Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Lehet futtatni grseces kernellel tudom, én is szívtam vele rengeteget. Csak arról nem tudtam, hogy a grsec miatt rossz. Priviliged i/ora meg paxra allergiás az X azt hiszem.
Terminálról indítva, mi a startkde kimenete?
Kernel forrás fenn van? Vagy hogyan nincsen?
/usr/src/linux/Documentation/video4linux könyvtárban találsz CARDLIST.* fájlokat a tuner moduljaihoz. Az ezekben szereplõ paraméterek alapján kell beállítani. Keresd meg a kártyádat a felsoroltak között.
Hogyan?!
Ez nem változtat a jogosultságokon.
umask=xxxx,uid=xxx,iocharset=iso8859-2,codepage=
amit az ikszpé alatt használsz.Nem tudja felmountolni, mert ezeket az opciókat nem tudja értelmezni.
Nem iocharset, és codepage az karakterkészletet variáló opció NTFSnél, hanem nls.
/dev/hda1 /mnt/windows ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0
umask=000 – user is olvashatja.
Meg remélem a linuxod default charsetje latin-2es. Ha utf8 akkor értelemszerûen utf8 kerül a nls paraméterébe.Remélem nem grseces kernellel akarsz X-et futtatni, ahogy az avatarod mondja. :poketoungeb:
Ez valahol nekem lehetetlennek tûnik.
Egyszerûbb ha megkéred a rendszergazdát, hogy forwaldoljon pár portot neked :rolleyes:A pptp használatához a pppdt és a kernelt is patchelni kell. Az mppe támogatás nincs alapból bennük.
http://linux-bsd-central.com/index.php/content/view/3/25/ Az itt található kernel-patch script illetve az új ppp jól használható bármelyik disztribúció alatt.
Default átjáró: a route kimenetére kiváncsi lennék vpn csatlakozás elõtt és közben. Majd másold be léci. De valószínûleg itt lesz a gond tényleg.
Sajnos linuxos vpnnel csak szerveroldalon foglakoztam, de azért megpróbálok segíteni, ha a route kimenetét elküldöd.Uhhh…
Forrásból így telepítünk:
1. kicsomagoljuk a tarballt
2. ./configure
3. make
4. make installInkább azt javaslom rakd fel csomagból. Fenn van a 2. cdn és az ubk.uhulinux.hun is csomagban a valknut.
apt-get install valknut
Talán így is megtalálja, és kéri a 2. cdt;)Forrásból, csomagból?
Hibaüzenet?
Parancssorból indítva mi a kimenete?Tanulj meg kérdezni…
Ez a probléma ismerõs, Sarge amikor még testing fázisban volt, minden elõzmény nélkül el kezdett ileneket csinálni. De nem csak sshn keresztül jelentek meg ilyen rosszul a progik, hanem közvetlenül a gép elõtt ülve is ilen förmedvényt láthattam. Megoldásra és a hiba okára kiváncsi lennék…
-
SzerzőBejegyzés