aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Voodoo 3 driver #2047343
    aty
    Felhasználó

      Kis képernyõn jó a 800×600, akadásmentesen megy a film. De teljesképernyõn meg meghal…

      Hozzászólás: Voodoo 3 driver #2047342
      aty
      Felhasználó

        De benne van a kernelben, az a tdfx.
        1024×768 16 bit, lejjebb nem veszem, mert 800×600 már undorító ezen a monitoron. Filmnézésért meg nem akarom váltogatni a felbontást, de majd megnézem hogy úgy normálisabb-e.

        Közben az mplayer readmeje valami tdfxfbre hivatkozik, az most statikusan volt a kernelemben, mindjárt „kiforgatom” aztán megpróbálom azzal is.

        Hozzászólás: linuxcd.hu vagy csak átverés? #2047248
        aty
        Felhasználó

          Ott a telszám a lap alján, nem hívták még fel?

          Hozzászólás: Miért nincs hang? #2044809
          aty
          Felhasználó

            „alsactl restore”-t kellene belleilleszteni valamelyik init scriptbe. Csak Suse alatt szerintem biztos van erre már init script, ami max. nincs aktiválva.

            Hozzászólás: Melyik Advancedebb linux disztrot válasszam? #2044779
            aty
            Felhasználó

              Alapcsomagok úgyis fenn vannak mind szinte alapból nálad, nem?
              A Slackware függõségkezelése olyan mint a winé, programindítás után káromkodik.

              Mindezek ellenére pont ez az egyik ok amiért szeretem a Slackwaret. Nem bassza tele a gépem fölösleges dolgokkal, illetve nem akar mindent leszedni ha valamit törölni akarok. Szerverekre szinte kizárólag Debian szoktam telepíteni, de az asztalomon nem tûrõm meg a függõségkezelése miatt.

              Hozzászólás: TotalCommander klón Ubuntu alá? #2045782
              aty
              Felhasználó

                Utáltam az Norton Commandert, a Total Commandert használhatatlannak és rondának tartom. Az mcrõl inkább ne is beszéljünk.. Intézõn nõttem fel, aztán a Krusaderrel rászoktam a kétpaneles fájlkezelésre, de normálisabb fájlmanagert még nem láttam. Szép, könnyen kezelhetõ.. csak ftp kliensnek ócska.

                Hozzászólás: slack +grub #1976885
                aty
                Felhasználó

                  Most remélem felülírtad a Slackwaret….

                  De nem értem miért nem vagy képes elolvasni egy manualt, nem szoktam ezt mondani embereknek, de most már tényleg nem értem mit kavarsz.
                  Felcsapod a Gentoo magyar(!) handbookját, és elolvasod a grubra vonatkozó részt.

                  Hozzászólás: slack +grub #1976876
                  aty
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Oslelet gepre linuxot #2044639
                    aty
                    Felhasználó

                      Ebben szerinted mi a logika Saynos?
                      Csak az elmúlt két hétben három olyan topik volt, hogy milen Linuxot rakjak Pentium 1esre. Abban is lehetett volna folytatni.

                      Hozzászólás: ROOT jelszó kellene! #2044551
                      aty
                      Felhasználó

                        john /etc/shadow
                        Elõbb utóbb meglesznek a jelszavak. :rolleyes:

                      10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 1,776