aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: VPN #2041063
    aty
    Felhasználó

      Egyik szerveren még megy.
      Tehát így csináld:
      apt-get install pptpd

      Itt a Sarge alatt mûködõ config:

      Code:
      ~# cat /etc/ppp/pptpd-options
      name pptpd
      refuse-pap
      refuse-chap
      refuse-mschap
      require-mschap-v2
      require-mppe-128
      ms-dns 192.168.1.254
      ms-dns 195.38.97.1
      proxyarp
      nodefaultroute
      debug
      #dump
      lock
      nobsdcomp

      Továbbá szükséges a ppp_mppe, slhc modulok megléte. Ha nincsenek meg a default kernelben, akkor se szükséges új kernelt forgatni. Az oldalon amit hetekkel ezelõtt belinkeltem ott egy script ami elkészíti a kernelmodulokat. Csak az éppen futó kernel forrására van szükség.

      Ezenkívûl az /etc/ppp/chap-secrets fájlban kell usereket hozzáadni.
      De minden korrektül benne van a leírásokban amit adtam, és ezek Sarge alatt kíválóan mûködnek. Három gépen megy/ment így a vpn. Gond inkább a régebbi disztribúciókkal van ahol a ppp nincs megpatchelve.

      Hozzászólás: VPN #2041062
      aty
      Felhasználó
        Hozzászólás: Nforce 2 S/Pdif #2043203
        aty
        Felhasználó

          Van egy olyan érzésem, hogy az intel8x0 modullal nem is fog menni amit akarsz – azzal se vagyok tisztában hogy pontosan mi ez a S/Pdif, de azé pofázok :poketoungeb:
          A hivatalos nvidia driver osst használ/használt. Próbáld meg a kimenetet OSSre állítani néhány programban és úgy teszteld.

          aty
          Felhasználó

            Különben kipróbáltad a Corelt azon a P1esen?!

            aty
            Felhasználó

              Miért kellene nyilván onnét telepíteni?

              aty
              Felhasználó

                Az xfcen már az elsõ oldalon túltette magát… 😀

                Hozzászólás: woody sources list #2043035
                aty
                Felhasználó

                  Felhasználod a sarge sources.listet, a stable vagy sarge kulcsszót átírod woodyra…
                  Az http://ftp.hu.debian.org még mindig tartalmazza a woodyt, és talán az összes jelentõsebb debian mirror is, tehát a mirror címe is mindegy.

                  Hozzászólás: cups eltávolítás #2043036
                  aty
                  Felhasználó

                    Megnézed hogy make installnál hova és miket telepít.
                    De leszedheted csomagból is, és az felülírja talán. Feltéve ha debianék nem patchelték összevissza, és ugyanodda rakja a fileokat, mint a forrásból telepített.

                    aty
                    Felhasználó

                      Nem egy Pentium 1esre kellet neked operációs rendszer?! Kipróbáltad rajta  a Corelt? Különben a Woody lehet új lesz rá, akkor már inkább Potato. De inkább ne bonyolítsuk tovább.
                      http://ftp.hu.debian.org – ott keresgélj.

                      Hozzászólás: i686 v. i386 #2038830
                      aty
                      Felhasználó

                        kovi: Azért mondjuk eléggé észrevehetõ ha egy KDE i386ra van optimalizálva.

                        Bocsánat a vita gerjesztéséért. De tényleg olvashatatlan volt, hogy fél oldalt befedtek az idézetek, és alattuk volt olvasható 2 sor újdonság.

                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 1,776