aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: LAN Halozat #2027145
    aty
    Felhasználó

      Akkor abban van „netconfig” parancs nem?
      Továbbá /etc/rc.d/rc.inet1.conf – itt kényelmesen be lehet állítani az interfaceket.

      (Abból indultam ki, hogy kompatibilis a Slackwareel. Lehet nálad nincsenek meg ezek az eszközök.)

      Hozzászólás: LAN Halozat #2027142
      aty
      Felhasználó

        dhclient eth0?
        De milyen disztribúciót használsz? Ott talán pontosabban megtudjuk mondani mit tegyél.

        Hozzászólás: Linux kernel (ilyen téren kezdõ vagyok) #2049097
        aty
        Felhasználó

          Amíg mûködik, és nincs szükséged valami különleges driverhez a kernel fordításra hagyd a francba az egészet. Nem éri meg a küzdelmet, nem lesz annyival gyorsabb a rendszered.
          Synapticcal új verziójú elõrefordított kernelt rakhatod fel, ajánlott felrakni.
          Ha mégis kernelt fordítanál akkor Fellow leírását ajánlom:
          http://www.hup.hu/wiki/index.php/Linux_kernel_konfigur%C3%A1l%C3%A1sa

          Hozzászólás: boot manager mentése #2049094
          aty
          Felhasználó

            A boot manager nem veszik el, csak a Windows telepítõje a boot sectorba befogja írkálni, hogy az övével kell bootolni.
            Ha végzel a Win telepítéssel utána bebootolsz a Fedora cdvel, van rajta valami rescue mód ha jól emlékszem, és egy grub-install /dev/hdxet nyomsz, hogy újra a Grub legyen a bootmanager.

            Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042089
            aty
            Felhasználó

              Hol van ott óra?
              (Jóvanna vidéki vagyok, és a délibe megy a vonat :D)

              Hozzászólás: segitsd a linuxforum.hu-t egy kattintassal! #2032997
              aty
              Felhasználó

                A böngészõ különben átad a cég webszerverének információt a refererrõl. Ha scriptel csinálod ott szerintem feltûnõ, hogy a semmibõl jött a felhasználó.

                Hozzászólás: segitsd a linuxforum.hu-t egy kattintassal! #2032996
                aty
                Felhasználó

                  http://www.dretschler.com/catalog/default.php?ref=406&affiliate_banner_id=4&campaign=786normal
                  Ez egész olcsó kis bolt, egyébként is megéri rákattintani 😀

                  aty
                  Felhasználó

                    Nincsen egy AUTO gomb azon a monitoron? Ott beállítja automatikusan a széleket, és utána mindig így indul annál a felbontásnál és frekvenciánál.
                    Megjegyzem én még nem láttam más frekvencián mûködni framebuffert, mint 60.

                    Hozzászólás: gnome 2.6 #1941371
                    aty
                    Felhasználó

                      Próbáld meg azt eljátszani, hogy a slackware cd összes alkönyvtárába bemész, és upgradepkg *.tgz. Primitív módszer, de talán helyrehozza a rendszert.

                      aty
                      Felhasználó

                        A Debian kernele alapból támogatja a framebuffert ha jól emlékszem.
                        Próbáld alacsonyabb módokkal, lehet a videókártyád VESAval nem viszi az 1280x1024et. Pl vga=791.

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 1,776