Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Melyik sata winyód melyik particióján van a Windows?
rootnoverify (hd2,0) – ha az elsõn
rootnoverify (hd3,0) – ha a másodikon…
De ez nyilvánvalóan le van írva az általad bemásolt device.mapban, nem kell ide semmi féle sd.A grub manual szerintem nem létezik olyan hogy sd0,0, a grub minden merevlemezt hdnek nevez. Valaki erõsítsen meg, mert holnap Satas winyóra kell grubot raknom:(
Nem 4 gigabájt a FAT32 fájlméret korláta?
De ez miért linuxos téma?!Kikapcsolod a dmat rajta? 🙂 Esetleg hdparm más opcióival „deoptimalizálod”. 😀
Nah kipróbáltam, megy. Szóval a megoldás Debian alatt.
apt-get install acl
Majd az /etc/fstabban a partíció opció között legyen egy „acl” kulcsszó is. (Természetesen a kernelnek támogatnia kell az ext3 extended attributesokat:)
Utána: mount -o,remount /dev/hdxy
A futtatási jog megvonása, pl. aty usertõl;)
setfacl -m u:aty:r /usr/bin/passwd
Az eredmény:
aty@etele:~$ /usr/bin/passwd
-su: /usr/bin/passwd: Permission deniedAz aclekrõl nagyon jó leírás taláható Pere László: Linux rendszerek üzemeletése I. címû könyvében. Még egy nagyon hasznos könyv Pere Lacitól, ajánlom mindenkinek.
Acl használatával gyerekjáték, csak az acl nem gyerekjáték linux alatt, nah nem azért mert olyan komoly, hanem mert olyan kiforratlan.
De ha ext3 a / partíció, akkor a /usr/bin/passwd fájl acljét úgy állítod, hogy a kiválasztott user ne férhessen hozzá.Tényleg a Ximianról megfeledkeztem. A Gnomera úgy tekintettem eddig mindig, mint a Redhat egy gyenge próbálkozására.
compiled-in=bináris?:)
Ne nyiss több témát egy kérdéshez.
rpm -e wine
Meg mi maradt meg a winebõl? Milyen fájlok? -
SzerzőBejegyzés