aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 811-820 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028580
    aty
    Felhasználó

      Azt hittem legalább vita kerekedik abból hogy miért jobb a dpkg, mint az rpm. 😛

      Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025313
      aty
      Felhasználó
        Hozzászólás: Slackware 10.1 kérdések #2013345
        aty
        Felhasználó

          KDE3.4.2re is upgradelhetsz nyugodtan.

          Hozzászólás: Debian beállítás (kezdõ) #2027311
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok! Egy viszonylag általános, de mégis praktikus kérdésem lenne. Hogy lehet legegyszerûbben megtudni, hogy egy config file-t milyen alkalmazások, démonok használnak? Pl. honnan tudom meg, hogy az /etc/hostname file-ból mely alkalmazások szedik az infot?

            A konkrét ügy amiért kérdezem, mert módosítgattam a hostname és néhány config file-t és azóta ha mc-t vagy bármi egyszerû cuccot indítok pár másodperc várakozás után adja csak be.

            Köszi elõre is.
            [align=right][snapback]147941[/snapback][/align]

            lsof parancs?
            Másrészt nem inkább a nameserver beállítások szálltak el?

            Hozzászólás: ssh konfig #2028630
            aty
            Felhasználó

              Akkor ennyi kiegészítés:
              iptables -A INPUT -p tcp -s ! kivetelezett.ip.cim –dport 22 -j DROP

              Hozzászólás: ssh konfig #2028627
              aty
              Felhasználó

                Ez a dsl hibájából adódik, picit sok csomag várakozik a modemen elküldésre. Lehet ütemezni, de ehhez a router szerepét egy Linuxnak kellene betöltenie.
                Ilyen feladatra alkalmas pl a wondershaper, ill. jó kis olvasmány ez is: http://tldp.fsf.hu/HOWTO/ADSL-Bandwidth-Ma…O-hu/index.html
                Esetedben úgy tudod csak megoldani, hogy az Azureusban upload limitet állítasz be.

                Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028571
                aty
                Felhasználó

                  Etc/registry? Etc könyvtár mellett vagyok.. ez most hogy jött ide?
                  Félreértjük egymást. Nem kezelõprogramot akarok hozzá, hanem egyszerûen unom már hogy minden alkalmazás beállításánál másfajta szintaktikára kell figyelni… Különben valahol még a komment is ; jelekkel van szóval stílszerûen: no komment az egész. 😀
                  Kedvenceim különben az olan alkalmazások, aminek a szintaktikája verzióról verzióra változik – pl. átkozott pptpd.

                  Hozzászólás: ssh konfig #2028625
                  aty
                  Felhasználó

                    iptables -A INPUT -s ! kivetelezett.ip.cim -j DROP
                    Ilyenkor minden csomagot eldob, kivéve az adott ip-címrõl érkezõket. A router természetesen forwardolhatja a 22es portra érkezõ kéréseket.
                    De akkor mi a gond?

                    Hozzászólás: ssh konfig #2028623
                    aty
                    Felhasználó

                      A routeren Linux fut?
                      Akkor:
                      iptables -A FORWARD -p tcp –dport 22 -j ACCEPT
                      iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i ppp0 –dport 22 -j DNAT –to helyi.ip.cim
                      ppp0 helyére természetesen az internetes interfaced nevét írd.
                      Cups tiltása kívûlrõl. Egyrészt a cups.confban vannak hostallow, ill. browseallow sorok. Másrészt iptablessel:
                      iptables -A INPUT -p tcp –dport 631 -j DROP
                      Ilyenkor localhostról elérhetõnek kell maradnia, már csak azért is mert localhostról illik minden csomagot elfogadni a következõ szabállyal:
                      iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT

                      Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028569
                      aty
                      Felhasználó

                        „Az etc könyvtár egy szemetesdombhoz hasonlít”
                        Akkor még nem láttál window regisztrációs adatbázist :)), ráadásul az tényleg tele van szeméttel, amiket a „szemét” programok, vírusok, stb raknak bele. No meg mondjuk, amikor egy vírusírtó összeakad valami ****-ral és két óra mire összegyûjtöd ebbõl az adatbázisból az odatartozó dolgokat. Linux alatt legalább törlöd az oda vonatkozó könyvtárat – ilyen esetben – és meg van oldva.

                      10 bejegyzés megtekintése - 811-820 / 1,776