Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Slackware alatt véletlenül nem az adsl-setup paranccsal kellene inkább konfigolni, majd az adsl-starttal indítani a kapcsolatot?
Ah igen!
Nem inkább csak a betûtípus, amit használni akarsz, nem támogatja a magyar ékezetes betûket?
Nem erre való az /etc/ppp/options fájlban a demand kulcsszó?
Olyan magányos vagyok ott a nyugati szélen :eh:
Windows az NTFSt, és a FAT fájlrendszereket írja és olvassa natívan.
A Linux pedig az EXT3, ReiserFs, XFS, FAT fájlrendszereket képes írni és olvasni.
Tehát nagyon nem értem mire készülsz, a FAT32 egyedül arra lenne hasznosítható, hogy a két rendszer közötti fájlmozgatást megoldja. De Linuxot nem tudsz fatra telepíteni, Windowst pedig nem érdemes.
A dvddet tömörítsd ki Linux alatt az ext3as partíciódra, vagy windows alatt az ntfs partíciódra.u.i.: reiserfst/ext3at windows különbözõ segédprogikkal képes írni/olvasni, de mindennapi használatra ezek a programok alkalmatlanok.
Ahogy beírtam úgy gondoltam…
root sor nem kell, csak rootnoverify.
title Windows XP
rootnoverify(hd2,0)
makeactive
chainloader +1
Az elõbb véletlenül raktam spacet a rootnoverify után.
Ha így nem menne, érdemes a grub menübe lépéskor a Win xp pont felett egy e betût nyomni, ott pedig a rootnoverify sort a rootnoverify(hd-ig beírni majd egy tabot nyomni…Vízszintes vonal, feketeség?
A Grub menüig eljutsz és az UHU is elindul, nem?
Ha szerkeszed menübõl a Winxps részt a rootnoverify(hd-ra mit reagál?Win alatt szerinted mennyi a fájlméretkorlát… Nem fogsz te semmilyen operációs rendszer alatt fat32es partícióra ekkora fájlt létrehozni.
Más fájlrendszer.. Ext3, ReiserFS, NTFS – nincsenek ilyen gondjaik.. Tessék már elfelejteni a FAT32t.
title Windows XP
rootnoverify (hd2,0)
makeactive
chainloader +1Szerintem így jónak kell lennie a Winxps résznek.
-
SzerzőBejegyzés