balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Szedd ki őket és fordítsd újra. A régi kernelképet ne írd felül, ha ez nem indul, legyen meg az is.

      balev
      Felhasználó
        andrei28 wrote:
        Most ott tartok, hogy a logban már nincs error, warningos is csak ennyi:

        Code:
        (WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) found
        (WW) fglrx(0): board is an unknown third party board, chipset is supported
        (WW) fglrx(0): Option „VendorName” is not used
        (WW) fglrx(0): Option „ModelName” is not used

        fglrx modul betöltve, megy az X, szóval minden jónak tűnik, de az glxinfo – vagy a fglrxinfo, glxgears -ra ezt kapom:

        Code:
        [root@localhost fglrx]# glxinfo
        glxinfo: error while loading shared libraries: /usr/lib/fglrx/libGL.so.1: cannot restore segment prot after reloc: Permission denied

        Erre mi lehet a megoldás?

        Szerintem azért adja a glxinfo-ra ezt, mert root-ként kéred. De lehet, hogy nem 🙂
        A kernelből ki van szedve a DRM? Csak mert az előbbi hibaüzenet arra utal, hogy nem.

        Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080415
        balev
        Felhasználó
          andrei28 wrote:
          Kicsit visszább olvasva Mandriva 2007 alatt is ugyanez volt a hibaüzenet. Akkor balev szerint még nem támogatott lehetett az Xorg.7.2, de már akkor is menni kellett volna neki, ugyanis a 8.33.6 már támogatja:

          Code:
          8.33.6: X.Org 7.2 support,

          infó innen: http://www.thinkwiki.org/wiki/Fglrx

          Én meg ezt látom:

          Download Link  File Size  Version  Date Posted  Package Includes
          ATI Driver Installer 55.9MB 8.33.6 Jan. 10, 2007 Automated installer and Display Drivers for XFree86 4.3 and X.Org 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1

          Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080413
          balev
          Felhasználó

            Így tudod megadni.
            BusID „PCI:1:0:0”

            Hozzászólás: Elakadtam… #2091628
            balev
            Felhasználó

              István!

              Leszedted a régit, rendben.

              Kitömörítetted vagy a /usr/local-ba pl., vagy az /opt-ba, ahogy Sany is javasolta, tök mindegy.
              Igen, az a sor, amit leírtak neked egy parancs. Azt kell a parancssorba írni. A másik parancs meg a szimlink készítés.

              Ha nem találja a fájlt, akkor nem oda tömörítetted ki, ennyi. Fogod, megkeresed és értelemszerűen átírod a parancsot. Nem fogják a szádba rágni, neked kell megnézni.

              Pl. google beírod, hogy „ln linux”, az első találat a parancs leírása. De ezek a gépeden is fent vannak, manual (kézikönyv) formában. Ha nem tudsz egy parancsot, vagy nem tudod használni, megnézed. pl.

              Code:
              man ln

              vagy

              Code:
              man tar
              Hozzászólás: Elakadtam… #2091627
              balev
              Felhasználó
                gaalzsuzsa wrote:
                Most leírom a kérdésem világosabban.

                Nekem Windows van, vagy egy honlapom, amire szeretnék videókat felrakni. Azt szeretném, ha olyanok is meg tudják nézni, akinek Linux van. Tehát, kérdésem azt a videót, amit én fölteszek, azt az is megnézheti akinek Linuxa van, vagy ahhoz nekem kell-e valamit tenni.
                Na most kérek segítséget, az eddigieket is köszöm.

                Ha interkompatibilis módszert szeretnél, vagyis minden oprendszer és böngésző alatt működjön a dolog, akkor FLASH.

                A videókat át kell konvertálni flv formátumba, windows alá van több jó program is erre.
                A FLASH pedig képes videót importálni, és lejátszót generálni hozzá, kényed kedved szerint.

                Vagy használsz pl. egy flowplayer-t.
                http://flowplayer.sourceforge.net/

                Hozzászólás: Elakadtam… #2091608
                balev
                Felhasználó

                  Most tényleg egy firefox telepítésről (még csak nem is forrás, csak egy csomag, amit ki kell tömöríteni) és egy link készítéséről kell 3 oldalas topik? Meg telepítsd újra és rakj fel más disztrót megoldásokat mondani?

                  Minden el lett mondva, le lett írva 25ször.

                  Hozzászólás: Elakadtam… #2091591
                  balev
                  Felhasználó
                    sany wrote:
                    balev wrote:
                    Akkor /usr akárhova. local, mit bánom. Oda rakja ahova akarja…

                    Jajj, nem ám megsértődsz! 🙂
                    Ezt nem ismertem.

                    De igen. Szar napom van. 🙂
                    Na jó, nem. Tényeg jobb helyen van az a local-ban. Én nem foglalkoztam vele, usr/lib-be raktam. Már nem tudom miért. Talán a mozilla is ott volt eredetileg.

                    Hozzászólás: Elakadtam… #2091588
                    balev
                    Felhasználó

                      Akkor /usr akárhova. local, mit bánom. Oda rakja ahova akarja…

                      Hozzászólás: Elakadtam… #2091577
                      balev
                      Felhasználó

                        A Firefox egyszerűen csak be van csomagolva.

                        tar xvzf /utvonal/firefox2.0.tar.gz

                        Abban a könyvtárban, ahová szeretnéd kicsomagolni. Célszerű a /usr/lib-be, akkor minden felhasználó eléri majd. Utána egyszerűen parancssorból firefox paranccsal indíthatod. Vagy csinálsz neki valami gyorsindítót. Persze ehhez az is kell, hogy a /usr/lib benne legyen a $PATH-ban. De alapból benne kell lennie.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 2,997