Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem lehet IRQ-t változtatni? Driver frissítés?
sany wrote:balev wrote:File System-re gondol szerintem.nyertél egy hangszórót! 🙂
Á, igazán nem kellett volna 🙂 (azért egy fisher jól jönne, mert az egyik leégett és helyette valami gagyi lett beépítve)
File System-re gondol szerintem.
Web 2.0 konferencia másodszor Magyarországon.
Gondoltam biztosan lesznek érdekes dolgok, veszek ki szabit és elmegyek.
Program itt:
http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_programok.htmlJelentkezés itt, és itt a lényeg is:
http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_jelentkezes.htmlEzek normálisak?
Ennyi pénzt egy ilyen gyenge programért?Bloggerek helyett lehetne sokkal több technikai előadás, pl. AJAX. Fizess azért, hogy a T-Online, Microsoft meg a nemtudomki képviselőjének PR dumáját hallgasd? Ennyit? Menjenek a… Hol vannak akkor azok a bizonyos támogatók??? Jó persze, nem a kisközönségnek van ez a rendezvény, ez látszik.kukacomone wrote:Hali.Debian Etch van fenn. Nem volt fenn alapbol pkg-config, felraktam. Kb semmit nem tudok forrásbol felrakni mert minden hiányol vmi, pl gtk2t, vagy opensslt, ezek fenn vannak. Pl:
Code:checking for OPENSSL… configure: error: Package requirements (openssl) were not met:No package ‘openssl’ found
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.Alternatively, you may set the environment variables OPENSSL_CFLAGS
and OPENSSL_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
See the pkg-config man page for more details.A PKG_CONFIG_PATH a /usr/lib/pkgconfig -ra van belöve, máshol nincsenek is .pc fájlok. Nah itt pl nincs openssl.pc. De miért nincs, hisz fenn van! Meg alig van itt vmi. Meg nem is értem teljesen h müködik ez az egész, szal kéne egy kis help, köszi.
Odaállítod a PKG_CONFIG_PATH változót, ahol a bizonyos .pc fájl van. Utána már meg fogja találni.
Vector!
Megértem a felháborodásod okát, mindamellett Te már letettél valamit (nem is keveset) az asztalra!
Aki ezt nem érti, vagy nem fogja fel, nem érdemes vele foglalkozni. Pláne nem idegeskedni miatta.Hidd el, sokan hálásak ezért!
Jelenleg van munkám bőven, de angol részben szívesen segítek, amikor van szabadidőm!
Csak küldd el, mit kell, én meg ránézek!Csak előre, tudod!
Vizsla, kösz az ajánlást!
Mások okulására, ha valaki épp FLV-be konvertálna:
mencoder input.avi -o output.flv -of lavf -oac mp3lame -lameopts abr:br=56 -srate 22050 -ovc lavc -lavfopts i_certify_that_my_video_stream_does_not_use_b_frames -lavcopts vcodec=flv:vbitrate=500:mbd=2:mv0:trell:v4mv:cbp:last_pred=3 -vop scale=320:240
A piros rész lényeges. Enélkül nem hajlandó megcsinálni.
Már megint megvan a színvonal. Tegnap a Firefox telepítés és szimlink, ma meg ez. 80 oldalon keresztül.
Térjünk már át kicsit szakmaibb vizekre is. (ettől függetlenül igazatok van, csak hagyjuk már, na…)andrei28 wrote:Nem akar ez a 3d nekem sikerülni 🙁
Valamelyik csomag hiányozhat, mert már a kernel fordításakor ezt adja:Code:[root@localhost linux]# make bzImage
CHK include/linux/version.h
CHK include/linux/utsrelease.h
make[1]: *** No rule to make target `init/main.o’, needed by `init/built-in.o’. Stop.
make: *** [init] Error 2Kernel beállítása után csak make parancs kell. Az létrehozza a modulokat és a kernelképet is. Utána meg egy make modules_install, ha csináltál modulokat. Utána lehet másolni a képet a helyére (/boot/bzImage)
-
SzerzőBejegyzés