balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: rendszergondok sztem hardveres hiba #2092399
    balev
    Felhasználó

      Nem lehet IRQ-t változtatni? Driver frissítés?

      Hozzászólás: pkg-config #2092076
      balev
      Felhasználó
        sany wrote:
        balev wrote:
        File System-re gondol szerintem.

        nyertél egy hangszórót! 🙂

        Á, igazán nem kellett volna 🙂 (azért egy fisher jól jönne, mert az egyik leégett és helyette valami gagyi lett beépítve)

        Hozzászólás: pkg-config #2092071
        balev
        Felhasználó

          File System-re gondol szerintem.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950534
          balev
          Felhasználó

            Web 2.0 konferencia másodszor Magyarországon.

            Gondoltam biztosan lesznek érdekes dolgok, veszek ki szabit és elmegyek.
            Program itt:
            http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_programok.html

            Jelentkezés itt, és itt a lényeg is:
            http://www.ap.hu/rendezvenyek/21web2.2/web20sympo_jelentkezes.html

            Ezek normálisak?
            Ennyi pénzt egy ilyen gyenge programért?Bloggerek helyett lehetne sokkal több technikai előadás, pl. AJAX. Fizess azért, hogy a T-Online, Microsoft meg a nemtudomki képviselőjének PR dumáját hallgasd? Ennyit? Menjenek a… Hol vannak akkor azok a bizonyos támogatók??? Jó persze, nem a kisközönségnek van ez a rendezvény, ez látszik.

            Hozzászólás: vicc #1923553
            balev
            Felhasználó
              Hozzászólás: pkg-config #2092057
              balev
              Felhasználó
                kukacomone wrote:
                Hali.

                Debian Etch van fenn. Nem volt fenn alapbol pkg-config, felraktam. Kb semmit nem tudok forrásbol felrakni mert minden hiányol vmi, pl gtk2t, vagy opensslt, ezek fenn vannak. Pl:

                Code:
                checking for OPENSSL… configure: error: Package requirements (openssl) were not met:

                No package ‘openssl’ found

                Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
                installed software in a non-standard prefix.

                Alternatively, you may set the environment variables OPENSSL_CFLAGS
                and OPENSSL_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
                See the pkg-config man page for more details.

                A PKG_CONFIG_PATH a /usr/lib/pkgconfig -ra van belöve, máshol nincsenek is .pc fájlok. Nah itt pl nincs openssl.pc. De miért nincs, hisz fenn van! Meg alig van itt vmi. Meg nem is értem teljesen h müködik ez az egész, szal kéne egy kis help, köszi.

                Odaállítod a PKG_CONFIG_PATH változót, ahol a bizonyos .pc fájl van. Utána már meg fogja találni.

                Hozzászólás: Segítőket keres(t)ünk, csatlakozz ! #2080115
                balev
                Felhasználó

                  Vector!

                  Megértem a felháborodásod okát, mindamellett Te már letettél valamit (nem is keveset) az asztalra!
                  Aki ezt nem érti, vagy nem fogja fel, nem érdemes vele foglalkozni. Pláne nem idegeskedni miatta.

                  Hidd el, sokan hálásak ezért!

                  Jelenleg van munkám bőven, de angol részben szívesen segítek, amikor van szabadidőm!
                  Csak küldd el, mit kell, én meg ránézek!

                  Csak előre, tudod!

                  Hozzászólás: Videó konvertálása FLV-be #2087311
                  balev
                  Felhasználó

                    Vizsla, kösz az ajánlást!

                    Mások okulására, ha valaki épp FLV-be konvertálna:

                    mencoder input.avi -o output.flv -of lavf -oac mp3lame -lameopts abr:br=56 -srate 22050 -ovc lavc -lavfopts i_certify_that_my_video_stream_does_not_use_b_frames -lavcopts vcodec=flv:vbitrate=500:mbd=2:mv0:trell:v4mv:cbp:last_pred=3 -vop scale=320:240

                    A piros rész lényeges. Enélkül nem hajlandó megcsinálni.

                    Hozzászólás: Segítőket keres(t)ünk, csatlakozz ! #2080107
                    balev
                    Felhasználó

                      Már megint megvan a színvonal. Tegnap a Firefox telepítés és szimlink, ma meg ez. 80 oldalon keresztül.
                      Térjünk már át kicsit szakmaibb vizekre is. (ettől függetlenül igazatok van, csak hagyjuk már, na…)

                      balev
                      Felhasználó
                        andrei28 wrote:
                        Nem akar ez a 3d nekem sikerülni  🙁
                        Valamelyik csomag hiányozhat, mert már a kernel fordításakor ezt adja:

                        Code:
                        [root@localhost linux]# make bzImage
                          CHK    include/linux/version.h
                          CHK    include/linux/utsrelease.h
                        make[1]: *** No rule to make target `init/main.o’, needed by `init/built-in.o’.  Stop.
                        make: *** [init] Error 2

                        Kernel beállítása után csak make parancs kell. Az létrehozza a modulokat és a kernelképet is. Utána meg egy make modules_install, ha csináltál modulokat. Utána lehet másolni a képet a helyére (/boot/bzImage)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,997