aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felhasználók csoportja. #2047664
    aty
    Felhasználó

      Megvan a válasz.. akkor áruld el nekünk is léci, most már kiváncsiak vagyunk…

      Oh már látom is, hup.hu. Acl kezelést ajánlottak, nekik elhitted, hogy az kell. Gratulálok! Ha már én nem tudtalak észhez téríteni…

      Hozzászólás: Felhasználók csoportja. #2047663
      aty
      Felhasználó

        setfacl -m g:csop1:rx dir1
        setfacl -m g:csop1:rx dir3
        setfacl -m g:csop2:rwx dir1
        setfacl -m g:csop2:rwx dir3 ( itt szólok, hogy ahhoz hogy írni tudjon egy könyvtárba, ahhoz olvasnia is kell, nem tudom létezik-e unix alatt a wineshez hasonló „módosít” flag, extended attributesra nézz rá valahol)
        setfacl -m g:csop2:rwx dir2

        Nesze.. ennyi kellett volna, de te annyira értesz hozzá…

        Hozzászólás: Felhasználók csoportja. #2047661
        aty
        Felhasználó

          Szerintem most gondolkozz el arról, hogy mit beszélsz, mert rá fogsz jönni hogy óriásiakat tévedsz.

          Mi az hogy egyszer lehet csak kiosztani a jogokat?!

          Olvass már utána annak, hogy mi az az Access Control List légyszíves…

          Hozzászólás: Felhasználók csoportja. #2047658
          aty
          Felhasználó

            Utolsó figyelmeztetés hagyd abba a becsmerlést. Magadról állítasz ki bizonyítványt ezzel.

            Tanulmányozd át a következõ parancsokat:
            – chown: fájl/könyvtár(Unix alatt a kettõ tudod ugyanaz a fogalom) tulajdonosát állíthatod be vele
            – chgrp: beálíthatod melyik csoport a tulajdonosa a fájlnak
            – chmod: tulajdonos/csoport/többi felhasználó jogait állíthatod be vele a fájlra
            Nos mint rá fogsz jönni, egy fájlnak csak egyetlen tulajdonosa lehet, akinek jogokat állíthatsz arra az adott állományra.
            De te azt akarod, hogy csop1, csop2 is tulajdonosa legyen dir1nek, és esetleg különbözõ jogokkal bírjon. Itt jön a képbe az ACL, remélem tudod mi az, ha tapasztalt rendszergazda vagy. Segítségével beállíthatod pontosan a jogokat.
            Feltelepíted az acl kezelõ programokat.
            acl flaget adsz a partíciódnak.
            setfacl parancs használatával beállítod a jogokat.

            Hozzászólás: Felhasználók csoportja. #2047655
            aty
            Felhasználó

              Jézusom, légyszíves nyugodj le.

              Hozzászólás: Felhasználók csoportja. #2047651
              aty
              Felhasználó

                Miért nem használsz ACLt? Nem tudom linuxos körökben miért mindig a csoportokkal való ügyeskedés a divat, amikor az acl XFSben évek óta, EXT3-ban pedig 2-3 éve rendelkezésre áll. Arról, hogy ntfs alatt mióta használatos ne is beszéljünk…

                Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042036
                aty
                Felhasználó

                  Leeset hogy itt voltunk múltkor valamikor augusztusban.. hoppá! 😀

                  Hozzászólás: Xfce4 – nehany kerdes #1934861
                  aty
                  Felhasználó

                    Közben megtaláltam.
                    Xfce vezérlõpult – Window manager – Advanced – Display content of windows when moving/resizing.

                    Hozzászólás: Xfce4 – nehany kerdes #1934860
                    aty
                    Felhasználó

                      Bbt, ha felhajtom fejlécbe akkor is szaggat. Bármikor amikor megfogok egy ablakot, akkor miközben viszem odébb ne húzza magával az ablak képét, hanem amikor lerakom valahova, akkor rakja oda rögtön.

                      Hozzászólás: Xfce4 – nehany kerdes #1934857
                      aty
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 1,776