aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Segítség nagyon kezdõnek C-hez #2048935
    aty
    Felhasználó

      A Ct nehéz elindítani… :rolleyes:
      Van fejlesztõkörnyezet, és fordítóprogram – ezt gondolom tanították a suliban is.
      A Borland C egy fejlesztõkörnyezet fordítóprogrammal. Ilyen például a Kdevelop Linux alatt, ami a gcct használja fordítóprogramnak.
      De mcedit+gcc is egyszerû megoldás lehet.

      Hozzászólás: Hálózaton való telepítés image-bõl #2048882
      aty
      Felhasználó

        Valamilyet biztos ki kell. A Linuxnak miért kellene értelmeznie az imaget? Az csak egy image.
        http://www.partimage.org/doc/index.html Ezt említetted. Próbálj meg elindulni segítségével.

        Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006888
        aty
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Erre gondolsz?

          kovi wrote:

          a hup-os hírblokk a hup.hu migrálása óta nagyon csúnya, változott az egész kinézete, és az ékezettekkel is baja van. szerintem egy idõre ki kellene kapcsolni..

          Bocs, write-only.. :blush: 😀

          Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006885
          aty
          Felhasználó

            HUP.hu valószínûleg karakterkódolást váltott, nem jók az ékezetek az rssben a jobb oldali sávban.

            aty
            Felhasználó

              Waitnél a pont!
              Semmi értelme ilyen lezárósdit játszani, nagyon nem támogatom. Az lenne a lényeg pont, hogy a régi topikba tegyék fel a kérdést az emberek. Például rémálom ha Wifi témában keresek valamit a fórumon.

              Hozzászólás: SSh elérés hogyan? #2048891
              aty
              Felhasználó

                rm -f /home/akarki/.ssh/known_hosts*
                Valószínûleg a távoli rendszeren újra lett telepítve. A te gépeden a known_hostsban pedig a régi „ujjlenyomata” maradt meg.

                Hozzászólás: Hálózaton való telepítés image-bõl #2048880
                aty
                Felhasználó

                  „Azt tudom, hogy létezik ilyen, mert már hallottam rólla, meg egyszer csináltam is, de akkor csak az volt a dolgom, hogy egy linux recoveri disc-rõl be kellett bootolni, azután kialakítani egy ntfs partíciót, majd a partimage segítségével el lehetett érni a gépet, amin az image volt. De mi kell ahoz, hogy ezt tudja egy debian szerver?”
                  Ha ez mûködött, akkor Debian alatt miért nem tudod ugyanígy megcsinálni? Csak nem recovery cdrõl bootolsz, hanem ott van már a Debian rendszer, és azon elvégzed a szükséges beállításokat, amiket már ismersz(én nem).

                  Hozzászólás: Oslelet gepre linuxot #2044650
                  aty
                  Felhasználó

                    ADSL beállítás: pppoeconf
                    Hálókártyák: /etc/network/interfaces
                    Kapcsolatteremtés: NAT. Leírás: http://pcforum.hu/cikkek/111/Linux+kernel+alapu+csomagszures+IPTABLES-szel/oldal/2.html
                    Tûzfal beállítása: a cikk elsõ oldalán láthatod az alapokat.

                    Hozzászólás: BME Neptun + Citrix linux kliens #2048034
                    aty
                    Felhasználó

                      Nem. Teljesen webes felületû.
                      https://152.66.28.10/neptun/login.aspx – ilyen de ebbõl sok nem látszik. ASP alapú, de ehhez már nem kell semmi Activex…

                      Hozzászólás: Gnome hibák #2043473
                      aty
                      Felhasználó

                        Desktop access ha jól emlékszem, nincs elõttem KDE.
                        De jobb klikk a panelen. Hozzáadás – aztán valahol ott lesz közöttük.

                        Hopsz, most Gnomeról vagy KDErõl van szó? 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 1,776