aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MPlayer ->GMPlayer ?? #2027657
    aty
    Felhasználó

      Az mplayer configure flageknél nézz körül. Van –enable-gui opció.

      aty
      Felhasználó

        Ma már picit kényelmetlen több tucat CD-vel szórakozni, ezért mindenképpen jó ötlet egy DVD készítése az összes csomaggal.

        Hozzászólás: video0-hol? #2027489
        aty
        Felhasználó

          Milyen kernel, milyen tvtuner, milyen chipset van rajta? Be kellene tölteni a tuner modulját, a megfelelõ options értékekkel.
          0 lrwxrwxrwx 1 root root 10 Aug 24 09:04 /dev/video0 -> v4l/video0
          Egyébként nekem symlink vezet a video0tól a v4l dir alá. De a tuner moduljának betöltése mindenképpen szükséges ahhoz, hogy a device fájl megjelenjen.

          Hozzászólás: Képernyõ frissítési frekvencia #2027504
          aty
          Felhasználó

            Reboot nem is szükséges. Csak a grafikus felületet kell újraindítani. Ebben az esetben csak elindítani, mivel el se indult.

            Hozzászólás: Debian beállítás (kezdõ) #2027287
            aty
            Felhasználó

              Naívan azt hittem, hogy Debian alatt is inittab módosítással ki-be lehet kapcsolni a grafikus héj indítását. Az xdm miért helyez el az összes futási szintre (2-5) symlinket? Mi értelme? Nem lenne egyszerûbb a 4. vagy 5. szintet fenntartani a grafikus felületnek?

              Hozzászólás: Midi Linux alatt #2027276
              aty
              Felhasználó

                Timidityhez van GUI?
                Kmiddel nagyon jó lenne ha meg lehetne oldani. De egyáltalán ezek a hangkártyák képesek rá?

                Hozzászólás: samba #2026842
                aty
                Felhasználó

                  Ezeken a portokon az UDP is legyen engedélyezve másrészt a broadcastot se szûrje a tûzfal.
                  iptables -A INPUT -p udp –dport 137:139 -s 192.168.1.0/24 -d 192.168.1.255 -j ACCEPT

                  Hozzászólás: Kde 3.4.2 képernyõkímélõ hiba #2026171
                  aty
                  Felhasználó

                    A képernyõt attól kíméli, hogy egy egyes képpontok beleégjenek. Ma ez már nem aktuális, de a név ettõl még megmaradhatott…

                    Hozzászólás: Kde 3.4.2 képernyõkímélõ hiba #2026163
                    aty
                    Felhasználó

                      Nem inkább az opengles képernyõkímélõk nem mûködnek?

                      Hozzászólás: aldomain #2026156
                      aty
                      Felhasználó
                        Code:
                        NameVirtualHost *:80

                               ServerAdmin [email protected]
                               UseCanonicalName Off
                               VirtualDocumentRoot /home/%1/public_html
                               
                                       Options FollowSymLinks
                                       AllowOverride None
                               
                               
                                       Options FollowSymLinks +ExecCGI Indexes MultiViews
                                       AllowOverride None
                               
                               
                                       Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
                                       AllowOverride None
                                       Order allow,deny
                                       allow from all
                                       # This directive allows us to have apache2’s default start page
                                       # in /apache2-default/, but still have / go to the right place
                               

                               ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
                               
                                       AllowOverride None
                                       Options ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
                                       Order allow,deny
                                       Allow from all
                               

                               ErrorLog /var/log/apache2/error.log

                               # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
                               # alert, emerg.
                               LogLevel warn

                               CustomLog /var/log/apache2/access.log combined
                               ServerSignature On

                               Alias /icons/ „/usr/share/apache2/icons/”
                               
                                   Options Indexes MultiViews
                                   AllowOverride None
                                   Order allow,deny
                                   Allow from all
                               

                           Alias /doc/ „/usr/share/doc/”
                           
                               Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
                               AllowOverride None
                               Order deny,allow
                               Deny from all
                               Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
                           

                        Nekem így van megoldva. Tehát mondjuk aty.tx.hu domaint automatikusan a /home/aty/public_html mappára irányítja, a ranger.tx.hu domaint a /home/ranger/public_html mappára. Tehát nem kell egyesével szórakozni a vhostokkal. Ebbõl próbálj meg kiindulni valahogy, a te problémád ennél sajnos komplikáltabb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,776