Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Namost, nekem nincs szükségem initrd-re, de könnyen lehet, hogy az kavar be, ha van valami olyan eszközöd, aminek kell.
Készíts egy újat, első körben.Kernel konfig biztos megegyezik? Filesystems beállítás?
Namost, nekem nincs szükségem initrd-re, de könnyen lehet, hogy az kavar be, ha van valami olyan eszközöd, aminek kell.
Készíts egy újat, első körben.Kernel konfig biztos megegyezik? Filesystems beállítás?
Mike65 wrote:Operát szeretnék telepíteni a zenwalkom-ra. forrásból és csomagból egyaránt próbáltam feltenni, a következő hibaüzenet indulásnál(vagyis a nem indulásnál):Code:ERROR: ld.so: object ‘libjvm.so’ from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
ERROR: ld.so: object ‘libawt.so’ from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
/usr/lib/opera/9.01-20060629.6/opera: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directoryegyébként a slackware package és a forrásból történő telepítés között van különbség? (persze nem módszerileg, hanem érdemileg)
Kellene neki a QT (meg a többi lib sem ártana gondolom).
Nem ismerem a Zenwalk-ot, de gondolom hasonlóan csak egyszerűen tgz-be vannak téve a forrásból fordított binárisok. Vagyis ha minden függőséggel rendelkezel, teljesen jó a csomagból telepítés. Ha nincs meg, – mint jelen esetben sincs, – akkor forrásból sem fog menni.
Ha cd-n vannak csomagok és nem raktad fel a QT-t, akkor nézd meg ott, vagy valami (nem) hivatalos ftp-n.
Az is lehet, hogy fent van, csak egy simlink-et kell készíteni az adott névvel.sharon0x1 wrote:Az előbb rosszul írtam, a cfdisk kel létrehoztam a partíciót, de nem állt utána, hogy ext3. Leszedtem a QTParted -et, és azzal újrapartícionálmta, és ott csak az ext2 őt lehetett kiválasztani.mkfs.ext3
sharon0x1 wrote:Az előbb rosszul írtam, a cfdisk kel létrehoztam a partíciót, de nem állt utána, hogy ext3. Leszedtem a QTParted -et, és azzal újrapartícionálmta, és ott csak az ext2 őt lehetett kiválasztani.mkfs.ext3
medveapu wrote:dexter11 wrote:Az a gyári ATI driver Mandriva csomagban. Csak könnyebb telepíteni.Hoppálá! Akkor este próba, és jelentkezek az eredménnyel.
Van egyébiránt ésszerű magyarázat a leírt hibá(k)ra? Vagy ez megint a vas függvénye…Van, ha becsatolod a logot.
Itt már megint valami adatbázis (tábla) kavar van.
Már többször előfordult, hogy írtam és pl. más hozzászólását rakta be mégegyszer az enyém helyett, vagy nem jelent meg semmi, de a saját hozzászólásokban láttam.Itt meg két topik kavarodott össze talán?
Itt már megint valami adatbázis (tábla) kavar van.
Már többször előfordult, hogy írtam és pl. más hozzászólását rakta be mégegyszer az enyém helyett, vagy nem jelent meg semmi, de a saját hozzászólásokban láttam.Itt meg két topik kavarodott össze talán?
Azért ez megér egy misét… nem mindennapi bűvészmutatvány 🙂
http://www.porkolt.com/funny/b%C5%B1v%C3%A9sz/sztript%C3%ADz/nem-mindennapi-bvszmutatvny-6252.htmlMost érkezett a fantasztikus hír: Cukinak új videoklippjei vannak 🙂
(igaz a Lelet elég gyenge, de a Winche féle mix egész jó lehetne, ha még dolgoznának kicsit rajta. De látványban ügyes)Küldj egy puszit cukinak! 🙂
-
SzerzőBejegyzés