balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Grub – Zenwalkra #2093151
    balev
    Felhasználó
      Vladi wrote:
      Sziasztok!

      Telepítette egy Zenwalk 4.4 -et egy p3-asra. A probléma az, hogy felrakta a lilo-t (MBR-be) de nem tud elindulni. A gép indulásánál boot helyett csak fekete kérernyőt kapok.
      Mivel multibootra is szükség lenne (XP) Grub telepítésre gondoltam.
      Az addig világos, hogy live cdvel bootolok, majd grub-install /dev/hda1, csak ekkor csak az mbr-be írja be magát. Ha jól tudom?!
      Mi lesz a második résszel? (/boot/grub könyvtár)
      Azt hogyan kell feltelepíteni?

      Ha elindulna a zenwalk, nem lenne gond, mert csomagból felrakható. Csakhogy nem indul el.

      Van valakinek ötlete, leírása? Mindenhol csak mbr megoldást találok, illetve van Grub helyett lilo… :rolleyes:

      És hogy néz ki a lilo.conf?

      Hozzászólás: Grub – Zenwalkra #2093152
      balev
      Felhasználó
        Vladi wrote:
        Sziasztok!

        Telepítette egy Zenwalk 4.4 -et egy p3-asra. A probléma az, hogy felrakta a lilo-t (MBR-be) de nem tud elindulni. A gép indulásánál boot helyett csak fekete kérernyőt kapok.
        Mivel multibootra is szükség lenne (XP) Grub telepítésre gondoltam.
        Az addig világos, hogy live cdvel bootolok, majd grub-install /dev/hda1, csak ekkor csak az mbr-be írja be magát. Ha jól tudom?!
        Mi lesz a második résszel? (/boot/grub könyvtár)
        Azt hogyan kell feltelepíteni?

        Ha elindulna a zenwalk, nem lenne gond, mert csomagból felrakható. Csakhogy nem indul el.

        Van valakinek ötlete, leírása? Mindenhol csak mbr megoldást találok, illetve van Grub helyett lilo… :rolleyes:

        És hogy néz ki a lilo.conf?

        Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062875
        balev
        Felhasználó

          És mivel lehet lekérni egy tábla auto_increment mezőjének következő értékét?

          Van egy táblám, amiből manuálisan töröltem az utolsó két sort.

          Ha ebbe a táblába új rekord kerül, akkor a kulcs mező értéke szerint hozok létre automatikusan egy másik táblát. Ezek egymással relációban vannak, jelen esetben viszont nem találják egymást, mivel:

          Code:
          $query=mysql_query(„SELECT MAX(kulcs) FROM ” . DBNAME . „.stat”);
          $qhash=mysql_fetch_array($query);
          $tc=$qhash[„MAX(kulcs)”];
          $tc+=1;

          Ahol $tc lesz mondjuk 28, mivel a stat táblában a kulcs mező maximális értéke 27. Viszont az utolsó két sor törlése miatt a belső mutató nem 27, hanem 29.

          Szerk.: közbe rájöttem, de hülye vagyok. Hát mysql_insert_id()-t lekérem a stat-ból és csak utána hozom létre a másik táblát.

          Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092385
          balev
          Felhasználó

            Áááá, megvan 🙂

            Ok, na, jólvan értemmá!
            Nyilván c+f-nek nincs értelme, de azért muszáj volt megkérdezni 🙂

            Tehát akkor van megoldás, igaz kicsit körülményes, de van. És ez a lényeg. Mert ugye van, hogy csak mcedit van pl.

            Kösz!

            Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092386
            balev
            Felhasználó

              Áááá, megvan 🙂

              Ok, na, jólvan értemmá!
              Nyilván c+f-nek nincs értelme, de azért muszáj volt megkérdezni 🙂

              Tehát akkor van megoldás, igaz kicsit körülményes, de van. És ez a lényeg. Mert ugye van, hogy csak mcedit van pl.

              Kösz!

              Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039392
              balev
              Felhasználó

                Ha a pppoe.conf-odban minden jól van megadva, akkor valahol itt lehet a bűnös.

                Hozzászólás: Kocsma topik #1950542
                balev
                Felhasználó

                  No igen, én csak azért nem linkeltem be délelőtt – bár már olvastam, – mert ez már megint egy hozzánem értő, nem akaró ember véleménye. Kérte tőle valaki, hogy használjon linuxot?

                  Arról persze megint csak fogalma sincs, hogy az mp3 dekóder miért nincs benne a legtöbb disztróban már. Meg hogy a Microsoft-ot épp most büntették meg megint, pontosan emiatt (hogy benne van alapból), ha jól tudom.

                  Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039390
                  balev
                  Felhasználó

                    Most az van, hogy fix IP-d van, amit az inet1.conf-ban beállítottál? (hogy néz ki a beállítás?)
                    DHCP-t no-ra kell állítani, ha PPPoE kapcsolatod van.
                    ifconfig kimenete?

                    Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092381
                    balev
                    Felhasználó

                      Biztosan én vagyok hülye, de még mindig nem értem.
                      Fájlba Shift+középső egérgombbal lehet X-es vágólapot illeszteni.

                      Akkor mi c+f? CTRL+f? Vagy simán c+f? De honnan, mivel jelölök ki?
                      Illetve F15, mint Function 15? (Olyan nincs is, az nem lehet baj… 🙂 )

                      Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092382
                      balev
                      Felhasználó

                        Biztosan én vagyok hülye, de még mindig nem értem.
                        Fájlba Shift+középső egérgombbal lehet X-es vágólapot illeszteni.

                        Akkor mi c+f? CTRL+f? Vagy simán c+f? De honnan, mivel jelölök ki?
                        Illetve F15, mint Function 15? (Olyan nincs is, az nem lehet baj… 🙂 )

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 2,997