balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A laikus kernelt fordít… #2095238
    balev
    Felhasználó

      Namost, nekem nincs szükségem initrd-re, de könnyen lehet, hogy az kavar be, ha van valami olyan eszközöd, aminek kell.
      Készíts egy újat, első körben.

      Kernel konfig biztos megegyezik? Filesystems beállítás?

      Hozzászólás: A laikus kernelt fordít… #2095239
      balev
      Felhasználó

        Namost, nekem nincs szükségem initrd-re, de könnyen lehet, hogy az kavar be, ha van valami olyan eszközöd, aminek kell.
        Készíts egy újat, első körben.

        Kernel konfig biztos megegyezik? Filesystems beállítás?

        Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999214
        balev
        Felhasználó
          Mike65 wrote:
          Operát szeretnék telepíteni a zenwalkom-ra. forrásból és csomagból egyaránt próbáltam feltenni, a következő hibaüzenet indulásnál(vagyis a nem indulásnál):

          Code:
          ERROR: ld.so: object ‘libjvm.so’ from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
          ERROR: ld.so: object ‘libawt.so’ from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
          /usr/lib/opera/9.01-20060629.6/opera: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory

          egyébként a slackware package és a forrásból történő telepítés között van különbség? (persze nem módszerileg, hanem érdemileg)

          Kellene neki a QT (meg a többi lib sem ártana gondolom).

          Nem ismerem a Zenwalk-ot, de gondolom hasonlóan csak egyszerűen tgz-be vannak téve a forrásból fordított binárisok. Vagyis ha minden függőséggel rendelkezel, teljesen jó a csomagból telepítés. Ha nincs meg, – mint jelen esetben sincs, – akkor forrásból sem fog menni.

          Ha cd-n vannak csomagok és nem raktad fel a QT-t, akkor nézd meg ott, vagy valami (nem) hivatalos ftp-n.
          Az is lehet, hogy fent van, csak egy simlink-et kell készíteni az adott névvel.

          Hozzászólás: Új partíció hozzáadás #2095194
          balev
          Felhasználó
            sharon0x1 wrote:
            Az előbb rosszul írtam, a cfdisk kel létrehoztam a partíciót, de nem állt utána, hogy ext3. Leszedtem a QTParted -et, és azzal újrapartícionálmta, és ott csak az ext2 őt lehetett kiválasztani.

            mkfs.ext3

            Hozzászólás: Új partíció hozzáadás #2095195
            balev
            Felhasználó
              sharon0x1 wrote:
              Az előbb rosszul írtam, a cfdisk kel létrehoztam a partíciót, de nem állt utána, hogy ext3. Leszedtem a QTParted -et, és azzal újrapartícionálmta, és ott csak az ext2 őt lehetett kiválasztani.

              mkfs.ext3

              Hozzászólás: Elakadtam… #2091686
              balev
              Felhasználó
                medveapu wrote:
                dexter11 wrote:
                Az a gyári ATI driver Mandriva csomagban. Csak könnyebb telepíteni.

                Hoppálá! Akkor este próba, és jelentkezek az eredménnyel.
                Van egyébiránt ésszerű magyarázat a leírt hibá(k)ra? Vagy ez megint a vas függvénye…

                Van, ha becsatolod a logot.

                Hozzászólás: NTFS írás Suse10.0-val #2093880
                balev
                Felhasználó

                  Itt már megint valami adatbázis (tábla) kavar van.
                  Már többször előfordult, hogy írtam és pl. más hozzászólását rakta be mégegyszer az enyém helyett, vagy nem jelent meg semmi, de a saját hozzászólásokban láttam.

                  Itt meg két topik kavarodott össze talán?

                  Hozzászólás: NTFS írás Suse10.0-val #2093881
                  balev
                  Felhasználó

                    Itt már megint valami adatbázis (tábla) kavar van.
                    Már többször előfordult, hogy írtam és pl. más hozzászólását rakta be mégegyszer az enyém helyett, vagy nem jelent meg semmi, de a saját hozzászólásokban láttam.

                    Itt meg két topik kavarodott össze talán?

                    Hozzászólás: vicc #1923583
                    balev
                    Felhasználó

                      Azért ez megér egy misét… nem mindennapi bűvészmutatvány 🙂
                      http://www.porkolt.com/funny/b%C5%B1v%C3%A9sz/sztript%C3%ADz/nem-mindennapi-bvszmutatvny-6252.html

                      Hozzászólás: vicc #1923581
                      balev
                      Felhasználó

                        Most érkezett a fantasztikus hír: Cukinak új videoklippjei vannak 🙂
                        (igaz a Lelet elég gyenge, de a Winche féle mix egész jó lehetne, ha még dolgoznának kicsit rajta. De látványban ügyes)

                        Küldj egy puszit cukinak! 🙂

                        http://cukivagyok.hu

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 2,997