Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mit javítgatod? Nem azt mondtam, hogy javítgassunk.. Egy mondatban az aljára hogy tanuljon meg helyesen írni aztán kész.:))
A fölösleges beavatkozások meg eltûnnek a telepítõkbõl hálaistennek. Az UHU megjelenõ cfdiskjén azonban mai napig jókat röhögök:DGTK felületek kinézetet gtk-chtheme programmal szoktam állítani. Illetve a régi gtk1es alkalmazásokhoz is van egy gtk-theme-switch nevû program. De lehet hogy Mandrake alatt van erre valami kifinomultabb módszer. Kde-look.orgon pl. van egy program ami egységessé teszi a QT és GTK programok kinézetét, de nem ajánlom, akkor inkább már állítsd át külön a GTKét.
Motifról nem tudok semmit, hálistennek egyre kevesebb ilyen igénytelen programmal találkozok. Adobe Acrobat azonban azt hiszem saját widget készletet használ. 🙁 Wine pedig a Windows 9x alaptémáit használja, nem tudom mennyire lehet változtatni.. gondolom a színeket maximum mint a Windowsokban. Crossover GTK1es talán, tehát azt megtudod oldani.Megint elõjött, megint elmondom. Vannak disztribúciók kifejezetten azoknak minden földi jóval, akik esetleg nem akarnak a rendszer mélyébe belemászni, ezeknek a Linux-disztribúcióknak azonban tökéletes felületet kellene biztosítani számukra. Killall tehát ne féltsd már a Debianod, hogy „elkurvul”. Nem fog a Te szemszögedbõl „elkurvulni”, a user-barát disztrók viszont „elkurvulhatnak”, de azok téged hol érdekelnek, ha úgyse használod õket?
Az már máskérdés hogy ezek a bizonyos disztrók elhitetik a userrel a hülye marketingjükkel, hogy ide nem kell hozzáértés, gyere csak lámer barátom nyugodtan, itt is élhetsz, mint hal a vízben. Aztán jön az elsõ koppanás.. majd a második.. majd jön a fórumra, mi jól elküldjük, és még nekünk áll feljebb, hogy hogy merészeli. User észleli, hogy itt nagyobb átvágások vannak, mint az MS-marketingben és távozik. Ezért becsülöm a Redhatet, hogy észrevette, hogy nincs értelme a gátlástalan „desktop hitegetéseknek”. Tudom a változás nem csak a Novellen meg a hasonszõrû cégeken múlna, de akkoris sokat tehetnének érte, de nem tesznek, csak eladják az ócska minõségû terméket félévente…
A segítségrõl.Hangkártya: nekem is sok gondom van/volt vele 2.6.* esetén. A kernelben levõ alsa modulok nekem még sohasem mûködtek normálisan.
Most hogy a portál rész áll, egész gyors a fórum. :))
Fájlkezelõben hozzárendeled a megfelelõen paraméterezett mount parancsot az .iso fájlokhoz az nem elég grafikus?
Biztos létezik rá valami grafikus csoda, de fölösleges dolog.18 még mindig.
„az UHUsoknak igazuk van. Ugyanis az ékezetkezelés addig jó, amíg minden rendben van. Abban a pillanatban, hogy valami baj történik mondjuk fizikailag a vinyóval (pl.) és adatot kell menteni, hirtelen plussz probléma az ékezet, ráadásul sok esetben gátló tényezõ is.”
Ha fizikailag történik valami a vinyóval, akkor pláne nem plusz probléma, mert onnantól már k*** nem fog senki érdekelni, hogy mi van rajta, csak mentsék meg a biteket.
Semmi gond nem lenne, ha egységesen minden program és os támogatná, a vinyónak tök mindegy. (A nagy probléma az, hogy a számítástechnikát csak angol karakterekre találták ki – úgy gondolták, hogy ez elég lesz, mert úgysem fogja 5 embernél több használni -, és a folyamatos kompatibilitás miatt – vagy a mögé bújva – nem bírnak normálisan átállni.)„az már csak saját vélemény, hogy nem tudom miért kell UTF8….”
Pl. mert a hiányával csak a föld kétharmadát, ill. a világ legfejlettebb számítástechnikai régióját zárják ki a saját nyelven történõ kommunikációból.
[align=right][snapback]136779[/snapback][/align]:oha:
Ezt akartam én is tegnap leírni, csak közben az útépítõk kiborították a telefonoszlopot a házunktól 50 méterre, a telefonkábel pedig kirántott egy egész lámpaoszlopot, az meg rádõlt egy ipari vágányra… – még mindig nem fogtam fel ezt az eseménysorozatot 😀
Szóval igenis van értelme az UTF-8nak. Inkább az észnélküli ragaszkodásnak a régi kódkészletekhez nincs értelme. Az uhusok álláspontját nem értem, az ékezetes betûk természetes velejárói a PCnek, hiszen a PC az õsidõkben szövegszerkesztésre lett kitalálva és _mindenki_ asztalára szánták, nem csak az angolszászokéra.adsl-setup van SLAXben. A képfrissitési frekvenciát meg lehet állítani bootparaméterrel is ha jól emlékszem. F1 vagy F2 gombbal le lehet kérni a listát a lehetséges paraméterekrõl indításkor talán.
Hát, ha a „kukacok” engedélyezve vannak és naponta belépsz nem lenne szabad nevet kérnie – megjegyzem sosem.
…
(Azt, hogy most mit kerestél nem tudom…)
[align=right][snapback]134210[/snapback][/align]Azokat a témákat, amelyekben volt saját hozzászólásom. A keresõben nem maradnak meg a beírt dolgok nálam, cookie ide vagy oda.
-
SzerzőBejegyzés