Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Könnyen lehet, hogy a DRM zavar be.
Code:fgrep -i drm /usr/src/linux***/.configbepe79 wrote:attila1964 wrote:De ha valaki olyan lelkes olvtárs, mint bepe79, akkor annak már tudnia illene, hogy készülődik a 11.1 válozat is… :-pEs annak meg nem is nyitottam topikot.. : – DDDDD
Azzal nincs is gond.
Csak ne angol szöveget kopizz be majd, hanem fordítsd le magyarra a lényeget 🙂A DRI section-ben miért van megadva a Group? Ráadásul 0-ra?
Nem kell, csak akkor, ha le akarod korlátozni, hogy mely csoport tagjai használhatják a 3d-t. Tehát kommentezd ki.A Serverlayout-ból vedd ki a mouse1-t. Minek? Mouse0 a ps2-s egered. A másik valami soros egér lenne talán, de minek van benne a leírásban? Ez is error-t okoz.
De a legnagyobb gond ez:
Code:(EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
(EE) fglrx(0): cannot init AGPBe van töltve az agpgart module, mielőtt az fglrx-szel indítanád az X-et?
Milyen alaplapi chipset-ed van?A DRI section-ben miért van megadva a Group? Ráadásul 0-ra?
Nem kell, csak akkor, ha le akarod korlátozni, hogy mely csoport tagjai használhatják a 3d-t. Tehát kommentezd ki.A Serverlayout-ból vedd ki a mouse1-t. Minek? Mouse0 a ps2-s egered. A másik valami soros egér lenne talán, de minek van benne a leírásban? Ez is error-t okoz.
De a legnagyobb gond ez:
Code:(EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
(EE) fglrx(0): cannot init AGPBe van töltve az agpgart module, mielőtt az fglrx-szel indítanád az X-et?
Milyen alaplapi chipset-ed van?De igen, csak történt több frissítés, paca erre hívta fel a figyelmet. Persze lehet swaret-tel vagy manuálisan is frissíteni.
Nekem igazából most lett meg az új gépem, ezért telepítem – mostmár a dvd verziót.
Mire való az md5, ha nem használjuk, igaz? Hát persze, hogy az első iso szar volt amit kiírtam, úgyhogy dobhattam is ki, plusz egy csomó időveszteség, na mindegy. (ftp.slackware.at-ról szedtem, utána megpróbáltam mégegyszer, de az iso a hibás, írok is majd nekik)
A norvég ftp-ről szedtem, igen, az jó!
ftp://ftp.slackware.no/pub/linux/slackware/slackware-11.0-isoOlyan eszközt nem érdemes venni, amihez bármilyen külső meghajtó kell. Nem valószínű, hogy a gyártó törődni fog a linux-os felhasználók csekély számával. Ennyi.
Márpedig, ha nincs az eszközbe beleintegrálva mindenféle kódolás, tömörítés, stb. és nem USB meghajtóként üzemel, hanem, külön szoftver kell mindehhez, akkor elég sokat lehet vele szívni.Persze ettől még lehet, hogy létezik hozzá, vagy lesz, vagy tudod emulálni, wine alatt futtatni, stb. Nem néztem utána. Csak mondom.
Olyan eszközt nem érdemes venni, amihez bármilyen külső meghajtó kell. Nem valószínű, hogy a gyártó törődni fog a linux-os felhasználók csekély számával. Ennyi.
Márpedig, ha nincs az eszközbe beleintegrálva mindenféle kódolás, tömörítés, stb. és nem USB meghajtóként üzemel, hanem, külön szoftver kell mindehhez, akkor elég sokat lehet vele szívni.Persze ettől még lehet, hogy létezik hozzá, vagy lesz, vagy tudod emulálni, wine alatt futtatni, stb. Nem néztem utána. Csak mondom.
Most írtam ki a DVD telepítőt! Az új notebook-omra már az kerül 🙂
Már rég nem használtam xfce-t, de jogos, tényleg .config. De mondjuk ha végignézi a beállítófájlokat, ő maga is rájön.
-
SzerzőBejegyzés