Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Továbbra sincs téma.
Vmiklósék kétlem, hogy itt fognak a fejlesztésrõl beszélgetni, szóval én se látom értelmét. Az általános topic bõven elég.Port forward téma: Vegyesbõl Biztonságba érkezett.
Activesync linux alá: Fedora kezdõbõl Vegyes felvágottba.Maul wrote:A gondom az, hogy a szolgáltatók nagyrészénél a domain regisztráció álnév alatt csak egy kis webtárhelyet meg email címet adnak a megadott domain-re. Egy helyet találtam, ami valami hasonlót ad, mint ami nekem kéne, de ott horribilis árak vannak, és sehol sem láttam hogy a hozzárendelt ip-t módosítani lehetne (ez mondjuk nem a legnagyobb probléma, de nem lenne gond). Szóval nem ismertek valami jó helyet/céget/feketemunkást ahol így regelni lehetne?Elõre is köszi,
Maul
UI:bocs ha valami hülyeséget írtam, nem nagyon értek ehhez:)
SZERK:ki is felejtettem, hogy korlátlan aldomain használat is kéne (bár eddig úgy tudtam hogy ez a szervertõl magától függ, de a szolgáltatóknál azt írják h külön kell bejegyezni)
Vannak saját névszervereid? Ha nincsenek eléggé a szolgáltatóra kell hagyatkoznod, különben lehet névszervert változtatni szinte minden cégnél.
4-500 megás csomagok domain névvel 15ezer/év körül mozognak, ez nem hiszem hogy olyan sok érte. Az aldomainekbõl azon valamiért mindig próbálnak meggazdagodni, nem értem miért. Nem kell külön regelni. Mi anno azt ingyen adtuk. Lehet erre fáztunk rá.:DDe ha te szeretnéd a hozzárendelt ipt módosítani, szeretnél sok aldomaint, spórolni akarsz a tárhely árával, akkor ajánlom a dyn.hut. Regisztrálsz rajtuk keresztül egy domaint, és havi 500Ftért vállalják azt a szolgáltatást a te domainedhez mint mondjuk a tx.hu, eof.hu domainekhez vállallnak.
Sarge már 3.1, de ez most mindegy.
Nekem minden további nélkül mûködik ext3 alatt.
Létrehoztam sdf, kefir felhasználókat.
/etc/group fájlban szépen hozzáadtam õket a test csoporthoz.
Majd csináltam egy könyvtár share néven a root könyvtárban.
chown kefir:test share
chmod 770 share
Aztán:
su – sdf
és minden további nélkül be tudtam lépni a könyvtárba.
Pedig már azt hittem valami titokzatos fájlrendszerhiba lesz:)Az angolul beszélõ gyerek szerverhostingos témájának velejét lefordítottam, és áthelyeztem a Piacra a Véleményekbõl. Ha valakinek így szúrja a szemét, törölheti is. Bár meglepõ módon a gyerek a hozzászólás után még visszanézett. Vagy ennyire nagy a fórum késleltetési ideje az online tagoknál?:)
Szerverhostingot keres a csóka korlátlan 100megabites kapcsolattal, jó külföldi(elsõsorban európai) sávszélességgel.
Aki tud segíthet neki.http://mlf.linux.rulez.org/Archivum/linux-199803/msg01403.html
Eszerint a 11. sorban a Makefileban tab kellene space helyett.gordonkas wrote:Ott jöttem rá (és a könyv segítségével), hogy a „Destination” IP címnek a default gateway IP címmel és ezek után ment az Internet.
Mindenütt azt olvastam, hogy [email protected] formában kell megadni, nekem ez nem így sikerült. Vajon miért?
Az lenne még a kérdésem, hogyan lehet, hogy az általam megadott „default gw” induljon és ne legyen benne a „gyári” 192.168.1.1 , mert ezt mindig törölnöm kell és beírnom az általam megadottat.MTU hiba szerintem akkor lett volna ha az Axeleros oldalak nem jönnek be. Legalábbis én egyszer rengeteg szívtam emiatt, és akkor számított az mtu-érték.
Szervereimen:
lcp-echo interval 10
lcp-echo-failure 6Miért kell ide masquarade? Csak egy adott címrõl adott címre menõ csomagokat kéne eltéríteni.
iptables -t nat -A PREROUTING -p all -i eth0 -d 195.199.1.2 -s 10.10.0.0/16 -j DNAT –to 10.10.3.1
Feltéve ha az eth0 belsõ hálóhoz tartozó interface.
Szerintem legalábbis. -
SzerzőBejegyzés