balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999219
    balev
    Felhasználó

      No, tehát a static QT-s Opera megy.
      Flash video (FLV) és mplayer-nek nincs köze egymáshoz.

      Ha feltetted a plugint, mennie kellene. Egyéb FLASH-ek működnek az oldalakon, csak a videó nem megy?

      Hozzászólás: A laikus kernelt fordít… #2095288
      balev
      Felhasználó

        Csak nem fixen van akkor a root fs, scsi, stb. Biztos nem engedi?

        Hogy néz ki az a kernelkonfig?

        Hozzászólás: A laikus kernelt fordít… #2095289
        balev
        Felhasználó

          Csak nem fixen van akkor a root fs, scsi, stb. Biztos nem engedi?

          Hogy néz ki az a kernelkonfig?

          Hozzászólás: fluxbox háttér probléma #2095386
          balev
          Felhasználó
            tothaa wrote:
            Debian alatt nekem nem egészen úgy működik, ahogy balev írta… Hátteret csak akkor tölt be, ha kérem stílustól függetlenül.

            Ha a stílusfájlba írod be, nem tölti be?

            Code:
            rootCommand:                    fbsetbg -f hatter.png

            De az a módszer is biztos jó, amit te írsz. Sőt az még jobb, mert nem kell stílusváltáskor átírni.

            Hozzászólás: fluxbox háttér probléma #2095387
            balev
            Felhasználó
              tothaa wrote:
              Debian alatt nekem nem egészen úgy működik, ahogy balev írta… Hátteret csak akkor tölt be, ha kérem stílustól függetlenül.

              Ha a stílusfájlba írod be, nem tölti be?

              Code:
              rootCommand:                    fbsetbg -f hatter.png

              De az a módszer is biztos jó, amit te írsz. Sőt az még jobb, mert nem kell stílusváltáskor átírni.

              Hozzászólás: fluxbox háttér probléma #2095382
              balev
              Felhasználó
                BornToBePuli wrote:
                Fluxboxban bejelentkezés után egy rövid ideig felvillan a hátterem, de utána eltünik. Mit lehet ellene tenni?

                A startup scriptben be van állítva:

                Code:
                fbsetbg -f /ahol/van/a/háttérképem.jpg

                És a fbsetbg a feh-t használja.
                De ennek ellenére nekem kell bejelentkezés után beállítani a hátteret.

                Mi az a feh?

                A startup szkriptbe mindenféle programokat tegyél (pl. skype, vagy akármi), de a háttérbeállítást ne.

                Mivel betöltesz valami stílust, az abban lévő háttér fog beállítódni, ezért látod csak egy pillanatra.
                Ergo a használt stílus beállításaiban kell átírni, hogy mit használjon háttérként.

                Hozzászólás: fluxbox háttér probléma #2095383
                balev
                Felhasználó
                  BornToBePuli wrote:
                  Fluxboxban bejelentkezés után egy rövid ideig felvillan a hátterem, de utána eltünik. Mit lehet ellene tenni?

                  A startup scriptben be van állítva:

                  Code:
                  fbsetbg -f /ahol/van/a/háttérképem.jpg

                  És a fbsetbg a feh-t használja.
                  De ennek ellenére nekem kell bejelentkezés után beállítani a hátteret.

                  Mi az a feh?

                  A startup szkriptbe mindenféle programokat tegyél (pl. skype, vagy akármi), de a háttérbeállítást ne.

                  Mivel betöltesz valami stílust, az abban lévő háttér fog beállítódni, ezért látod csak egy pillanatra.
                  Ergo a használt stílus beállításaiban kell átírni, hogy mit használjon háttérként.

                  Hozzászólás: Ubuntu + KDE #2090831
                  balev
                  Felhasználó

                    Nem mondtam én ilyet, hogy nem lehet 🙂
                    Lehet XDM-et is használni. Meg init 3-at.

                    Hozzászólás: Ubuntu + KDE #2090827
                    balev
                    Felhasználó

                      Azért szerintem célszerűbb, hogy az adott ablakozó session-kezelőjét használd. De lehet, hogy nincs igazam.

                      Hozzászólás: Ubuntu + KDE #2090825
                      balev
                      Felhasználó

                        Első körben a szolgáltatások beállításánál állítsd be, hogy induláskor a kdm induljon, ne a gdm.

                        Ha legközelebb bejelentkezel, a KDE-t válaszd ki környezetként és mentsd is el, hogy az legyen az alapértelmezett.

                        Miért nem tudod szerkeszteni a sources.list-et?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 2,997