aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 831-840 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Debian érdekesség #2028449
    aty
    Felhasználó

      Nem is mondtam hogy kézzel buherálja bárki is. Iránymutatónak másoltam be. A menuconfigot nehezebb bemásolni.

      Hozzászólás: IP és MAC címrõl info #2028468
      aty
      Felhasználó

        Azon kívül, hogy te is bepróbálkozol nála drasztikusan, semmi más érdemlegeset nem tudsz csinálni.

        Hozzászólás: IP és MAC címrõl info #2028466
        aty
        Felhasználó

          A támadó IP címérõl?
          host ip.cim – meg van a hostja már látod nagy valószínûséggel melyik szolgáltató
          http://www.ripe.net – itt megnézheted ki a tulajdonosa a tartománynak.

          Hozzászólás: Debian érdekesség #2028447
          aty
          Felhasználó
            Code:
            #
            # Graphics support
            #
            CONFIG_FB=y
            CONFIG_FB_CFB_FILLRECT=y
            CONFIG_FB_CFB_COPYAREA=y
            CONFIG_FB_CFB_IMAGEBLIT=y
            CONFIG_FB_SOFT_CURSOR=y
            # CONFIG_FB_MACMODES is not set
            CONFIG_FB_MODE_HELPERS=y
            CONFIG_FB_TILEBLITTING=y
            CONFIG_FB_CIRRUS=m
            CONFIG_FB_PM2=m
            # CONFIG_FB_PM2_FIFO_DISCONNECT is not set
            CONFIG_FB_CYBER2000=m
            # CONFIG_FB_ASILIANT is not set
            # CONFIG_FB_IMSTT is not set
            CONFIG_FB_VGA16=m
            CONFIG_FB_VESA=y
            CONFIG_VIDEO_SELECT=y
            CONFIG_FB_HGA=m
            # CONFIG_FB_HGA_ACCEL is not set
            CONFIG_FB_NVIDIA=m
            CONFIG_FB_NVIDIA_I2C=y
            CONFIG_FB_RIVA=m
            CONFIG_FB_RIVA_I2C=y
            # CONFIG_FB_RIVA_DEBUG is not set
            CONFIG_FB_I810=m
            CONFIG_FB_I810_GTF=y
            CONFIG_FB_INTEL=m
            # CONFIG_FB_INTEL_DEBUG is not set
            CONFIG_FB_MATROX=m
            CONFIG_FB_MATROX_MILLENIUM=y
            CONFIG_FB_MATROX_MYSTIQUE=y
            CONFIG_FB_MATROX_G=y
            CONFIG_FB_MATROX_I2C=m
            CONFIG_FB_MATROX_MAVEN=m
            CONFIG_FB_MATROX_MULTIHEAD=y
            # CONFIG_FB_RADEON_OLD is not set
            CONFIG_FB_RADEON=m
            CONFIG_FB_RADEON_I2C=y
            # CONFIG_FB_RADEON_DEBUG is not set
            CONFIG_FB_ATY128=m
            CONFIG_FB_ATY=m
            CONFIG_FB_ATY_CT=y
            CONFIG_FB_ATY_GENERIC_LCD=y
            # CONFIG_FB_ATY_XL_INIT is not set
            CONFIG_FB_ATY_GX=y
            CONFIG_FB_SAVAGE=m
            CONFIG_FB_SAVAGE_I2C=y
            CONFIG_FB_SAVAGE_ACCEL=y
            CONFIG_FB_SIS=m
            CONFIG_FB_SIS_300=y
            CONFIG_FB_SIS_315=y
            CONFIG_FB_NEOMAGIC=m
            CONFIG_FB_KYRO=m
            CONFIG_FB_3DFX=m
            # CONFIG_FB_3DFX_ACCEL is not set
            CONFIG_FB_VOODOO1=m
            CONFIG_FB_TRIDENT=m
            # CONFIG_FB_TRIDENT_ACCEL is not set
            CONFIG_FB_GEODE=y
            CONFIG_FB_GEODE_GX1=m
            CONFIG_FB_S1D13XXX=m
            # CONFIG_FB_VIRTUAL is not set

            #
            # Console display driver support
            #
            CONFIG_VGA_CONSOLE=y
            CONFIG_MDA_CONSOLE=m
            CONFIG_DUMMY_CONSOLE=y
            CONFIG_FRAMEBUFFER_CONSOLE=y
            CONFIG_FONTS=y
            CONFIG_FONT_8x8=y
            CONFIG_FONT_8x16=y
            # CONFIG_FONT_6x11 is not set
            # CONFIG_FONT_PEARL_8x8 is not set
            # CONFIG_FONT_ACORN_8x8 is not set
            # CONFIG_FONT_MINI_4x6 is not set
            # CONFIG_FONT_SUN8x16 is not set
            # CONFIG_FONT_SUN12x22 is not set

            #
            # Logo configuration
            #
            CONFIG_LOGO=y
            # CONFIG_LOGO_LINUX_MONO is not set
            # CONFIG_LOGO_LINUX_VGA16 is not set
            CONFIG_LOGO_LINUX_CLUT224=y
            CONFIG_BACKLIGHT_LCD_SUPPORT=y
            CONFIG_BACKLIGHT_CLASS_DEVICE=m
            CONFIG_BACKLIGHT_DEVICE=y
            CONFIG_LCD_CLASS_DEVICE=m
            CONFIG_LCD_DEVICE=y

            Ez a Slackware default configja 2.6os kernelhez erre vonatkozóan.

            Hozzászólás: Debian érdekesség #2028443
            aty
            Felhasználó

              Ez nem bootsplash, köze nincs hozzá.
              Az alapkernel is képes framebufferes konzolt létrehozni. Ennek a tetején látszik egy kicsi pingvin.

              Hozzászólás: Debian érdekesség #2028441
              aty
              Felhasználó

                Framebuffer se fog ártani. Boot managernek meg vga opció.

                Hozzászólás: tvnetwork LAN internet belövése #2025354
                aty
                Felhasználó

                  Jajj nem akartalak kijavítgatni vagy ilyesmi, olvasgattam 50 topicot, még nem látszott a postod amikor írtam………….
                  [align=right][snapback]147426[/snapback][/align]

                  Egy percen belül jött mindkettõ post, szóval észre se vehetted. Inkább örülök, hogy így beírtad, mert a ` jelek között elhelyezett parancs nagyon jó ötlet. Ilyet eddig csak bash scriptben mertem alkalmazni, de ezentúl akkor parancssorba is mehet rögtön 🙂

                  Hozzászólás: tvnetwork LAN internet belövése #2025351
                  aty
                  Felhasználó

                    Ez az összevonás nagyon tetszik! 🙂

                    Hozzászólás: tvnetwork LAN internet belövése #2025349
                    aty
                    Felhasználó

                      Ennek mi köze a témához?!
                      De a hibaüzenetben benne az utasítás:
                      smbmnt must be installed suid root for direct user mounts (1000,1000)
                      Tehát a smbmnt parancsnak suid bitesnek kell lennie.
                      „which smbmnt” paranccsal meghatározod a smbmnt helyét.
                      Majd „chmod +s /ahol/elhelyezkedik/a/smbmnt”.

                      Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980908
                      aty
                      Felhasználó

                        „Nekem is voltak/vannak/lesznek problémáim, és idegesítõ, amikor egy több száz oldalas topicot kell átnyálazni 2-3 hsz kedvéért.”
                        Itt a pont! A téma címébõl szeretném látni mire számíthatok, szeretném a keresõt eredményesen használni. Itt a fórumon kettõ fajta véglet van amit nagyon utálok, az egyik az ilyen többszáz hozzászólásból álló ömlesztett, használhatatlan topik, a másik amikor egy adott témából van már legalább 20 kicsi és emiatt lehetetlen a keresés (lásd pl. WLAN). A fórum struktúrája se a legjobb sajnos. Nagyon sokszor a Vegyes felvágottba kell írni. De ez már itt offtopic.

                      10 bejegyzés megtekintése - 831-840 / 1,776