balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063941
    balev
    Felhasználó

      Nem a fájl, a beállítás. Hasonlítsd össze a másik felhasználóéval. Vagy a root-éval.

      Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095934
      balev
      Felhasználó

        Jajaja. Slack 11.0. Eddig vanilla kernel-t fordítottam mindig, most kivételesen én is a DVD-ről szedtem le a kész generic kerneltbinárist, de azzal se akart beindulni ugyanígy. Úgyhogy bemásoltam végül a forrását és ahol kellett átálítottam a konfigot és lefordítottam. Majd otthon összehasonlítom, de hajnal 2-kor, mikor már alig láttam, meg egyébként is az 1024*768 egy WXGA képernyőn halálosan homályos és szar nem volt sok energiám kernelkonfigokat összehasonlítani 🙂

        Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095935
        balev
        Felhasználó

          Jajaja. Slack 11.0. Eddig vanilla kernel-t fordítottam mindig, most kivételesen én is a DVD-ről szedtem le a kész generic kerneltbinárist, de azzal se akart beindulni ugyanígy. Úgyhogy bemásoltam végül a forrását és ahol kellett átálítottam a konfigot és lefordítottam. Majd otthon összehasonlítom, de hajnal 2-kor, mikor már alig láttam, meg egyébként is az 1024*768 egy WXGA képernyőn halálosan homályos és szar nem volt sok energiám kernelkonfigokat összehasonlítani 🙂

          Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095930
          balev
          Felhasználó

            Lada, igazából én elég sok helyen néztem, de ilyen gond nem volt másnál, hogy már az agpgart se tudott betölteni. Valószínűleg kernelbeállítás probléma lehet. Pl. emlékszek, fglrx se töltött be, csak ha az agpgart fixen volt a kernelben, nem modulként.

            Egyébként úgy olvastam, hogy az Intel chipsetes gépeknek van a legjobb linux-os támogatásuk, ezért is választottam Lenovo-t.

            Pomm, 2.6-os kernelt tegnap beállítottam, hogy de valami hiányzik, mert VFS: unable to mount-tal indítottam. IDE, SCSI, SCSI_SATA, EXT3, ezek mind benne vannak fixen, de majd délután folytatom, ha hazaértem. Majd összehasonlítom a 2.4-essel, hogy mit hagytam ki.

            Aztán meglátjuk, remélem 2.6 alatt már be fogom tudni tölteni a modulokat.

            Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095931
            balev
            Felhasználó

              Lada, igazából én elég sok helyen néztem, de ilyen gond nem volt másnál, hogy már az agpgart se tudott betölteni. Valószínűleg kernelbeállítás probléma lehet. Pl. emlékszek, fglrx se töltött be, csak ha az agpgart fixen volt a kernelben, nem modulként.

              Egyébként úgy olvastam, hogy az Intel chipsetes gépeknek van a legjobb linux-os támogatásuk, ezért is választottam Lenovo-t.

              Pomm, 2.6-os kernelt tegnap beállítottam, hogy de valami hiányzik, mert VFS: unable to mount-tal indítottam. IDE, SCSI, SCSI_SATA, EXT3, ezek mind benne vannak fixen, de majd délután folytatom, ha hazaértem. Majd összehasonlítom a 2.4-essel, hogy mit hagytam ki.

              Aztán meglátjuk, remélem 2.6 alatt már be fogom tudni tölteni a modulokat.

              balev
              Felhasználó

                q3-at 🙂

                balev
                Felhasználó

                  q3-at 🙂

                  Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095922
                  balev
                  Felhasználó

                    Hello mindenkinek!

                    A következő problémába ütköztem (több is van még persze):
                    Most vettem ezt a gépet:

                    Ami ugyebár Intel chipset-es, Intel alaplapi videókártyás gépezet.

                    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
                    00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

                    Most telepítettem a Slackware 11.0-et és egyelőre a gyári 2.4-es kernelképet használom.
                    Modulként benne vannak a szükségesek (agpgart, i810)

                    CONFIG_AGP=m
                    CONFIG_AGP_I810=y
                    CONFIG_DRM=y
                    CONFIG_DRM_I810=m

                    A modulok léteznek is, csak nem lehet betölteni őket. A kernelbeállítás szerintem ok, nem találtam neten infót arról, hogy mások nem tudják betölteni az agpgart-ot, csak az i810-et.

                    root@lenovo:/home/balev# modprobe agpgart
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: init_module: No such device
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
                          You may find more information in syslog or the output from dmesg
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: insmod /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz failed
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: insmod agpgart failed
                    root@lenovo:/home/balev# modprobe i810
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: init_module: Cannot allocate memory
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
                          You may find more information in syslog or the output from dmesg
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: insmod /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz failed
                    /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: insmod i810 failed
                    root@lenovo:/home/balev#         

                    Ne is próbálkozzak a 2.4-el? Úgyis fordítok 2.6-osat, csak gondoltam nem ártana, ha itt is működne (ha valamiért ezzel kell indítanom)

                    Kezd kigúvadni a szemem az 1024×768-tól, és a VESA-ra nem lehet ráerőltetni az 1280×800-at, i810 meg ugye nem tölt be.

                    Van valakinek bármi tapasztalata, ötlete?

                    Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095923
                    balev
                    Felhasználó

                      Hello mindenkinek!

                      A következő problémába ütköztem (több is van még persze):
                      Most vettem ezt a gépet:

                      Ami ugyebár Intel chipset-es, Intel alaplapi videókártyás gépezet.

                      00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
                      00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

                      Most telepítettem a Slackware 11.0-et és egyelőre a gyári 2.4-es kernelképet használom.
                      Modulként benne vannak a szükségesek (agpgart, i810)

                      CONFIG_AGP=m
                      CONFIG_AGP_I810=y
                      CONFIG_DRM=y
                      CONFIG_DRM_I810=m

                      A modulok léteznek is, csak nem lehet betölteni őket. A kernelbeállítás szerintem ok, nem találtam neten infót arról, hogy mások nem tudják betölteni az agpgart-ot, csak az i810-et.

                      root@lenovo:/home/balev# modprobe agpgart
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: init_module: No such device
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
                            You may find more information in syslog or the output from dmesg
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: insmod /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz failed
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/agp/agpgart.o.gz: insmod agpgart failed
                      root@lenovo:/home/balev# modprobe i810
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: init_module: Cannot allocate memory
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
                            You may find more information in syslog or the output from dmesg
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: insmod /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz failed
                      /lib/modules/2.4.33.3/kernel/drivers/char/drm/i810.o.gz: insmod i810 failed
                      root@lenovo:/home/balev#         

                      Ne is próbálkozzak a 2.4-el? Úgyis fordítok 2.6-osat, csak gondoltam nem ártana, ha itt is működne (ha valamiért ezzel kell indítanom)

                      Kezd kigúvadni a szemem az 1024×768-tól, és a VESA-ra nem lehet ráerőltetni az 1280×800-at, i810 meg ugye nem tölt be.

                      Van valakinek bármi tapasztalata, ötlete?

                      Hozzászólás: 0,6+fglrx #2097367
                      balev
                      Felhasználó

                        Könnyen lehet, hogy a DRM zavar be.

                        Code:
                        fgrep -i drm /usr/src/linux***/.config
                      10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 2,997