aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 401-410 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Távoli elérés proxyn keresztül #2066833
    aty
    Felhasználó

      Te vagy proxy mögött?
      Az elérendõ gépek vannak proxy mögött?
      Milyen kliensek?

      Hozzászólás: Megmondom a véleményem #2066635
      aty
      Felhasználó

        Az arroganciát, és a gúnyt nem éppen az rtfmre értettem, hanem a hivatkozott topikra. Kelemengabor is említette, hogy ennek a fórumnak a kezdõk veszik igazi hasznát. Ha az „rtfm” egy ilyen beavatás a unixos közösségbe, ám legyen. Különben Te se rögtön rtfmmel küldted el a kérdezõt, mint ahogy killall szokta anno.

        Hozzászólás: Megmondom a véleményem #2066633
        aty
        Felhasználó
          Hozzászólás: SMS üzenet szerver van linux alá? #2066617
          aty
          Felhasználó
            Gregory wrote:
            Tehát valami olyasmit keresek, ami a linux szerverhez csatlakoztatott gsm modem vagy mobil telefonnal sms-t lehet küldeni windows-os kliens gépekrõl illetve fogadni is.

            Tehát akár egy szokványos telefon lenne rákötve a szerverre?
            Sonyericssonhoz például léteznek kis smssend scriptek. Azokat alapul véve lehet barkácsolni egy szervert, akár az Ozekinél webes frontendet kaphatnak a kliensek.
            Ha kész megoldás kell, akkor google: http://www.google.co.hu/search?q=sms+server+linux&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox&rls=org.mozilla:en-US:unofficial
            Kérdés tényleg, hogy mire akarod használni, mert nagyüzemû felhasználásra ezek kevesek szerintem, mondjuk az egyik azt írja napi 14000 smst tud küldeni.

            aty
            Felhasználó

              shaperd? Van Debian alá csomagban, és viszonylag egyszerû konfigolni, de tapasztalatom nincs vele.

              Hozzászólás: Firefox párbeszédablakjai #2057217
              aty
              Felhasználó

                Nah megtaláltam a megoldást a problémára.
                A problémáról a kép már nem elérhetõ, de a lényeg hogy ha valamit leakarunk menteni, akkor a gtks használhatatlan tallózás ablak helyett a normális win alatt is megjelenõ párbeszédablakot kapjuk. Step 1-ben normálisban le van írva mit kell csinálni.
                http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=110353

                Hozzászólás: Ubuntu 6.06 LTS kérdések #2062639
                aty
                Felhasználó

                  Ha beállítod WINS szervernek az egyik gépet az nem jó?

                  Hozzászólás: userként nem indul az X #2066558
                  aty
                  Felhasználó

                    /var/log alatt is van az x servernek egy logja, ott se ír semmi extrát?

                    Hozzászólás: userként nem indul az X #2066547
                    aty
                    Felhasználó

                      dotmind: Kicsit megcsúsztam a hozzászólásom módosításával, nézz rá, szerintem így jónak kell lennie.

                      Különben ez ha jól emlékszem nem az xorg confot fogja újrahozni, tehát nem kavar bele semmibe ennek a csomagnak az újrakonfigolása.

                      Hozzászólás: userként nem indul az X #2066543
                      aty
                      Felhasználó

                        Nagyon nagyon régrõl dereng csak valami errõl a jelenségrõl Debian alatt.
                        dpkg-reconfigure xserver-xfree86
                        dpkg-reconfigure x…common
                        Valamelyik hasonló nevû csomagot ha újrakonfigurálod, akkor lesz egy olyan kérdés, hogy akarod-e hogy sima user futtathassa-e az xservert. Ott válaszolj igent. Kisérletezd ki hogy melyik xserver csomag az, esetleg fellow leírásában nézz körül.

                        Nah közben megtaláltam, fellow mûve örökzöld:
                        http://hup.hu/wiki/index.php/X_%28Debian%29

                        xserver-common:

                            * Select what type of user has permission to start the X server: Console Users Only; nice value: 0 (a -10 nice régen jól jött, de egy mai rendszer akadozik tõle)

                        Tehát:
                        dpkg-reconfigure xserver-common
                        Itt kiválasztod azt, amivel bárki tudja indítani, gondolom lesz „anyone” is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 401-410 / 1,776