aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Netmegosztás problémák #2021942
    aty
    Felhasználó

      A hiba marad akkor is. 🙁

      Hozzászólás: Netmegosztás problémák #2021940
      aty
      Felhasználó

        Proxy nincs.
        A tûzfal:

        blade:/etc/ppp/ip-up.d# iptables -L
        Chain INPUT (policy ACCEPT)
        target    prot opt source              destination
        ACCEPT    all  —  anywhere            anywhere            state RELATED,ESTABLISHED
        DROP      all  —  anywhere            anywhere            state INVALID
        ACCEPT    all  —  localhost.localdomain  anywhere            state NEW
        ACCEPT    all  —  192.168.0.2          anywhere
        ACCEPT    tcp  —  anywhere            anywhere            tcp dpt:ftp
        ACCEPT    tcp  —  anywhere            anywhere            tcp dpts:51000:51500
        ACCEPT    tcp  —  anywhere            anywhere            tcp dpt:ssh
        ACCEPT    tcp  —  anywhere            anywhere            tcp dpt:www

        Chain FORWARD (policy ACCEPT)
        target    prot opt source              destination

        Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
        target    prot opt source              destination
        blade:/etc/ppp/ip-up.d# iptables -t nat -L
        Chain PREROUTING (policy ACCEPT)
        target    prot opt source              destination

        Chain POSTROUTING (policy ACCEPT)
        target    prot opt source              destination
        MASQUERADE  all  —  localnet/16          anywhere

        Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
        target    prot opt source              destination

        Minden lánc alapszabály ACCEPT. A netmegosztás pedig megy is, csak ezekben az esetekben nem megyek vele semmire.

        Hozzászólás: wmv letöltése #2021786
        aty
        Felhasználó

          Megpróbálhatnád mondjuk Operával letölteni, csak figyelj arra hogy Winen futó Internet Explorerként azonosítsa magát.

          Hozzászólás: FC4 és az ADSL #2021763
          aty
          Felhasználó

            Pedig a Hálózati beállításoknál ott a tárcsázó is, legalábbis RH9 alatt ott volt. Különben miért nem állítasz be fix ipt az eth0nak? Ez független a dsltõl.

            Hozzászólás: Ha hallanám a hangod.. #2021842
            aty
            Felhasználó

              Létrehozol egy asound.conf nevû fájlt az etc könyvtárban, azzal a tartalommal amit bemásoltam. Majd újraindítod a gépet, de legalább a hangokat használó alkalmazásokat. Audio kimenetnek pedig OSSt, Threaded OSSt vagy pedig ALSAt használsz mindenhol.

              Hozzászólás: Ha hallanám a hangod.. #2021840
              aty
              Felhasználó

                A következõ asound.confot használd, és állítsd be az OSSt vagy az ALSAt kimenetnek minden programban, akkor tökéletes lesz a hangrendszer:

                aty@hungarikum:~$ cat /etc/asound.conf
                pcm.output {
                    type dmix
                    ipc_key 1024          # must be unique!
                    slave {
                        pcm „hw:0,0”      # you cannot use a „plug” device here, darn.
                        period_time 0
                        period_size 1024  # must be power of 2
                        buffer_size 8192  # dito. It
                        format „S32_LE”
                        periods 128      # dito.
                        rate 44100        # with rate 8000 you *will* hear,
                                          # if ossmix is used 🙂
                    }
                }

                pcm.input {
                  ipc_key 1027
                  type dsnoop
                  slave.pcm „hw:0,0”
                }

                pcm.ossmix {
                  type asym
                  playback.pcm „output”
                  capture.pcm „input”
                }

                # bindings are cool. This says, that only the first
                # two channels are to be used by dmix, which is enough for
                # (most) oss apps and also lets multichannel chios work
                # much faster:

                bindings {
                    0 0  # from 0 => to 0
                    1 1  # from 1 => to 1
                }

                pcm.dsp {
                    type plug
                    slave.pcm „ossmix”    # use our new PCM here
                }

                # mixer0 like above
                ctl.mixer {
                    type hw
                    card 0
                }

                pcm.!default {
                    type plug
                    slave.pcm „ossmix”
                }

                Hozzászólás: wmv letöltése #2021775
                aty
                Felhasználó

                  Ha böngészõbe beírom akkor valami „nem fizettem”-oldalra irányít át. Win alatt csak IE-vel megy?

                  Hozzászólás: FC4 és az ADSL #2021760
                  aty
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: wmv letöltése #2021773
                    aty
                    Felhasználó

                      Ha mondjuk Windows alatt Firefoxszal szeded le, akkor ott a download managerben jobb klikkre lekérheted a tulajdonságait és az elérési útját, általában a Documents and settings könyvtárban a saját Temp könyvtáradba pakolnak.
                      Milyen linkrõl van szó? Nem lehet hogy valami stream? Másold be a linket, ha publikus légyszíves, aztán megnézzük mi is, hogy mi lehet a gond.

                      Hozzászólás: NTFS #2021693
                      aty
                      Felhasználó

                        lufs module not loaded: Try running /usr/share/lufs/prepmod to see more. at /usr/bin/captive-lufsd line 180
                        Van lufs modul, amit be lehetne tölteni? Ha nincs, akkor miért nincs?

                      10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 1,776