Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A virtual hostokkal kellene inkább játszani az apache configjában, és nem a binddel. Pontosabban majd elmondja valaki hozzáértõ, vagy kezdd el olvasgatni az apache2 dokumentációját a vhostokról.
Milyen kernelforrás, header nincs? Ott vannak csomagban a repositoryban.
Elmúltak már azok a korok az initrdnek köszönhetõen, hogy egy default kernel nagy és lassú.
Egyedül grsec patch vagy bármilyen más patch miatt látom értelmét a kernel forrásból való telepítésének.Az adott kernel-imageok jól optimalizáltak, tehát nem sok érteme van szórakozni egy kernelfordítással.
http://grsecurity.net
Fellow leírása nagyon jó hozzá. Csak Paxal bánj óvatosan.apt-cache search kernel-image-2.6
Kiválasztod a megfelelõt.
apt-get install kernel-image-2.6.8-k7 mondjuk.Legjobb megoldás a grsec patch alkalmazása. A user csak a saját maga által futtatott alkalmazásokat láthatja.
A ps parancs eltûntetése, letiltása nem megoldás, miután a /proc alatt láthatók továbbra is az alkalmazások.Hát ha ezt latod az lspci-ban akkor már nem kell semmilyen modul mert akkor mar csak az etc/network/interfaces -ben kell konfigolni a kartyat.
[align=right][snapback]145092[/snapback][/align]Az lspciban minden aktuális eszközt látsz, nem csak azt aminek a modulja már be van töltve.
I.
Valószínûleg az 8139too modulra lesz szükséged. De nézz utána. Próbáld meg a kernelconfigban megnézni melyik driver kell a kártyádhoz, ott írni fogja a modul nevét is.
II.Azt meg tudnátok mondani, hogy UHU alatt aktív a KDE crashhandler? Tehát küld hibaüzenetet ha elszáll valami program?
Olyannal találkozott már valaki, hogy ha UHU 1.2 alatt KDE Konsoleban dolgozik, és „su -„al a rendszergazdai jogkört felveszi, utána bármilyen parancs kiadásánál a Konsole elhal. A hibáról sajnos részleteket nem tudok, így az se biztos hogy a su kiadása nélkül jó-e. Majd utánanézek részleteknek is, mert barátom mondta csak, de kiváncsi vagyok mi lehet ez a probléma.
-
SzerzőBejegyzés