aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU nem veszi a setfacl parancsot #2053134
    aty
    Felhasználó

      Miért lenne probléma?
      Ez csak egy kiegészítés, ami az ext3 gyenge jogkezelését kibõvíti. Ez nem probléma, sõt akár biztonságosabbá is tehetõ a / partíció tartalma.

      Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053846
      aty
      Felhasználó

        Hát engem idegesít, hogy átírja a hozzászólásom, és csak késõbb veszem észre, hogy belekerült pár „poénos” szóösszetétel. Nem veszem jónéven egy géptõl, hogy átírja a mondanivalóm, és gondolom mások sem.
        Az _idióta_ melléknévbõl egyébként miért _csökkent képesség_ fõnév keletkezik?
        Hol lehet szerkeszteni az ilyen átírásokat?

        Hozzászólás: UHU nem veszi a setfacl parancsot #2053132
        aty
        Felhasználó

          Opciók közé.
          pl.:
          /dev/hdb2      /home              ext3    defaults,acl 0      1

          Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053844
          aty
          Felhasználó

            Akkor csak az megoldás, ha még olvashatatlanabbá tesszük a topikot felesleges sárdobálással?

            Figyelmeztetõ pont osztásra nincs lehetõség a fórummotorban? Gyerekes, de ha másképp nem lehet…

            Hozzászólás: fekete halál egy szûz sulinetes gépen #2053824
            aty
            Felhasználó

              „Az újraindítgatást el lehet felejteni… és inkább tölts le egy normális linux distribet, oszt telepítsd fel normálisan… (csak mer’ gyanítom, hogy a rajta lévõ olyan, amilyen…)”
              Szerintem normális emberi reakció ebben a pillanatban, hogy soha többet nem akar Linuxot látni, nemhogy még leszedjen és telepítsen is egyet.
              A Linuxot sajnos ezek az _idióta_ cégek rendesen beégették már.

              Hozzászólás: Tûzfal szabályok #2034844
              aty
              Felhasználó

                Mindegyikhez csak kiinduló pontot tudok adni (lehet rosszat).

                1. QOS, http://lartc.org/
                Esetleg Zorp, az iptables nem alkalmazásszintû tûzfal, alkalmazásonként nem tudsz sávszélességet szabályozni vele tudtommal.

                2. Próbálkozz a „nice” paranccsal.

                Majd írd meg milyen eredménnyel jártál, engem is érdekelnének ezek a dolgok.

                Hozzászólás: UHU nem veszi a setfacl parancsot #2053130
                aty
                Felhasználó

                  /etc/fstab fájlban a partíció sorában ott az „acl” opció?

                  Hozzászólás: Segítség nagyon kezdõnek C-hez #2048973
                  aty
                  Felhasználó

                    rednek:
                    Nálam egy egész lapot dob.
                    De ha szabványtalan akarsz lenni Linux alatt is dolgozhatsz rendszerhívással:
                    system(„clear”);

                    Hozzászólás: pppoeconf + @ #2052996
                    aty
                    Felhasználó

                      Hádde net nélkül?! :poketoungeb:

                      Hozzászólás: Segítség nagyon kezdõnek C-hez #2048958
                      aty
                      Felhasználó

                        printf(„f”);
                        Ez a szabvány szerint a lapdobás, ez jó Liinux alatt képernyõtörlésnek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 1,776