak nem ppp0 lesz az interface.
                Oh látom kábelmodem.. még jó hogy nem ppp0.
                iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
                ethx – értelmeszerûen ahányason a külsõ ip címet látod.

                aty
                Felhasználó

                  kisbetu: a megelõlegezett figyelmeztetéssel, elkerülhetõ jó pár felesleges hozzászólás, amiben a kedves delikvenst lecsesszük, hogy a logot, confot miért nem mellékelte már… Ha a fórummotortól sértõdik meg valaki, arra már én is azt mondom, hogy menjen a…

                  aty
                  Felhasználó

                    Legalább témanyitásnál jó lenne ha mindenképp ott lenne ez a figyelmeztetés, már én is unom.

                    Hozzászólás: Távoli elérés proxyn keresztül #2066837
                    aty
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Távoli elérés proxyn keresztül #2066835
                      aty
                      Felhasználó

                        Otthon —> Proxy szerver —> Munkahelyi gépek?
                        Hát ez elég meredek. A proxy szerverként mûködõ gépen kellene inkább egy vpn szervert felhúznod, nagyban megkönnyítené a dolgod.

                      10 bejegyzés megtekintése - 391-400 / 1,776