Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem is mondtam hogy kézzel buherálja bárki is. Iránymutatónak másoltam be. A menuconfigot nehezebb bemásolni.
Azon kívül, hogy te is bepróbálkozol nála drasztikusan, semmi más érdemlegeset nem tudsz csinálni.
A támadó IP címérõl?
host ip.cim – meg van a hostja már látod nagy valószínûséggel melyik szolgáltató
http://www.ripe.net – itt megnézheted ki a tulajdonosa a tartománynak.Code:#
# Graphics support
#
CONFIG_FB=y
CONFIG_FB_CFB_FILLRECT=y
CONFIG_FB_CFB_COPYAREA=y
CONFIG_FB_CFB_IMAGEBLIT=y
CONFIG_FB_SOFT_CURSOR=y
# CONFIG_FB_MACMODES is not set
CONFIG_FB_MODE_HELPERS=y
CONFIG_FB_TILEBLITTING=y
CONFIG_FB_CIRRUS=m
CONFIG_FB_PM2=m
# CONFIG_FB_PM2_FIFO_DISCONNECT is not set
CONFIG_FB_CYBER2000=m
# CONFIG_FB_ASILIANT is not set
# CONFIG_FB_IMSTT is not set
CONFIG_FB_VGA16=m
CONFIG_FB_VESA=y
CONFIG_VIDEO_SELECT=y
CONFIG_FB_HGA=m
# CONFIG_FB_HGA_ACCEL is not set
CONFIG_FB_NVIDIA=m
CONFIG_FB_NVIDIA_I2C=y
CONFIG_FB_RIVA=m
CONFIG_FB_RIVA_I2C=y
# CONFIG_FB_RIVA_DEBUG is not set
CONFIG_FB_I810=m
CONFIG_FB_I810_GTF=y
CONFIG_FB_INTEL=m
# CONFIG_FB_INTEL_DEBUG is not set
CONFIG_FB_MATROX=m
CONFIG_FB_MATROX_MILLENIUM=y
CONFIG_FB_MATROX_MYSTIQUE=y
CONFIG_FB_MATROX_G=y
CONFIG_FB_MATROX_I2C=m
CONFIG_FB_MATROX_MAVEN=m
CONFIG_FB_MATROX_MULTIHEAD=y
# CONFIG_FB_RADEON_OLD is not set
CONFIG_FB_RADEON=m
CONFIG_FB_RADEON_I2C=y
# CONFIG_FB_RADEON_DEBUG is not set
CONFIG_FB_ATY128=m
CONFIG_FB_ATY=m
CONFIG_FB_ATY_CT=y
CONFIG_FB_ATY_GENERIC_LCD=y
# CONFIG_FB_ATY_XL_INIT is not set
CONFIG_FB_ATY_GX=y
CONFIG_FB_SAVAGE=m
CONFIG_FB_SAVAGE_I2C=y
CONFIG_FB_SAVAGE_ACCEL=y
CONFIG_FB_SIS=m
CONFIG_FB_SIS_300=y
CONFIG_FB_SIS_315=y
CONFIG_FB_NEOMAGIC=m
CONFIG_FB_KYRO=m
CONFIG_FB_3DFX=m
# CONFIG_FB_3DFX_ACCEL is not set
CONFIG_FB_VOODOO1=m
CONFIG_FB_TRIDENT=m
# CONFIG_FB_TRIDENT_ACCEL is not set
CONFIG_FB_GEODE=y
CONFIG_FB_GEODE_GX1=m
CONFIG_FB_S1D13XXX=m
# CONFIG_FB_VIRTUAL is not set#
# Console display driver support
#
CONFIG_VGA_CONSOLE=y
CONFIG_MDA_CONSOLE=m
CONFIG_DUMMY_CONSOLE=y
CONFIG_FRAMEBUFFER_CONSOLE=y
CONFIG_FONTS=y
CONFIG_FONT_8x8=y
CONFIG_FONT_8x16=y
# CONFIG_FONT_6x11 is not set
# CONFIG_FONT_PEARL_8x8 is not set
# CONFIG_FONT_ACORN_8x8 is not set
# CONFIG_FONT_MINI_4x6 is not set
# CONFIG_FONT_SUN8x16 is not set
# CONFIG_FONT_SUN12x22 is not set#
# Logo configuration
#
CONFIG_LOGO=y
# CONFIG_LOGO_LINUX_MONO is not set
# CONFIG_LOGO_LINUX_VGA16 is not set
CONFIG_LOGO_LINUX_CLUT224=y
CONFIG_BACKLIGHT_LCD_SUPPORT=y
CONFIG_BACKLIGHT_CLASS_DEVICE=m
CONFIG_BACKLIGHT_DEVICE=y
CONFIG_LCD_CLASS_DEVICE=m
CONFIG_LCD_DEVICE=yEz a Slackware default configja 2.6os kernelhez erre vonatkozóan.
Ez nem bootsplash, köze nincs hozzá.
Az alapkernel is képes framebufferes konzolt létrehozni. Ennek a tetején látszik egy kicsi pingvin.Framebuffer se fog ártani. Boot managernek meg vga opció.
Jajj nem akartalak kijavítgatni vagy ilyesmi, olvasgattam 50 topicot, még nem látszott a postod amikor írtam………….
[align=right][snapback]147426[/snapback][/align]Egy percen belül jött mindkettõ post, szóval észre se vehetted. Inkább örülök, hogy így beírtad, mert a ` jelek között elhelyezett parancs nagyon jó ötlet. Ilyet eddig csak bash scriptben mertem alkalmazni, de ezentúl akkor parancssorba is mehet rögtön 🙂
Ez az összevonás nagyon tetszik! 🙂
Ennek mi köze a témához?!
De a hibaüzenetben benne az utasítás:
smbmnt must be installed suid root for direct user mounts (1000,1000)
Tehát a smbmnt parancsnak suid bitesnek kell lennie.
„which smbmnt” paranccsal meghatározod a smbmnt helyét.
Majd „chmod +s /ahol/elhelyezkedik/a/smbmnt”.„Nekem is voltak/vannak/lesznek problémáim, és idegesítõ, amikor egy több száz oldalas topicot kell átnyálazni 2-3 hsz kedvéért.”
Itt a pont! A téma címébõl szeretném látni mire számíthatok, szeretném a keresõt eredményesen használni. Itt a fórumon kettõ fajta véglet van amit nagyon utálok, az egyik az ilyen többszáz hozzászólásból álló ömlesztett, használhatatlan topik, a másik amikor egy adott témából van már legalább 20 kicsi és emiatt lehetetlen a keresés (lásd pl. WLAN). A fórum struktúrája se a legjobb sajnos. Nagyon sokszor a Vegyes felvágottba kell írni. De ez már itt offtopic. -
SzerzőBejegyzés