balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem megfelelõ képfrissítés #2058320
    balev
    Felhasználó

      Akkor modeline-nal, vagy az erőszakos módszerrel lehet csak vesa-nal tudtommal. Tehát amit Sany írt korábban.

      Vagy felteszel egy nvidia drivert. Nem működik ehhez a kártyához?

      Hozzászólás: Netconfig – Hálókártya probléma #2033116
      balev
      Felhasználó

        /etc/rc.d/rc.inet1.conf-ban beállítod. Manuálisan ifconfig eth0 up, ha nem indult el, mint ahogy már írták.
        Egyébként meg az rc.M-ben van alapesetben (Multiuser szint, init3). Itt kell megnézni, hogy benne van-e az inet1, inet2.

        Hozzászólás: Nem megfelelõ képfrissítés #2058316
        balev
        Felhasználó

          A monitorodnak egy tartomány van megadva, nem csak a maximális érték.
          Pl. így:

          Section „Monitor”

                  HorizSync    30.0 – 71.0                                             
                VertRefresh  50.0 – 160.0

          Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092377
          balev
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Helyette file-ba(c+f)/ból(f15) (cooledit.clip/(n/a)-ból/ba) illesztés van.

            Ezt nem értem…pedig próbálom 🙂

            Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092378
            balev
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              Helyette file-ba(c+f)/ból(f15) (cooledit.clip/(n/a)-ból/ba) illesztés van.

              Ezt nem értem…pedig próbálom 🙂

              Hozzászólás: Samba kérdések! #2090194
              balev
              Felhasználó
                hyde wrote:
                Üdv!

                Az lenne a kérdésem, hogy felcsatoltam a windowson 1 samba által megosztott könyvtárat (net use x: \kiszolgállóshare [uesr:jelszó] módon) és ezt a meghajtót milyen parancsal tudnám eltávolítani?

                Total Commanderben kapcsolat bontása.

                Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092371
                balev
                Felhasználó
                  ds wrote:
                  uzsolt wrote:
                  +mcedit (kár, hogy a középső gombos beillesztést nem kezeli)

                  kezeli
                  shift + középső gomb

                  Na ez nagyon jó, ha így van!

                  Vágólapozás is működik valahogy? Mármint, hogy F3-mal kijelölt szövegrészeket egérrel be lehet szúrni más alkalmazásokban? Csak mert úgy emlékszek az nem működött, de lehet erre is van megoldás.

                  Ill. azt hogy lehetne megoldani, hogy két külön mcedit között lehessen egér nélkül vágólapozni?

                  Hozzászólás: plain text szerkesztő #2092372
                  balev
                  Felhasználó
                    ds wrote:
                    uzsolt wrote:
                    +mcedit (kár, hogy a középső gombos beillesztést nem kezeli)

                    kezeli
                    shift + középső gomb

                    Na ez nagyon jó, ha így van!

                    Vágólapozás is működik valahogy? Mármint, hogy F3-mal kijelölt szövegrészeket egérrel be lehet szúrni más alkalmazásokban? Csak mert úgy emlékszek az nem működött, de lehet erre is van megoldás.

                    Ill. azt hogy lehetne megoldani, hogy két külön mcedit között lehessen egér nélkül vágólapozni?

                    Hozzászólás: Nem megfelelõ képfrissítés #2058302
                    balev
                    Felhasználó

                      Az xorg.conf-ban a „monitor section”-ben kell beállítanod a monitorodnak megfelelő hsync és vsync párost valamint a „screen section”-ben a „modes” résznél 1024×768-as felbontást. Ekkor az ehhez a felbontáshoz tartozó maximális frissítést fogja beállítani.

                      Vagy használsz modeline-t, ha nem megy.

                      Hozzászólás: Netconfig – Hálókártya probléma #2033109
                      balev
                      Felhasználó

                        De ha állandóra akarod beállítani, akkor az /etc/rc.d/rc.inet1.conf-ban kell beállítani szerintem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 2,997