aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: aldomain #2026152
    aty
    Felhasználó

      A virtual hostokkal kellene inkább játszani az apache configjában, és nem a binddel. Pontosabban majd elmondja valaki hozzáértõ, vagy kezdd el olvasgatni az apache2 dokumentációját a vhostokról.

      Hozzászólás: „debian kezdõ” #2026046
      aty
      Felhasználó

        Milyen kernelforrás, header nincs? Ott vannak csomagban a repositoryban.
        Elmúltak már azok a korok az initrdnek köszönhetõen, hogy egy default kernel nagy és lassú.
        Egyedül grsec patch vagy bármilyen más patch miatt látom értelmét a kernel forrásból való telepítésének.

        Hozzászólás: „debian kezdõ” #2026043
        aty
        Felhasználó

          Az adott kernel-imageok jól optimalizáltak, tehát nem sok érteme van szórakozni egy kernelfordítással.

          Hozzászólás: Processek elrejtése #2026066
          aty
          Felhasználó

            http://grsecurity.net
            Fellow leírása nagyon jó hozzá. Csak Paxal bánj óvatosan.

            Hozzászólás: „debian kezdõ” #2026041
            aty
            Felhasználó

              apt-cache search kernel-image-2.6
              Kiválasztod a megfelelõt.
              apt-get install kernel-image-2.6.8-k7 mondjuk.

              Hozzászólás: Processek elrejtése #2026063
              aty
              Felhasználó

                Legjobb megoldás a grsec patch alkalmazása. A user csak a saját maga által futtatott alkalmazásokat láthatja.
                A ps parancs eltûntetése, letiltása nem megoldás, miután a /proc alatt láthatók továbbra is az alkalmazások.

                Hozzászólás: „debian kezdõ” #2026033
                aty
                Felhasználó

                  Hát ha ezt latod az lspci-ban akkor már nem kell semmilyen modul mert akkor mar csak az etc/network/interfaces -ben kell konfigolni a kartyat.
                  [align=right][snapback]145092[/snapback][/align]

                  Az lspciban minden aktuális eszközt látsz, nem csak azt aminek a modulja már be van töltve.

                  Hozzászólás: „debian kezdõ” #2026029
                  aty
                  Felhasználó

                    I.
                    Valószínûleg az 8139too modulra lesz szükséged. De nézz utána. Próbáld meg a kernelconfigban megnézni melyik driver kell a kártyádhoz, ott írni fogja a modul nevét is.
                    II.

                    Hozzászólás: UHU 1.2 #2014979
                    aty
                    Felhasználó

                      Azt meg tudnátok mondani, hogy UHU alatt aktív a KDE crashhandler? Tehát küld hibaüzenetet ha elszáll valami program?

                      Hozzászólás: UHU 1.2 #2014974
                      aty
                      Felhasználó

                        Olyannal találkozott már valaki, hogy ha UHU 1.2 alatt KDE Konsoleban dolgozik, és „su -„al a rendszergazdai jogkört felveszi, utána bármilyen parancs kiadásánál a Konsole elhal. A hibáról sajnos részleteket nem tudok, így az se biztos hogy a su kiadása nélkül jó-e. Majd utánanézek részleteknek is, mert barátom mondta csak, de kiváncsi vagyok mi lehet ez a probléma.

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 1,776