Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szedd ki őket és fordítsd újra. A régi kernelképet ne írd felül, ha ez nem indul, legyen meg az is.
andrei28 wrote:Most ott tartok, hogy a logban már nincs error, warningos is csak ennyi:Code:(WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) found
(WW) fglrx(0): board is an unknown third party board, chipset is supported
(WW) fglrx(0): Option „VendorName” is not used
(WW) fglrx(0): Option „ModelName” is not usedfglrx modul betöltve, megy az X, szóval minden jónak tűnik, de az glxinfo – vagy a fglrxinfo, glxgears -ra ezt kapom:
Code:[root@localhost fglrx]# glxinfo
glxinfo: error while loading shared libraries: /usr/lib/fglrx/libGL.so.1: cannot restore segment prot after reloc: Permission deniedErre mi lehet a megoldás?
Szerintem azért adja a glxinfo-ra ezt, mert root-ként kéred. De lehet, hogy nem 🙂
A kernelből ki van szedve a DRM? Csak mert az előbbi hibaüzenet arra utal, hogy nem.andrei28 wrote:Kicsit visszább olvasva Mandriva 2007 alatt is ugyanez volt a hibaüzenet. Akkor balev szerint még nem támogatott lehetett az Xorg.7.2, de már akkor is menni kellett volna neki, ugyanis a 8.33.6 már támogatja:Code:8.33.6: X.Org 7.2 support,infó innen: http://www.thinkwiki.org/wiki/Fglrx
Én meg ezt látom:
Download Link File Size Version Date Posted Package Includes
ATI Driver Installer 55.9MB 8.33.6 Jan. 10, 2007 Automated installer and Display Drivers for XFree86 4.3 and X.Org 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1Így tudod megadni.
BusID „PCI:1:0:0”István!
Leszedted a régit, rendben.
Kitömörítetted vagy a /usr/local-ba pl., vagy az /opt-ba, ahogy Sany is javasolta, tök mindegy.
Igen, az a sor, amit leírtak neked egy parancs. Azt kell a parancssorba írni. A másik parancs meg a szimlink készítés.Ha nem találja a fájlt, akkor nem oda tömörítetted ki, ennyi. Fogod, megkeresed és értelemszerűen átírod a parancsot. Nem fogják a szádba rágni, neked kell megnézni.
Pl. google beírod, hogy „ln linux”, az első találat a parancs leírása. De ezek a gépeden is fent vannak, manual (kézikönyv) formában. Ha nem tudsz egy parancsot, vagy nem tudod használni, megnézed. pl.
Code:man lnvagy
Code:man targaalzsuzsa wrote:Most leírom a kérdésem világosabban.Nekem Windows van, vagy egy honlapom, amire szeretnék videókat felrakni. Azt szeretném, ha olyanok is meg tudják nézni, akinek Linux van. Tehát, kérdésem azt a videót, amit én fölteszek, azt az is megnézheti akinek Linuxa van, vagy ahhoz nekem kell-e valamit tenni.
Na most kérek segítséget, az eddigieket is köszöm.Ha interkompatibilis módszert szeretnél, vagyis minden oprendszer és böngésző alatt működjön a dolog, akkor FLASH.
A videókat át kell konvertálni flv formátumba, windows alá van több jó program is erre.
A FLASH pedig képes videót importálni, és lejátszót generálni hozzá, kényed kedved szerint.Vagy használsz pl. egy flowplayer-t.
http://flowplayer.sourceforge.net/Most tényleg egy firefox telepítésről (még csak nem is forrás, csak egy csomag, amit ki kell tömöríteni) és egy link készítéséről kell 3 oldalas topik? Meg telepítsd újra és rakj fel más disztrót megoldásokat mondani?
Minden el lett mondva, le lett írva 25ször.
sany wrote:balev wrote:Akkor /usr akárhova. local, mit bánom. Oda rakja ahova akarja…Jajj, nem ám megsértődsz! 🙂
Ezt nem ismertem.De igen. Szar napom van. 🙂
Na jó, nem. Tényeg jobb helyen van az a local-ban. Én nem foglalkoztam vele, usr/lib-be raktam. Már nem tudom miért. Talán a mozilla is ott volt eredetileg.Akkor /usr akárhova. local, mit bánom. Oda rakja ahova akarja…
A Firefox egyszerűen csak be van csomagolva.
tar xvzf /utvonal/firefox2.0.tar.gz
Abban a könyvtárban, ahová szeretnéd kicsomagolni. Célszerű a /usr/lib-be, akkor minden felhasználó eléri majd. Utána egyszerűen parancssorból firefox paranccsal indíthatod. Vagy csinálsz neki valami gyorsindítót. Persze ehhez az is kell, hogy a /usr/lib benne legyen a $PATH-ban. De alapból benne kell lennie.
-
SzerzőBejegyzés