Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
iptables -F
iptables -t nat -F
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADEWines gépen 192.168.0.1 ne legyen jelen névszerverként. Mindekettõ névszerver a szolgáltatótól kapott legyen.
213.46.246.51
213.46.246.52A flush miatt most elméletileg mennie kell a dns lekérdezésnek a Fedorán. 53as udp portot két irányból is engedni kell, destination portként és source portként is.
Ubuntu már valamit a HAL-lal ügyeskedik, ahogy a Mandrake2006 is.
Szerintem ez a felugró ablakos ötlet halva született.
A puding próbája az evés. Ki kéne már próbálni az ilyen ötleteket, nem csak mindig lehurrogni. Ha nem jön be visszaállítható a régi rendszer.
Linuxos géprõl:
ifconfig -a
iptables -t nat -L
iptables -L
Windowsos géprõl:
ipconfig /allEzeket mind csatold légyszíves.
Valaki mozgatná a témát egy megfelelõbb témakörbe? (nincs most olyan topik ahova ezt jelezni lehetne? nem találom sajnos.)
maky:
http://www.sulinet.hu/tart/fkat/Kaaae Itt a lényeg le van írva közérhetõen (I. rész még exim, utána már postfixes az összes leírás.)„amúgy nem dsl van, de gondolom ez most nem számít. „
Akkor micsoda?! Mert a chellonak nem ppp0 lesz az interface.
Oh látom kábelmodem.. még jó hogy nem ppp0.
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
ethx – értelmeszerûen ahányason a külsõ ip címet látod.kisbetu: a megelõlegezett figyelmeztetéssel, elkerülhetõ jó pár felesleges hozzászólás, amiben a kedves delikvenst lecsesszük, hogy a logot, confot miért nem mellékelte már… Ha a fórummotortól sértõdik meg valaki, arra már én is azt mondom, hogy menjen a…
Legalább témanyitásnál jó lenne ha mindenképp ott lenne ez a figyelmeztetés, már én is unom.
Otthon —> Proxy szerver —> Munkahelyi gépek?
Hát ez elég meredek. A proxy szerverként mûködõ gépen kellene inkább egy vpn szervert felhúznod, nagyban megkönnyítené a dolgod. -
SzerzőBejegyzés