aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019890
    aty
    Felhasználó

      Mit javítgatod? Nem azt mondtam, hogy javítgassunk.. Egy mondatban az aljára hogy tanuljon meg helyesen írni aztán kész.:))
      A fölösleges beavatkozások meg eltûnnek a telepítõkbõl hálaistennek. Az UHU megjelenõ cfdiskjén azonban mai napig jókat röhögök:D

      Hozzászólás: Ronda GUI-jú programok #2020071
      aty
      Felhasználó

        GTK felületek kinézetet gtk-chtheme programmal szoktam állítani. Illetve a régi gtk1es alkalmazásokhoz is van egy gtk-theme-switch nevû program. De lehet hogy Mandrake alatt van erre valami kifinomultabb módszer. Kde-look.orgon pl. van egy program ami egységessé teszi a QT és GTK programok kinézetét, de nem ajánlom, akkor inkább már állítsd át külön a GTKét.
        Motifról nem tudok semmit, hálistennek egyre kevesebb ilyen igénytelen programmal találkozok. Adobe Acrobat azonban azt hiszem saját widget készletet használ. 🙁 Wine pedig a Windows 9x alaptémáit használja, nem tudom mennyire lehet változtatni.. gondolom a színeket maximum mint a Windowsokban. Crossover GTK1es talán, tehát azt megtudod oldani.

        Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019884
        aty
        Felhasználó

          Megint elõjött, megint elmondom. Vannak disztribúciók kifejezetten azoknak minden földi jóval, akik esetleg nem akarnak a rendszer mélyébe belemászni, ezeknek a Linux-disztribúcióknak azonban tökéletes felületet kellene biztosítani számukra. Killall tehát ne féltsd már a Debianod, hogy „elkurvul”. Nem fog a Te szemszögedbõl „elkurvulni”, a user-barát disztrók viszont „elkurvulhatnak”, de azok téged hol érdekelnek, ha úgyse használod õket?
          Az már máskérdés hogy ezek a bizonyos disztrók elhitetik a userrel a hülye marketingjükkel, hogy ide nem kell hozzáértés, gyere csak lámer barátom nyugodtan, itt is élhetsz, mint hal a vízben. Aztán jön az elsõ koppanás.. majd a második.. majd jön a fórumra, mi jól elküldjük, és még nekünk áll feljebb, hogy hogy merészeli. User észleli, hogy itt nagyobb átvágások vannak, mint az MS-marketingben és távozik. Ezért becsülöm a Redhatet, hogy észrevette, hogy nincs értelme a gátlástalan „desktop hitegetéseknek”. Tudom a változás nem csak a Novellen meg a hasonszõrû cégeken múlna, de akkoris sokat tehetnének érte, de nem tesznek, csak eladják az ócska minõségû terméket félévente…
          A segítségrõl.

          Hozzászólás: Slackware 10.1 kérdések #2013272
          aty
          Felhasználó

            Hangkártya: nekem is sok gondom van/volt vele 2.6.* esetén. A kernelben levõ alsa modulok nekem még sohasem mûködtek normálisan.

            Hozzászólás: lassú a fórum!!! #2003372
            aty
            Felhasználó

              Most hogy a portál rész áll, egész gyors a fórum. :))

              Hozzászólás: Gyors & egyszerû kérdés #2018459
              aty
              Felhasználó

                Fájlkezelõben hozzárendeled a megfelelõen paraméterezett mount parancsot az .iso fájlokhoz az nem elég grafikus?
                Biztos létezik rá valami grafikus csoda, de fölösleges dolog.

                Hozzászólás: Idén hány éves vagy? #2019199
                aty
                Felhasználó

                  18 még mindig.

                  Hozzászólás: Konzol kódlapja #2018809
                  aty
                  Felhasználó

                    „az UHUsoknak igazuk van. Ugyanis az ékezetkezelés addig jó, amíg minden rendben van. Abban a pillanatban, hogy valami baj történik mondjuk fizikailag a vinyóval (pl.) és adatot kell menteni, hirtelen plussz probléma az ékezet, ráadásul sok esetben gátló tényezõ is.”
                    Ha fizikailag történik valami a vinyóval, akkor pláne nem plusz probléma, mert onnantól már k*** nem fog senki érdekelni, hogy mi van rajta, csak mentsék meg a biteket.
                    Semmi gond nem lenne, ha egységesen minden program és os támogatná, a vinyónak tök mindegy. (A nagy probléma az, hogy a számítástechnikát csak angol karakterekre találták ki – úgy gondolták, hogy ez elég lesz, mert úgysem fogja 5 embernél több használni -, és a folyamatos kompatibilitás miatt – vagy a mögé bújva – nem bírnak normálisan átállni.)

                    „az már csak saját vélemény, hogy nem tudom miért kell UTF8….”
                    Pl. mert a hiányával csak a föld kétharmadát, ill. a világ legfejlettebb számítástechnikai régióját zárják ki a saját nyelven történõ kommunikációból.
                    [align=right][snapback]136779[/snapback][/align]

                    :oha:
                    Ezt akartam én is tegnap leírni, csak közben az útépítõk kiborították a telefonoszlopot a házunktól 50 méterre, a telefonkábel pedig kirántott egy egész lámpaoszlopot, az meg rádõlt egy ipari vágányra… – még mindig nem fogtam fel ezt az eseménysorozatot 😀
                    Szóval igenis van értelme az UTF-8nak. Inkább az észnélküli ragaszkodásnak a régi kódkészletekhez nincs értelme. Az uhusok álláspontját nem értem, az ékezetes betûk természetes velejárói a PCnek, hiszen a PC az õsidõkben szövegszerkesztésre lett kitalálva és _mindenki_ asztalára szánták, nem csak az angolszászokéra.

                    Hozzászólás: Slax – segítség #2016570
                    aty
                    Felhasználó

                      adsl-setup van SLAXben. A képfrissitési frekvenciát meg lehet állítani bootparaméterrel is ha jól emlékszem. F1 vagy F2 gombbal le lehet kérni a listát a lehetséges paraméterekrõl indításkor talán.

                      Hozzászólás: Keresõ #1986030
                      aty
                      Felhasználó

                        Hát, ha a „kukacok” engedélyezve vannak és naponta belépsz nem lenne szabad nevet kérnie – megjegyzem sosem.

                        (Azt, hogy most mit kerestél nem tudom…)
                        [align=right][snapback]134210[/snapback][/align]

                        Azokat a témákat, amelyekben volt saját hozzászólásom. A keresõben nem maradnak meg a beírt dolgok nálam, cookie ide vagy oda.

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 1,776