Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A lufs része lenne egyáltalán a vanilla kernelnek, vagy a Suse-féle patchelt kernelnek?
Nálam is ez volt a probléma 3.4.0-s KDE alatt, hogy elszáll az OK-ra.
Nálam a KDE frissítése 3.4.1-re megoldotta ezt a problémát, így már
a KUser-rel is tudom a júzer csoportjait szerkeszteni.
[align=right][snapback]139106[/snapback][/align]Köszi a tippet Morzsa! Leszedtem a 3.4.1et, majd este telepítem. De valószínûleg akkor hibás volt a 3.4.0-ban.. sõt 3.3-ban jól ment úgy emlékszem.
Kde eleme a krdc kliens.
Szükséges hozzá az rdesktop csomag is.Megin csak flame, de szerinted hol van az EXT3 az NTFS-hez képest? Kiterjesztett attribútomok, több felhasználóhoz, több csoporthoz tartozás kezdetleges kezelése jellemzi az EXT3at.
Dos?
Ha rózsaszín a képernyõ akkor valószínûleg hiányzik az egyik szín. Magyarán monitorhiba, kövesd razoli tanácsát és csapkodd meg 😀 Különben pedig vidd el szervizbe.. gyakori hiba az ilyen „színvesztés”…startx
kdm
gdm
startxfce4
init 4
Válassz! 🙂
Különben /etc/initttabban állítsd be default init szintnek a 4est.
Majd az /etc/rc.d/rc.4ben a megfelelõ login managert.
Kovi leírása – ajánlom elolvasásra, jól taglalja ezt a témát.off
megmondom.
szep lassacskan rafogsz jonni, hogy hiba kde-t hasznalni.
plane debian alatt.
aki feltud rakni egy debiant, annak altalaban nincs szuksege kde-re.
persze kivetelek mindig akadnak.
[align=right][snapback]139024[/snapback][/align]Hát persze, végülis a legfejlettebb desktopkörnyezet megelõzve az összes kereskedelmi vetélytársat. Hiba használni. Illetve nem menõ… Nevetséges hogy a debianosoknak miért van ilyen nagyképû szemlélete. No komment.
Kiegészítem, meg el is rontottam.
#1 KDE Control centerben lehet állítani a használt font-típusokat
#2 iso8859-2 a karakterkódolás típusa#1
Beállítasz egy olyan fontot KDEben, ami ismeri a magyar ékezeteket pl. Luxi Sans a Bitstream helyett.
#2
/etc/fstabban nls=iso8859 legyen az ntfs meghajtó sorában opcióként. Vagy utf8 attól függõen melyiket használod a rendszerpartición. -
SzerzőBejegyzés