aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028565
    aty
    Felhasználó

      A különbözõ csomagok elméletileg futnának másik disztrón is. Ugyanolyan bináris fájl van minden csomagban. A függõségekkel se lenne gond, ha azonos helyen helyezkednének el minden disztróban ugyanazon típusú libraryk. Ebben nincsen szabvány, ez sajnálatos. Ugyanakkor pont emiatt van alig vírus Linuxra. Minden rosszban van valami jó.
      Engem inkább különben az idegesít, hogy a config fileokra nincsen semmi szabvány. Az etc könyvtár egy szemetesdombhoz hasonlít, a kismillió fajta config fájljával. Nem hiszem el, hogy a wines inikhez hasonló szerkezetû config fájlokat olyan nehéz lett volna elfogadtatni. De ez egy másik sztori.
      Függõségek. Windows alatt is vannak függõségek csak ritkán szembesülsz velük.

      Hozzászólás: TV kártya Linux alatt #2012899
      aty
      Felhasználó

        A debianos MAKEDEV scriptet át lehet másolni megy más disztribúció alatt simán.
        Különben rejtélyes hogy se Black Panther, se Mandriva alatt nem mennek simán a tvtunerek.

        Hozzászólás: Bind #2028555
        aty
        Felhasználó

          Bocs, vak vagyok. Tényleg érvényes az az állítás, hogy az emberek a szavak elsõ ill. utolsó pár betûjét olvassák el és a betûk sorrendje köztük mindegy az olvasó automatikusan felfogja. Nah internet-intranetnél ez rosszul sült el. 🙂 Pedig egy e-a betûcsere is volt 😀

          Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028561
          aty
          Felhasználó

            Nem a kiterjesztések, vagy a hozzáférési jogok számítanak, hanem a file felépítése/formátuma!
            Attól, hogy a futtathatósági jog engedélyezett, még nem futtatható egy file… az más kérdés, hogy nincs kiterjesztéshez kötve a futtatás (bat, com, exe), ami egyébként is csak a sebezhetõség oldalát erõsítené, ahogyan a fölöslegesen megadott futtathatósági jog is.
            [align=right][snapback]147811[/snapback][/align]

            Ezt én úgy értem, hogy ha mondjuk egy fájlmanagerben valamire duplán kattint akkor bizony ezeket a fájlokat lehet futtatni. Legalábbis az operációs rendszer megpróbálja futtatni, vagy sikerül neki vagy nem.

            Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028559
            aty
            Felhasználó

              Exe=executable, a Windows kiterjesztéssel azonosítja a futtatható állományokat. Az UNIX rendszerek ezzel szemben egy külön attribútummal jelölik (+x). Tehát UNIX alatt mindegy mi a kiterjesztése egy fájlnak, ha +x attribútuma van akkor futtatható.
              A csomagok olyanok mint Windows alatt az msi kiterjesztésû fájlok. Már Windows alatt is megjelentek tehát az ilyen csomagban terjesztett bináris programok. Amelyek kiterjesztéséhez egy csomagkezelõ van rendelve, ha kétszer kattintasz rá akkor a csomagkezelõ telepíti. (Ez a csomagkezelõ Debian esetén a Dpkg, Fedora,Mandrake esetén az Rpm, Windows esetén a Microsoft Installer). A Microsoft Installer elméletileg kiváltaná a kismillió fajta telepítõ programot (amiket setup.exe néven ismersz).

              Hozzászólás: Bind #2028553
              aty
              Felhasználó

                tehát ha valaki megkérdezi hogy mi az xxxx.myip.hu akkor ezt mondja neki: 192.168.0.2
                [align=right][snapback]147764[/snapback][/align]

                Tessék?

                Hozzászólás: 100hz-t akarok!!! #2028511
                aty
                Felhasználó

                  gtf 1024 768 100

                  Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025307
                  aty
                  Felhasználó

                    Most akkor ki jön és hol lesz?:)

                    Hozzászólás: IP és MAC címrõl info #2028470
                    aty
                    Felhasználó

                      Az én elveimnek is ellent mond. Feljelenteni meg nincs értelme… ha még magyar lenne akkor talán. Esetleg szolgáltatódnak jelezheted, hogy mi a helyzet. De nem hiszem, hogy bármi érdemlegeset tudnak csinálni.

                      Hozzászólás: Kernel forditás #2028093
                      aty
                      Felhasználó

                        Jól emlékszel.
                        Make install helyett én is inkább be szoktam másolni a bzimaget és a system.mapot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 1,776