aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025233
    aty
    Felhasználó

      Szeptember 5-6-án úgyis Pesten kell lennem.
      Mondjuk ötödike este? 🙂
      Jajj de hüle vagyok, augusztust néztem. Ezek a napok szeptemberben munkanapok 🙁

      Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025118
      aty
      Felhasználó

        Az mPlayer lejátsza az mp3-okat, de az egy kicsit kényelmetlen…
        [align=right][snapback]144041[/snapback][/align]

        Megnéznéd hogy milen audio kimenettel?

        Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025108
        aty
        Felhasználó

          Milen audio kimenetet használnak azok a progik, amik mûködnek?

          Hozzászólás: Ubuntu elállítja az Xp óráját #2025059
          aty
          Felhasználó

            Ki kellene keresni valamelyik init scriptben, hogy pontosan mi alapján állítgat az Ubuntu.

            Hozzászólás: X.Org #2025063
            aty
            Felhasználó

              Az Xfree fejlesztése már fokozatosan elhalódik – huh de szép magyaros szerkezet. Szóval szerintem az xorg ajánlott. De Debian alatt nem tudom mennyire felhasználásra kész az Xorg egyelõre.

              Hozzászólás: Apache2 – UserDir – Beállítási hiba #2025052
              aty
              Felhasználó

                mods-enabled könyvtárban akkor biztosan benne van?
                Különben miért jó hogy suid bites a public_htmled a group számára?

                Hozzászólás: Apache2 – UserDir – Beállítási hiba #2025050
                aty
                Felhasználó

                  De inkább az apache2.confban helyezz el egy olyan sort hogy:
                  UserDir public_html

                  Hozzászólás: Apache2 – UserDir – Beállítási hiba #2025048
                  aty
                  Felhasználó

                    Hát nekem a userdir nem külön konfigfájlban hanem az /etc/apache2/apache2.confban van beállítva:

                    Code:
                    # UserDir is now a module
                    UserDir public_html
                    #UserDir disabled root

                           AllowOverride FileInfo AuthConfig Limit
                           Options Indexes SymLinksIfOwnerMatch IncludesNoExec FollowSymlinks

                    Hozzászólás: debian+grub #1926507
                    aty
                    Felhasználó

                      Itt remek leírás van a konfig fájl alapvetõ beállításairól nagyon röviden. Picit scrolloz lefele, mert az eleje arról szól még hogy hogy telepítsd Gentoo alá.
                      http://doc.gentoo.hu/html/hu-gentoo-x86-in…html#doc_chap23

                      Hozzászólás: Néhány apróbb gond #2025030
                      aty
                      Felhasználó

                        1. Szerintem helyezd el a font betöltésére szolgáló parancsot, az /etc/bashrc /etc/profile.d/… valamelyik scriptjében. Vagy helyezd el az /etc/rc.d/rc.4 scriptben – az init 4et végrehajtó script.
                        3. Próbáld valahogy megnézni hogy rootként milyen fájlokat használ, és azoknak az attribútumait ellenõrizd. lsof paranccsal meglehet nézni az éppen használt fájlokat – de nem tudom mennyire lesz átlátható.

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 1,776