Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Te vagy proxy mögött?
Az elérendõ gépek vannak proxy mögött?
Milyen kliensek?Az arroganciát, és a gúnyt nem éppen az rtfmre értettem, hanem a hivatkozott topikra. Kelemengabor is említette, hogy ennek a fórumnak a kezdõk veszik igazi hasznát. Ha az „rtfm” egy ilyen beavatás a unixos közösségbe, ám legyen. Különben Te se rögtön rtfmmel küldted el a kérdezõt, mint ahogy killall szokta anno.
Feljött a víz tetejére ez a téma: http://linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&?topic=14843.msg195469;topicseen#new.
Gregory wrote:Tehát valami olyasmit keresek, ami a linux szerverhez csatlakoztatott gsm modem vagy mobil telefonnal sms-t lehet küldeni windows-os kliens gépekrõl illetve fogadni is.Tehát akár egy szokványos telefon lenne rákötve a szerverre?
Sonyericssonhoz például léteznek kis smssend scriptek. Azokat alapul véve lehet barkácsolni egy szervert, akár az Ozekinél webes frontendet kaphatnak a kliensek.
Ha kész megoldás kell, akkor google: http://www.google.co.hu/search?q=sms+server+linux&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox&rls=org.mozilla:en-US:unofficial
Kérdés tényleg, hogy mire akarod használni, mert nagyüzemû felhasználásra ezek kevesek szerintem, mondjuk az egyik azt írja napi 14000 smst tud küldeni.shaperd? Van Debian alá csomagban, és viszonylag egyszerû konfigolni, de tapasztalatom nincs vele.
Nah megtaláltam a megoldást a problémára.
A problémáról a kép már nem elérhetõ, de a lényeg hogy ha valamit leakarunk menteni, akkor a gtks használhatatlan tallózás ablak helyett a normális win alatt is megjelenõ párbeszédablakot kapjuk. Step 1-ben normálisban le van írva mit kell csinálni.
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=110353Ha beállítod WINS szervernek az egyik gépet az nem jó?
/var/log alatt is van az x servernek egy logja, ott se ír semmi extrát?
dotmind: Kicsit megcsúsztam a hozzászólásom módosításával, nézz rá, szerintem így jónak kell lennie.
Különben ez ha jól emlékszem nem az xorg confot fogja újrahozni, tehát nem kavar bele semmibe ennek a csomagnak az újrakonfigolása.
Nagyon nagyon régrõl dereng csak valami errõl a jelenségrõl Debian alatt.
dpkg-reconfigure xserver-xfree86
dpkg-reconfigure x…common
Valamelyik hasonló nevû csomagot ha újrakonfigurálod, akkor lesz egy olyan kérdés, hogy akarod-e hogy sima user futtathassa-e az xservert. Ott válaszolj igent. Kisérletezd ki hogy melyik xserver csomag az, esetleg fellow leírásában nézz körül.Nah közben megtaláltam, fellow mûve örökzöld:
http://hup.hu/wiki/index.php/X_%28Debian%29xserver-common:
* Select what type of user has permission to start the X server: Console Users Only; nice value: 0 (a -10 nice régen jól jött, de egy mai rendszer akadozik tõle)
Tehát:
dpkg-reconfigure xserver-common
Itt kiválasztod azt, amivel bárki tudja indítani, gondolom lesz „anyone” is. -
SzerzőBejegyzés