aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kernel forgatási hiba! #2020693
    aty
    Felhasználó

      Nálam ezek a curses csomagok vannak fenn:

      ii  libncurses5    5.4-4          Shared libraries for terminal handling
      ii  libncurses5-de 5.4-4          Developer’s libraries and docs for ncurses
      ii  libncursesw5  5.4-4          Shared libraries for terminal handling (wide
      ii  ncurses-base  5.4-4          Descriptions of common terminal types
      ii  ncurses-bin    5.4-4          Terminal-related programs and man pages
      ii  ncurses-term  5.4-4          Additional terminal type definitions

      Neked valószínûleg a libncurses5-dev kell.
      apt-get install libncurses5-dev

      Hozzászólás: iptables #2022173
      aty
      Felhasználó

        Kl223 arra gondolt szerintem hogy a /proc/sys/net/ipv* alatti dolgokat is variálni kell néha. De mondjuk ip_forwardot jobb az /etc/network/optionsban állítani Debian alatt.

        Hozzászólás: iptables #2022169
        aty
        Felhasználó

          Kifejtenéd hogy mi nem megy pontosan? Mit akarsz pontosan…

          Hozzászólás: VNC alapértelmezett desktop??? #2022162
          aty
          Felhasználó

            A ~/.vnc/xstartup filet módosítsd megfelelõen, mondjuk gnome-session legyen benne.

            Hozzászólás: KDE magyar fontok #2021998
            aty
            Felhasználó

              A Luxi fontok szerintem alapból benne vannak.

              Hozzászólás: KDE magyar fontok #2021994
              aty
              Felhasználó

                Szerintem telepítsd a msttcorefonts csomagot (hivatalos csomagként már nincs azt hiszem). Továbbá a Luxi fontok ismerik a magyar ékezetes betûket.

                Hozzászólás: Netmegosztás problémák #2021949
                aty
                Felhasználó

                  Igen, igen:
                  -A FORWARD -p tcp -m tcp –tcp-flags SYN,RST SYN -m tcpmss –mss 1400:1536 -j TCPMSS –clamp-mss-to-pmtu
                  Ezzel a sorral sikerült. Köszönöm mindenkinek a segítséget! B)

                  Hozzászólás: Reiserfs átméretezés #2021980
                  aty
                  Felhasználó

                    Az LVM nem oldaná ezt meg? (Nem értek hozzá, csak kérdezem.)

                    Hozzászólás: Netmegosztás problémák #2021947
                    aty
                    Felhasználó

                      Köszönöm, reggel végignézem õket.

                      Hozzászólás: Netmegosztás problémák #2021944
                      aty
                      Felhasználó

                        Windows Xp, de az a gond, hogy ez számít, mert pár hónapja ilyen esetben ugyanezt játszotta Slackwareel, Debiannal, Win2k3al, Win Xpvel ha azok voltak a kliensek. Tényleg nem értem. Néhányan azt mondják MTU gond lesz, majd reggel ránézek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,776