aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NTFS #2021691
    aty
    Felhasználó

      A lufs része lenne egyáltalán a vanilla kernelnek, vagy a Suse-féle patchelt kernelnek?

      Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974492
      aty
      Felhasználó
        Hozzászólás: Slackware 10.1 kérdések #2013298
        aty
        Felhasználó

          Nálam is ez volt a probléma 3.4.0-s KDE alatt, hogy elszáll az OK-ra.
          Nálam a KDE frissítése 3.4.1-re megoldotta ezt a problémát, így már
          a KUser-rel is tudom a júzer csoportjait szerkeszteni.
          [align=right][snapback]139106[/snapback][/align]

          Köszi a tippet Morzsa! Leszedtem a 3.4.1et, majd este telepítem. De valószínûleg akkor hibás volt a 3.4.0-ban.. sõt 3.3-ban jól ment úgy emlékszem.

          Hozzászólás: távoli asztal #2020727
          aty
          Felhasználó

            Kde eleme a krdc kliens.
            Szükséges hozzá az rdesktop csomag is.

            aty
            Felhasználó

              Megin csak flame, de szerinted hol van az EXT3 az NTFS-hez képest? Kiterjesztett attribútomok, több felhasználóhoz, több csoporthoz tartozás kezdetleges kezelése jellemzi az EXT3at.

              Hozzászólás: Hardware probléma #2020677
              aty
              Felhasználó

                Dos?
                Ha rózsaszín a képernyõ akkor valószínûleg hiányzik az egyik szín. Magyarán monitorhiba, kövesd razoli tanácsát és csapkodd meg 😀 Különben pedig vidd el szervizbe.. gyakori hiba az ilyen „színvesztés”…

                Hozzászólás: Slackware 10.1 kérdések #2013295
                aty
                Felhasználó

                  startx
                  kdm
                  gdm
                  startxfce4
                  init 4
                  Válassz! 🙂
                  Különben /etc/initttabban állítsd be default init szintnek a 4est.
                  Majd az /etc/rc.d/rc.4ben a megfelelõ login managert.
                  Kovi leírása – ajánlom elolvasásra, jól taglalja ezt a témát.

                  Hozzászólás: #2020622
                  aty
                  Felhasználó

                    off

                    megmondom.
                    szep lassacskan rafogsz jonni, hogy hiba kde-t hasznalni.
                    plane debian alatt.
                    aki feltud rakni egy debiant, annak altalaban nincs szuksege kde-re.
                    persze kivetelek mindig akadnak.
                    [align=right][snapback]139024[/snapback][/align]

                    Hát persze, végülis a legfejlettebb desktopkörnyezet megelõzve az összes kereskedelmi vetélytársat. Hiba használni. Illetve nem menõ… Nevetséges hogy a debianosoknak miért van ilyen nagyképû szemlélete. No komment.

                    Hozzászólás: Ubuntu hogy áll magyarítás terén? #2020334
                    aty
                    Felhasználó

                      Kiegészítem, meg el is rontottam.
                      #1 KDE Control centerben lehet állítani a használt font-típusokat
                      #2 iso8859-2 a karakterkódolás típusa

                      Hozzászólás: Ubuntu hogy áll magyarítás terén? #2020333
                      aty
                      Felhasználó

                        #1
                        Beállítasz egy olyan fontot KDEben, ami ismeri a magyar ékezeteket pl. Luxi Sans a Bitstream helyett.
                        #2
                        /etc/fstabban nls=iso8859 legyen az ntfs meghajtó sorában opcióként. Vagy utf8 attól függõen melyiket használod a rendszerpartición.

                      10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 1,776