Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szeptember 5-6-án úgyis Pesten kell lennem.
Mondjuk ötödike este? 🙂
Jajj de hüle vagyok, augusztust néztem. Ezek a napok szeptemberben munkanapok 🙁Az mPlayer lejátsza az mp3-okat, de az egy kicsit kényelmetlen…
[align=right][snapback]144041[/snapback][/align]Megnéznéd hogy milen audio kimenettel?
Milen audio kimenetet használnak azok a progik, amik mûködnek?
Ki kellene keresni valamelyik init scriptben, hogy pontosan mi alapján állítgat az Ubuntu.
Az Xfree fejlesztése már fokozatosan elhalódik – huh de szép magyaros szerkezet. Szóval szerintem az xorg ajánlott. De Debian alatt nem tudom mennyire felhasználásra kész az Xorg egyelõre.
mods-enabled könyvtárban akkor biztosan benne van?
Különben miért jó hogy suid bites a public_htmled a group számára?De inkább az apache2.confban helyezz el egy olyan sort hogy:
UserDir public_htmlHát nekem a userdir nem külön konfigfájlban hanem az /etc/apache2/apache2.confban van beállítva:
Code:# UserDir is now a module
UserDir public_html
#UserDir disabled rootAllowOverride FileInfo AuthConfig Limit
Options Indexes SymLinksIfOwnerMatch IncludesNoExec FollowSymlinksItt remek leírás van a konfig fájl alapvetõ beállításairól nagyon röviden. Picit scrolloz lefele, mert az eleje arról szól még hogy hogy telepítsd Gentoo alá.
http://doc.gentoo.hu/html/hu-gentoo-x86-in…html#doc_chap231. Szerintem helyezd el a font betöltésére szolgáló parancsot, az /etc/bashrc /etc/profile.d/… valamelyik scriptjében. Vagy helyezd el az /etc/rc.d/rc.4 scriptben – az init 4et végrehajtó script.
3. Próbáld valahogy megnézni hogy rootként milyen fájlokat használ, és azoknak az attribútumait ellenõrizd. lsof paranccsal meglehet nézni az éppen használt fájlokat – de nem tudom mennyire lesz átlátható. -
SzerzőBejegyzés