aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 451-460 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: telepített windows futtatása emulátorban #2062212
    aty
    Felhasználó

      Vizsla szerint lehet.

      vizsla wrote:
      Tehát natív windowst szeretnél emulátor alatt indítani – lehet.

      Majd egyszer kipróbálom ha Slackware alá is minden gond nélkül sikerül illeszteni a vmwaret.

      Hozzászólás: C programozás #2016341
      aty
      Felhasználó

        Programozzunk C nyelvent és Benkõ Tiborné egyéb vivmányait felejtsd el, az a nõ ostoba a programozáshoz. A C könyve csak a Borland C hülyeségeirõl szól. A C programnyelv szabványos, de nem Benkõné-szabványt követ.
        Ha C-t akarod megtanulni akkor Kernighan-Ritchie C könyvet vedd meg. Olcsóbb és jobb is, mint a néni könyve, pláne ha figyelembe vesszük hogy nem Benkõné fejlesztette ki a C nyelvet (akármennyire is azt hiszi), hanem Kernighan és Dennis Ritchie.
        Lehet hogy a GNU könyvtárban találsz a strcmpihez hasonló algoritmust megvalósító függvényt, de az ugyanúgy nem tartozik hozzá a szabványhoz mint a Borland extra függvényei(lásd conio.h).

        Továbbiakban ha számítástechnikai könyvet veszel, akkor a Computerbooks logó láttán kezdj el kételkedni a minõséget illetõen, ha meglátod hogy Benkõ Tiborné írta, akkor eszedbe ne jusson megvenni.

        Hozzászólás: C programozás #2016339
        aty
        Felhasználó

          Mit csinál a strcmpi? Nem csak strcmp?
          Coniot felejtsd el. getch nem getchar?
          A szabványos függvényekért nézd át ezt a referenciát:
          http://www.hit.bme.hu/~szandi/prog1/stdc.pdf

          Hozzászólás: cvs proxy mogul #2064843
          aty
          Felhasználó

            Hogy hogy milyen portot, nem egy http címrõl akar letölteni a cvs? Ha igen akkor ez a http_proxy környezeti változóban megadott proxyn keresztül fog kapcsolódni.

            Hozzászólás: cvs proxy mogul #2064841
            aty
            Felhasználó

              export HTTP_PROXY=http://host:port – http nem bizt hogy kell.

              Hozzászólás: C programozás #2016337
              aty
              Felhasználó

                Ott a Kdevelop, Anjuta, Eclipse ha ennyire idegen a parancssoros fordítás.

                Hozzászólás: C programozás #2016334
                aty
                Felhasználó

                  Kérlek olvass is, ne csak írj!

                  Code:
                  gcc teszt.c
                  teszt.c:1:21: error: ncurses.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                  teszt.c:10:5: warning: no newline at end of file

                  Tessék beszerezni az ncurses.ht, libncurses-dev és hasonló csomagokból.

                  Code:
                  #include

                  void main () { 
                    printf („Hello Vilag !!!”);
                    }

                  gcc teszt.cpp vagy teszt.cc
                  gcc: installation problem, cannot exec ‘cc1plus’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

                  cpp az cplusplus kiterjesztés, neked nincs fenn cplusplus fordítód mint látható, tehát c kiterjesztést rakj ennek a programnak a végére.

                  Code:
                  gcc teszt.c
                  teszt.c: In function ‘main’:
                  teszt.c:4: warning: return type of ‘main’ is not ‘int’
                  teszt.c:6:4: warning: no newline at end of file

                  Warning!!! Nem error, tényleg nagyon régen programozhattál.

                  Hozzászólás: C programozás #2016332
                  aty
                  Felhasználó

                    Mi ez a ./ a fájl neve elõtt?! Azt majd olyankor rakd elé, amikor futtatni is akarod.
                    Különben számít a kiterjesztés, ebbõl tudja a gcc hogy mit kell fordítania. Legalábbis én például c++ fájlokat is közvetlenül gcc paranccsal fordítottam g++ helyett, ugyanis a cpp kiterjesztésbõl tudta hogy c++ fájl, a c kiterjesztésbõl pedig tudja hogy c fájl.

                    Hozzászólás: C programozás #2016329
                    aty
                    Felhasználó

                      test.c a fájlneve?
                      „gcc test.c” adja ezt a kimenetet?

                      Hozzászólás: Ext3 partíció méretezése #2064963
                      aty
                      Felhasználó

                        /etc/fstab
                        illetve boot managerben a „root=/dev/hdxy” paraméter.

                      10 bejegyzés megtekintése - 451-460 / 1,776