Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A különbözõ csomagok elméletileg futnának másik disztrón is. Ugyanolyan bináris fájl van minden csomagban. A függõségekkel se lenne gond, ha azonos helyen helyezkednének el minden disztróban ugyanazon típusú libraryk. Ebben nincsen szabvány, ez sajnálatos. Ugyanakkor pont emiatt van alig vírus Linuxra. Minden rosszban van valami jó.
Engem inkább különben az idegesít, hogy a config fileokra nincsen semmi szabvány. Az etc könyvtár egy szemetesdombhoz hasonlít, a kismillió fajta config fájljával. Nem hiszem el, hogy a wines inikhez hasonló szerkezetû config fájlokat olyan nehéz lett volna elfogadtatni. De ez egy másik sztori.
Függõségek. Windows alatt is vannak függõségek csak ritkán szembesülsz velük.A debianos MAKEDEV scriptet át lehet másolni megy más disztribúció alatt simán.
Különben rejtélyes hogy se Black Panther, se Mandriva alatt nem mennek simán a tvtunerek.Bocs, vak vagyok. Tényleg érvényes az az állítás, hogy az emberek a szavak elsõ ill. utolsó pár betûjét olvassák el és a betûk sorrendje köztük mindegy az olvasó automatikusan felfogja. Nah internet-intranetnél ez rosszul sült el. 🙂 Pedig egy e-a betûcsere is volt 😀
Nem a kiterjesztések, vagy a hozzáférési jogok számítanak, hanem a file felépítése/formátuma!
Attól, hogy a futtathatósági jog engedélyezett, még nem futtatható egy file… az más kérdés, hogy nincs kiterjesztéshez kötve a futtatás (bat, com, exe), ami egyébként is csak a sebezhetõség oldalát erõsítené, ahogyan a fölöslegesen megadott futtathatósági jog is.
[align=right][snapback]147811[/snapback][/align]Ezt én úgy értem, hogy ha mondjuk egy fájlmanagerben valamire duplán kattint akkor bizony ezeket a fájlokat lehet futtatni. Legalábbis az operációs rendszer megpróbálja futtatni, vagy sikerül neki vagy nem.
Exe=executable, a Windows kiterjesztéssel azonosítja a futtatható állományokat. Az UNIX rendszerek ezzel szemben egy külön attribútummal jelölik (+x). Tehát UNIX alatt mindegy mi a kiterjesztése egy fájlnak, ha +x attribútuma van akkor futtatható.
A csomagok olyanok mint Windows alatt az msi kiterjesztésû fájlok. Már Windows alatt is megjelentek tehát az ilyen csomagban terjesztett bináris programok. Amelyek kiterjesztéséhez egy csomagkezelõ van rendelve, ha kétszer kattintasz rá akkor a csomagkezelõ telepíti. (Ez a csomagkezelõ Debian esetén a Dpkg, Fedora,Mandrake esetén az Rpm, Windows esetén a Microsoft Installer). A Microsoft Installer elméletileg kiváltaná a kismillió fajta telepítõ programot (amiket setup.exe néven ismersz).tehát ha valaki megkérdezi hogy mi az xxxx.myip.hu akkor ezt mondja neki: 192.168.0.2
[align=right][snapback]147764[/snapback][/align]Tessék?
gtf 1024 768 100
Most akkor ki jön és hol lesz?:)
Az én elveimnek is ellent mond. Feljelenteni meg nincs értelme… ha még magyar lenne akkor talán. Esetleg szolgáltatódnak jelezheted, hogy mi a helyzet. De nem hiszem, hogy bármi érdemlegeset tudnak csinálni.
Jól emlékszel.
Make install helyett én is inkább be szoktam másolni a bzimaget és a system.mapot. -
SzerzőBejegyzés