Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vladi wrote:Sziasztok!
Telepítette egy Zenwalk 4.4 -et egy p3-asra. A probléma az, hogy felrakta a lilo-t (MBR-be) de nem tud elindulni. A gép indulásánál boot helyett csak fekete kérernyőt kapok.
Mivel multibootra is szükség lenne (XP) Grub telepítésre gondoltam.
Az addig világos, hogy live cdvel bootolok, majd grub-install /dev/hda1, csak ekkor csak az mbr-be írja be magát. Ha jól tudom?!
Mi lesz a második résszel? (/boot/grub könyvtár)
Azt hogyan kell feltelepíteni?Ha elindulna a zenwalk, nem lenne gond, mert csomagból felrakható. Csakhogy nem indul el.
Van valakinek ötlete, leírása? Mindenhol csak mbr megoldást találok, illetve van Grub helyett lilo… :rolleyes:
És hogy néz ki a lilo.conf?
Vladi wrote:Sziasztok!Telepítette egy Zenwalk 4.4 -et egy p3-asra. A probléma az, hogy felrakta a lilo-t (MBR-be) de nem tud elindulni. A gép indulásánál boot helyett csak fekete kérernyőt kapok.
Mivel multibootra is szükség lenne (XP) Grub telepítésre gondoltam.
Az addig világos, hogy live cdvel bootolok, majd grub-install /dev/hda1, csak ekkor csak az mbr-be írja be magát. Ha jól tudom?!
Mi lesz a második résszel? (/boot/grub könyvtár)
Azt hogyan kell feltelepíteni?Ha elindulna a zenwalk, nem lenne gond, mert csomagból felrakható. Csakhogy nem indul el.
Van valakinek ötlete, leírása? Mindenhol csak mbr megoldást találok, illetve van Grub helyett lilo… :rolleyes:
És hogy néz ki a lilo.conf?
És mivel lehet lekérni egy tábla auto_increment mezőjének következő értékét?
Van egy táblám, amiből manuálisan töröltem az utolsó két sort.
Ha ebbe a táblába új rekord kerül, akkor a kulcs mező értéke szerint hozok létre automatikusan egy másik táblát. Ezek egymással relációban vannak, jelen esetben viszont nem találják egymást, mivel:
Code:$query=mysql_query(„SELECT MAX(kulcs) FROM ” . DBNAME . „.stat”);
$qhash=mysql_fetch_array($query);
$tc=$qhash[„MAX(kulcs)”];
$tc+=1;Ahol $tc lesz mondjuk 28, mivel a stat táblában a kulcs mező maximális értéke 27. Viszont az utolsó két sor törlése miatt a belső mutató nem 27, hanem 29.
Szerk.: közbe rájöttem, de hülye vagyok. Hát mysql_insert_id()-t lekérem a stat-ból és csak utána hozom létre a másik táblát.
Áááá, megvan 🙂
Ok, na, jólvan értemmá!
Nyilván c+f-nek nincs értelme, de azért muszáj volt megkérdezni 🙂Tehát akkor van megoldás, igaz kicsit körülményes, de van. És ez a lényeg. Mert ugye van, hogy csak mcedit van pl.
Kösz!
Áááá, megvan 🙂
Ok, na, jólvan értemmá!
Nyilván c+f-nek nincs értelme, de azért muszáj volt megkérdezni 🙂Tehát akkor van megoldás, igaz kicsit körülményes, de van. És ez a lényeg. Mert ugye van, hogy csak mcedit van pl.
Kösz!
Ha a pppoe.conf-odban minden jól van megadva, akkor valahol itt lehet a bűnös.
No igen, én csak azért nem linkeltem be délelőtt – bár már olvastam, – mert ez már megint egy hozzánem értő, nem akaró ember véleménye. Kérte tőle valaki, hogy használjon linuxot?
Arról persze megint csak fogalma sincs, hogy az mp3 dekóder miért nincs benne a legtöbb disztróban már. Meg hogy a Microsoft-ot épp most büntették meg megint, pontosan emiatt (hogy benne van alapból), ha jól tudom.
Most az van, hogy fix IP-d van, amit az inet1.conf-ban beállítottál? (hogy néz ki a beállítás?)
DHCP-t no-ra kell állítani, ha PPPoE kapcsolatod van.
ifconfig kimenete?Biztosan én vagyok hülye, de még mindig nem értem.
Fájlba Shift+középső egérgombbal lehet X-es vágólapot illeszteni.Akkor mi c+f? CTRL+f? Vagy simán c+f? De honnan, mivel jelölök ki?
Illetve F15, mint Function 15? (Olyan nincs is, az nem lehet baj… 🙂 )Biztosan én vagyok hülye, de még mindig nem értem.
Fájlba Shift+középső egérgombbal lehet X-es vágólapot illeszteni.Akkor mi c+f? CTRL+f? Vagy simán c+f? De honnan, mivel jelölök ki?
Illetve F15, mint Function 15? (Olyan nincs is, az nem lehet baj… 🙂 ) -
SzerzőBejegyzés