aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Frugalware csomagok #2043242
    aty
    Felhasználó

      Továbbra sincs téma.
      Vmiklósék kétlem, hogy itt fognak a fejlesztésrõl beszélgetni, szóval én se látom értelmét. Az általános topic bõven elég.

      Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972960
      aty
      Felhasználó

        Port forward téma: Vegyesbõl Biztonságba érkezett.
        Activesync linux alá: Fedora kezdõbõl Vegyes felvágottba.

        Hozzászólás: Domain név regisztráció #2047782
        aty
        Felhasználó
          Maul wrote:
          A gondom az, hogy a szolgáltatók nagyrészénél a domain regisztráció álnév alatt csak egy kis webtárhelyet meg email címet adnak a megadott domain-re. Egy helyet találtam, ami valami hasonlót ad, mint ami nekem kéne, de ott horribilis árak vannak, és sehol sem láttam hogy a hozzárendelt ip-t módosítani lehetne (ez mondjuk nem a legnagyobb probléma, de nem lenne gond). Szóval nem ismertek valami jó helyet/céget/feketemunkást ahol így regelni lehetne?

          Elõre is köszi,

          Maul

          UI:bocs ha valami hülyeséget írtam, nem nagyon értek ehhez:)

          SZERK:ki is felejtettem, hogy korlátlan aldomain használat is kéne (bár eddig úgy tudtam hogy ez a szervertõl magától függ, de a szolgáltatóknál azt írják h külön kell bejegyezni)

          Vannak saját névszervereid? Ha nincsenek eléggé a szolgáltatóra kell hagyatkoznod, különben lehet névszervert változtatni szinte minden cégnél.
          4-500 megás csomagok domain névvel 15ezer/év körül mozognak, ez nem hiszem hogy olyan sok érte. Az aldomainekbõl azon valamiért mindig próbálnak meggazdagodni, nem értem miért.  Nem kell külön regelni. Mi anno azt ingyen adtuk. Lehet erre fáztunk rá.:D

          De ha te szeretnéd a hozzárendelt ipt módosítani, szeretnél sok aldomaint, spórolni akarsz a tárhely árával, akkor ajánlom a dyn.hut. Regisztrálsz rajtuk keresztül egy domaint, és havi 500Ftért vállalják azt a szolgáltatást a te domainedhez mint mondjuk a tx.hu, eof.hu domainekhez vállallnak.

          aty
          Felhasználó

            Sarge már 3.1, de ez most mindegy.

            Nekem minden további nélkül mûködik ext3 alatt.
            Létrehoztam sdf, kefir felhasználókat.
            /etc/group fájlban szépen hozzáadtam õket a test csoporthoz.
            Majd csináltam egy könyvtár share néven a root könyvtárban.
            chown kefir:test share
            chmod 770 share
            Aztán:
            su – sdf
            és minden további nélkül be tudtam lépni a könyvtárba.
            Pedig már azt hittem valami titokzatos fájlrendszerhiba lesz:)

            Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972959
            aty
            Felhasználó

              Az angolul beszélõ gyerek szerverhostingos témájának velejét lefordítottam, és áthelyeztem a Piacra a Véleményekbõl. Ha valakinek így szúrja a szemét, törölheti is. Bár meglepõ módon a gyerek a hozzászólás után még visszanézett. Vagy ennyire nagy a fórum késleltetési ideje az online tagoknál?:)

              Hozzászólás: Szerverhosting jó külföldi linkkel #2048064
              aty
              Felhasználó

                Szerverhostingot keres a csóka korlátlan 100megabites kapcsolattal, jó külföldi(elsõsorban európai) sávszélességgel.
                Aki tud segíthet neki.

                Hozzászólás: Marsnwe #2048069
                aty
                Felhasználó

                  http://mlf.linux.rulez.org/Archivum/linux-199803/msg01403.html
                  Eszerint a 11. sorban a Makefileban tab kellene space helyett.

                  Hozzászólás: ADSL csaatlakozás ISP-hez #2043168
                  aty
                  Felhasználó
                    gordonkas wrote:
                    Ott jöttem rá (és a könyv segítségével), hogy a „Destination” IP címnek a default gateway IP címmel és ezek után ment az Internet.
                    Mindenütt azt olvastam, hogy [email protected] formában kell megadni, nekem ez nem így sikerült. Vajon miért?
                    Az lenne még a kérdésem, hogyan lehet, hogy az általam megadott „default gw” induljon és ne legyen benne a „gyári” 192.168.1.1 , mert ezt mindig törölnöm kell és beírnom az általam megadottat.
                    Hozzászólás: MTU érték megváltoztatása #1954326
                    aty
                    Felhasználó

                      MTU hiba szerintem akkor lett volna ha az Axeleros oldalak nem jönnek be. Legalábbis én egyszer rengeteg szívtam emiatt, és akkor számított az mtu-érték.

                      Szervereimen:
                      lcp-echo interval 10
                      lcp-echo-failure 6

                      Hozzászólás: Sulinetes cisco switch mögött 2 interface #2048057
                      aty
                      Felhasználó

                        Miért kell ide masquarade? Csak egy adott címrõl adott címre menõ csomagokat kéne eltéríteni.
                        iptables -t nat -A PREROUTING -p all -i eth0 -d 195.199.1.2 -s 10.10.0.0/16 -j DNAT –to 10.10.3.1
                        Feltéve ha az eth0 belsõ hálóhoz tartozó interface.
                        Szerintem legalábbis.

                      10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 1,776