balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 0,6+fglrx #2097368
    balev
    Felhasználó

      Könnyen lehet, hogy a DRM zavar be.

      Code:
      fgrep -i drm /usr/src/linux***/.config
      Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072286
      balev
      Felhasználó
        bepe79 wrote:
        attila1964 wrote:
        De ha valaki olyan lelkes olvtárs, mint bepe79, akkor annak már tudnia illene, hogy készülődik a 11.1 válozat is… :-p

        Es annak meg nem is nyitottam topikot.. : – DDDDD

        Azzal nincs is gond.
        Csak ne angol szöveget kopizz be majd, hanem fordítsd le magyarra a lényeget 🙂

        Hozzászólás: 0,6+fglrx #2097359
        balev
        Felhasználó

          A DRI section-ben miért van megadva a Group? Ráadásul 0-ra?
          Nem kell, csak akkor, ha le akarod korlátozni, hogy mely csoport tagjai használhatják a 3d-t. Tehát kommentezd ki.

          A Serverlayout-ból vedd ki a mouse1-t. Minek? Mouse0 a ps2-s egered. A másik valami soros egér lenne talán, de minek van benne a leírásban? Ez is error-t okoz.

          De a legnagyobb gond ez:

          Code:
          (EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
          (EE) fglrx(0): cannot init AGP

          Be van töltve az agpgart module, mielőtt az fglrx-szel indítanád az X-et?
          Milyen alaplapi chipset-ed van?

          Hozzászólás: 0,6+fglrx #2097360
          balev
          Felhasználó

            A DRI section-ben miért van megadva a Group? Ráadásul 0-ra?
            Nem kell, csak akkor, ha le akarod korlátozni, hogy mely csoport tagjai használhatják a 3d-t. Tehát kommentezd ki.

            A Serverlayout-ból vedd ki a mouse1-t. Minek? Mouse0 a ps2-s egered. A másik valami soros egér lenne talán, de minek van benne a leírásban? Ez is error-t okoz.

            De a legnagyobb gond ez:

            Code:
            (EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
            (EE) fglrx(0): cannot init AGP

            Be van töltve az agpgart module, mielőtt az fglrx-szel indítanád az X-et?
            Milyen alaplapi chipset-ed van?

            Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072282
            balev
            Felhasználó

              De igen, csak történt több frissítés, paca erre hívta fel a figyelmet. Persze lehet swaret-tel vagy manuálisan is frissíteni.

              Nekem igazából most lett meg az új gépem, ezért telepítem – mostmár a dvd verziót.

              Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072280
              balev
              Felhasználó

                Mire való az md5, ha nem használjuk, igaz? Hát persze, hogy az első iso szar volt amit kiírtam, úgyhogy dobhattam is ki, plusz egy csomó időveszteség, na mindegy. (ftp.slackware.at-ról szedtem, utána megpróbáltam mégegyszer, de az iso a hibás, írok is majd nekik)

                A norvég ftp-ről szedtem, igen, az jó!
                ftp://ftp.slackware.no/pub/linux/slackware/slackware-11.0-iso

                Hozzászólás: sony nw-e003 #2097415
                balev
                Felhasználó

                  Olyan eszközt nem érdemes venni, amihez bármilyen külső meghajtó kell. Nem valószínű, hogy a gyártó törődni fog a linux-os felhasználók csekély számával. Ennyi.
                  Márpedig, ha nincs az eszközbe beleintegrálva mindenféle kódolás, tömörítés, stb. és nem USB meghajtóként üzemel, hanem, külön szoftver kell mindehhez, akkor elég sokat lehet vele szívni.

                  Persze ettől még lehet, hogy létezik hozzá, vagy lesz, vagy tudod emulálni, wine alatt futtatni, stb. Nem néztem utána. Csak mondom.

                  Hozzászólás: sony nw-e003 #2097416
                  balev
                  Felhasználó

                    Olyan eszközt nem érdemes venni, amihez bármilyen külső meghajtó kell. Nem valószínű, hogy a gyártó törődni fog a linux-os felhasználók csekély számával. Ennyi.
                    Márpedig, ha nincs az eszközbe beleintegrálva mindenféle kódolás, tömörítés, stb. és nem USB meghajtóként üzemel, hanem, külön szoftver kell mindehhez, akkor elég sokat lehet vele szívni.

                    Persze ettől még lehet, hogy létezik hozzá, vagy lesz, vagy tudod emulálni, wine alatt futtatni, stb. Nem néztem utána. Csak mondom.

                    Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072278
                    balev
                    Felhasználó

                      Most írtam ki a DVD telepítőt! Az új notebook-omra már az kerül 🙂

                      Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063938
                      balev
                      Felhasználó

                        Már rég nem használtam xfce-t, de jogos, tényleg .config. De mondjuk ha végignézi a beállítófájlokat, ő maga is rájön.

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 2,997