Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Háborúba sodorja Magyarországot a békeszerető rapper?
forrás: index* hh
2007. február 28., szerda 18:55
A Speak nevű magyar rapper hazai netes ismertsége után mindössze öt év alatt világhírnévre tett szert, pontosabban az egész világ rajta röhög, mióta felkerült egyetlen videója a YouTube-ra. Van, aki zsenit kiált, mások a békeüzenet ellenére inkább háborút indítanának a kis Kárpát-medencei ország ellen, ahol ilyesmi tenyészhet. Annyi biztos, hogy Speak képes lehet a gulyást és a pusztát kikoptatni a rólunk alkotott sztereotípiák közül, és új utat mutathat országimázsunk alakítóinak.
balev wrote:Web 2.0 konferencia másodszor Magyarországon.Gondoltam biztosan lesznek érdekes dolgok, veszek ki szabit és elmegyek.
Program itt:
http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_programok.htmlJelentkezés itt, és itt a lényeg is:
http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_jelentkezes.htmlEzek normálisak?
Ennyi pénzt egy ilyen gyenge programért?Bloggerek helyett lehetne sokkal több technikai előadás, pl. AJAX. Fizess azért, hogy a T-Online, Microsoft meg a nemtudomki képviselőjének PR dumáját hallgasd? Ennyit? Menjenek a… Hol vannak akkor azok a bizonyos támogatók??? Jó persze, nem a kisközönségnek van ez a rendezvény, ez látszik.Nem csak nekünk van negatív meglátásunk a web2 symposium-ról (persze magáról a web2 szelleméről nem):
Most akkor a rendszer indításával minden beáll és működik? Akkor a pppoe-start be van téve valamelyik indítóba gondolom. Miért kell akkor kiadni külön a parancsot?
Vagy lesz hálózat, csak nem jó beállításokkal?
Meg kell nézni az inet1, inet2, inet1.conf, inetd, pppoe-setup fájlokat. Ezek felelősek az összes hálózati protokoll beállításáért.
Megkeresed az iptables-t indító (beállító) rc fájlt. Pl. rc.firewall, vagy rc.iptables (de lehet, hogy teljesen más néven van) és megnézed, hogy mi alapján állítja be a szabályokat. Aztán átírod arra a fájlra, amire akarod.
Nem tudom RedHat alatt milyen a szerkezet, illetve, hogy alapesetben ezt milyen démon indítja esetleg, vagy csak valamelyik initben van meghívva, esetleg localból. Neked kell megkeresni.De logokat is tudsz állítani:
http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/maniptables.htmlMegkeresed az iptables-t indító (beállító) rc fájlt. Pl. rc.firewall, vagy rc.iptables (de lehet, hogy teljesen más néven van) és megnézed, hogy mi alapján állítja be a szabályokat. Aztán átírod arra a fájlra, amire akarod.
Nem tudom RedHat alatt milyen a szerkezet, illetve, hogy alapesetben ezt milyen démon indítja esetleg, vagy csak valamelyik initben van meghívva, esetleg localból. Neked kell megkeresni.De logokat is tudsz állítani:
http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/maniptables.htmlMike65 wrote:billentyűzet és egér problémám van xfce-vel, egérrel csak annyi hogy nincs görgő, billentyűzettel pedig hogy angol, bejelentkezésnél még a megadott 101 gombos magyar billentyűzet működik, de x alatt pedig az angol, ezt hgy lehetne beállítani hogy ugyanazt használja? esetleg valami újabb magyar billentyűzetet rá lehetne varázsolni?Xorg.conf-ban.
Egér:
Identifier „Mouse1”
Driver „mouse”
Option „Protocol” „ImPS/2”
Option „ZAxisMapping” „4 5”Bill:
Option „XkbRules” „xorg”
Option „XkbModel” „pc105”
Option „XkbLayout” „hu”
Identifier „Keyboard1”
Driver „kbd”Ha a pppoe-setup-ot használod, akkor a pppoe-start-tal indítsd! Vagy csinálsz neki egy rc-t, vagy a localba, de szerintem ez az adsl csomag kavarhat be.
XMMS-nek is van egy diskwriter pluginja, azzal is lehet szerintem stream-et menteni, bár az általad említettek is biztosan jók, mivel itt nem lehet semmi paramétert állítani az útvonalon kívül. Viszont a formátumot nem tudom, nem próbáltam ki.
XMMS-nek is van egy diskwriter pluginja, azzal is lehet szerintem stream-et menteni, bár az általad említettek is biztosan jók, mivel itt nem lehet semmi paramétert állítani az útvonalon kívül. Viszont a formátumot nem tudom, nem próbáltam ki.
Leslieman wrote:Aszonnya a doksi:
„You can retrieve the most recent AUTO_INCREMENT value with the LAST_INSERT_ID() SQL function…”
Ezzel megtudhatod a legutoljára beszúrt rekord értékét.Ha új rekordot szúrsz be, akkor kérd le ezzel az utolsó értéket, majd azzal kreáld meg a másik táblában az új rekordot!
A mysql_insert_id() az C-s függvény. Ha neked az kell… 🙂Igen, mert PHP-vel megy a dolog. Közben én is rájöttem, hogy így kellene. Nem is értem, miért próbáltam megbonyolítani 🙂
-
SzerzőBejegyzés