aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: GRUB probléma #2004769
    aty
    Felhasználó

      Melyik sata winyód melyik particióján van a Windows?
      rootnoverify (hd2,0) – ha az elsõn
      rootnoverify (hd3,0) – ha a másodikon…
      De ez nyilvánvalóan le van írva az általad bemásolt device.mapban, nem kell ide semmi féle sd.

      Hozzászólás: GRUB probléma #2004767
      aty
      Felhasználó

        A grub manual szerintem nem létezik olyan hogy sd0,0, a grub minden merevlemezt hdnek nevez. Valaki erõsítsen meg, mert holnap Satas winyóra kell grubot raknom:(

        Hozzászólás: Dvd iso avagy 4.3 giga felrakása fat32 re? #2037545
        aty
        Felhasználó

          Nem 4 gigabájt a FAT32 fájlméret korláta?
          De ez miért linuxos téma?!

          Hozzászólás: Lassabb írás #2036568
          aty
          Felhasználó

            Kikapcsolod a dmat rajta? 🙂 Esetleg hdparm más opcióival „deoptimalizálod”. 😀

            Hozzászólás: user -password -ssh #2037542
            aty
            Felhasználó

              Nah kipróbáltam, megy. Szóval a megoldás Debian alatt.
              apt-get install acl
              Majd az /etc/fstabban a partíció opció között legyen egy „acl” kulcsszó is. (Természetesen a kernelnek támogatnia kell az ext3 extended attributesokat:)
              Utána: mount -o,remount /dev/hdxy
              A futtatási jog megvonása, pl. aty usertõl;)
              setfacl -m u:aty:r /usr/bin/passwd
              Az eredmény:
              aty@etele:~$  /usr/bin/passwd
              -su: /usr/bin/passwd: Permission denied

              Az aclekrõl nagyon jó leírás taláható Pere László: Linux rendszerek üzemeletése I. címû könyvében. Még egy nagyon hasznos könyv Pere Lacitól, ajánlom mindenkinek.

              Hozzászólás: user -password -ssh #2037541
              aty
              Felhasználó

                Acl használatával gyerekjáték, csak az acl nem gyerekjáték linux alatt, nah nem azért mert olyan komoly, hanem mert olyan kiforratlan.
                De ha ext3 a / partíció, akkor a /usr/bin/passwd fájl acljét úgy állítod, hogy a kiválasztott user ne férhessen hozzá.

                Hozzászólás: Kde mi lesz veled?? #2037044
                aty
                Felhasználó

                  Tényleg a Ximianról megfeledkeztem. A Gnomera úgy tekintettem eddig mindig, mint a Redhat egy gyenge próbálkozására.

                  Hozzászólás: Kde mi lesz veled?? #2037042
                  aty
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Hogyan magyarítjuk ezeket? #2036328
                    aty
                    Felhasználó

                      compiled-in=bináris?:)

                      Hozzászólás: törlési gondok.. #2036202
                      aty
                      Felhasználó

                        Ne nyiss több témát egy kérdéshez.
                        rpm -e wine
                        Meg mi maradt meg a winebõl? Milyen fájlok?

                      10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 1,776