balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1950550
    balev
    Felhasználó

      Háborúba sodorja Magyarországot a békeszerető rapper?
      forrás: index

          * hh

      2007. február 28., szerda 18:55

      A Speak nevű magyar rapper hazai netes ismertsége után mindössze öt év alatt világhírnévre tett szert, pontosabban az egész világ rajta röhög, mióta felkerült egyetlen videója a YouTube-ra. Van, aki zsenit kiált, mások a békeüzenet ellenére inkább háborút indítanának a kis Kárpát-medencei ország ellen, ahol ilyesmi tenyészhet. Annyi biztos, hogy Speak képes lehet a gulyást és a pusztát kikoptatni a rólunk alkotott sztereotípiák közül, és új utat mutathat országimázsunk alakítóinak.

      http://index.hu/kultur/showbiz/speak0227/

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950549
      balev
      Felhasználó
        balev wrote:
        Web 2.0 konferencia másodszor Magyarországon.

        Gondoltam biztosan lesznek érdekes dolgok, veszek ki szabit és elmegyek.
        Program itt:
        http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_programok.html

        Jelentkezés itt, és itt a lényeg is:
        http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_jelentkezes.html

        Ezek normálisak?
        Ennyi pénzt egy ilyen gyenge programért?Bloggerek helyett lehetne sokkal több technikai előadás, pl. AJAX. Fizess azért, hogy a T-Online, Microsoft meg a nemtudomki képviselőjének PR dumáját hallgasd? Ennyit? Menjenek a… Hol vannak akkor azok a bizonyos támogatók??? Jó persze, nem a kisközönségnek van ez a rendezvény, ez látszik.

        Nem csak nekünk van negatív meglátásunk a web2 symposium-ról (persze magáról a web2 szelleméről nem):

        http://w.blog.hu/2007/03/01/blogger_e_vagy

        Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039399
        balev
        Felhasználó

          Most akkor a rendszer indításával minden beáll és működik? Akkor a pppoe-start be van téve valamelyik indítóba gondolom. Miért kell akkor kiadni külön a parancsot?

          Vagy lesz hálózat, csak nem jó beállításokkal?

          Meg kell nézni az inet1, inet2, inet1.conf, inetd, pppoe-setup fájlokat. Ezek felelősek az összes hálózati protokoll beállításáért.

          Hozzászólás: iptables más fájlból idítás #2093543
          balev
          Felhasználó

            Megkeresed az iptables-t indító (beállító) rc fájlt. Pl. rc.firewall, vagy rc.iptables (de lehet, hogy teljesen más néven van) és megnézed, hogy mi alapján állítja be a szabályokat. Aztán átírod arra a fájlra, amire akarod.
            Nem tudom RedHat alatt milyen a szerkezet, illetve, hogy alapesetben ezt milyen démon indítja esetleg, vagy csak valamelyik initben van meghívva, esetleg localból. Neked kell megkeresni.

            De logokat is tudsz állítani:
            http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/maniptables.html

            Hozzászólás: iptables más fájlból idítás #2093544
            balev
            Felhasználó

              Megkeresed az iptables-t indító (beállító) rc fájlt. Pl. rc.firewall, vagy rc.iptables (de lehet, hogy teljesen más néven van) és megnézed, hogy mi alapján állítja be a szabályokat. Aztán átírod arra a fájlra, amire akarod.
              Nem tudom RedHat alatt milyen a szerkezet, illetve, hogy alapesetben ezt milyen démon indítja esetleg, vagy csak valamelyik initben van meghívva, esetleg localból. Neked kell megkeresni.

              De logokat is tudsz állítani:
              http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/maniptables.html

              Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063916
              balev
              Felhasználó
                Mike65 wrote:
                billentyűzet és egér problémám van xfce-vel, egérrel csak annyi hogy nincs görgő, billentyűzettel pedig hogy angol, bejelentkezésnél még a megadott 101 gombos magyar billentyűzet működik, de x alatt pedig az angol, ezt hgy lehetne beállítani hogy ugyanazt használja? esetleg valami újabb magyar billentyűzetet rá lehetne varázsolni?

                Xorg.conf-ban.

                Egér:
                 

                    Identifier  „Mouse1”
                        Driver      „mouse”
                        Option      „Protocol” „ImPS/2”
                        Option      „ZAxisMapping” „4 5”

                Bill:

                Option    „XkbRules”      „xorg”
                    Option    „XkbModel”      „pc105”
                    Option    „XkbLayout”    „hu”

                        Identifier  „Keyboard1”
                        Driver      „kbd”

                Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039397
                balev
                Felhasználó

                  Ha a pppoe-setup-ot használod, akkor a pppoe-start-tal indítsd! Vagy csinálsz neki egy rc-t, vagy a localba, de szerintem ez az adsl csomag kavarhat be.

                  Hozzászólás: Felvétel netrádióból #2093431
                  balev
                  Felhasználó

                    XMMS-nek is van egy diskwriter pluginja, azzal is lehet szerintem stream-et menteni, bár az általad említettek is biztosan jók, mivel itt nem lehet semmi paramétert állítani az útvonalon kívül. Viszont a formátumot nem tudom, nem próbáltam ki.

                    Hozzászólás: Felvétel netrádióból #2093432
                    balev
                    Felhasználó

                      XMMS-nek is van egy diskwriter pluginja, azzal is lehet szerintem stream-et menteni, bár az általad említettek is biztosan jók, mivel itt nem lehet semmi paramétert állítani az útvonalon kívül. Viszont a formátumot nem tudom, nem próbáltam ki.

                      Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062877
                      balev
                      Felhasználó
                        Leslieman wrote:
                        Aszonnya a doksi:
                        „You can retrieve the most recent AUTO_INCREMENT value with the LAST_INSERT_ID() SQL function…”
                        Ezzel megtudhatod a legutoljára beszúrt rekord értékét.

                        Ha új rekordot szúrsz be, akkor kérd le ezzel az utolsó értéket, majd azzal kreáld meg a másik táblában az új rekordot!
                        A mysql_insert_id() az C-s függvény. Ha neked az kell…  🙂

                        Igen, mert PHP-vel megy a dolog. Közben én is rájöttem, hogy így kellene. Nem is értem, miért próbáltam megbonyolítani 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 2,997