Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ok, akkor hagyom az ffmpeget, rakok fel egy mplayert. De csomagból nem megy valamiért, úgyhogy forrásból kell. Kösz!
Dacr wrote:balev wrote:glxgears mennyin megy?Ha itt a freame/sec értékre vagy kiváncsi, akkor hangsúlyozom megint, hogy fullos a fagyás. Mint amikor egy Windows fagy szét úgy, hogy még az egér sem mozdul. Tehát nem tudok ilyen értékeket mondani, mert nincsenek is.
Az ajánlott dolgokat kipróbálom, ha hazaértem, s gépközelben leszek.
A glxgears is megfagyasztja, ejj. Próbáltad a tmpfs-t? Bár lehet az sem fog segíteni akkor.
Senkinek nincs tapasztalata ffmpeggel? Vagy mencoderrel?
Vagy valaki, aki konvertált már FLV-be.
Kb. 3szor írták már le, miért nem olvasod és értelmezed?
Vagy GRUB-ban adod meg, kernel paraméterként, hogy ne init 6-ot indítson (ez az egyszerűbb), vagy bebootolsz rescue mód, livecd, akármiről, bemountolod a /-t és átírod.Felesleges szolgáltatásokat kapcsold ki, ill. ne KDE-t vagy GNOME-ot használj, hanem valami lite ablakozót. Pl. xfce, fluxbox, icewm, stb.
Automated installer and Display Drivers for XFree86 4.3 and X.Org 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1
A konfig egyébként rendben van, tehát valószínűleg az lehet a gond, hogy a 7.2-es még nincs támogatva.
De megpróbálhatod azt is, hogy kikommentezel minden felesleges bejegyzést, lehet bekavar valami. Szóval a driver szekcióban csak az azonosítot meg a meghajtót bennehagyni.
A logod alapján most nincs fglrx-es error, tehát mindennek jónak kellene lennie.
glxgears mennyin megy?Esetleg még ezt megpróbálhatod, fstab-ba:
Code:tmpfs /dev/shm tmpfs defaultsUtána:
Code:mount /dev/shmMegnézni, így hogy mennek a 3d-s alkalmazások. De lehetne nézni dmesg-et is, lehet hogy van benne valami fglrx-es vagy X-es bejegyzés.
Amit Vladi belinkelt -> neked is azt tanácsolom, hogy xorg.conf-ban tiltsd le a GLX/XGL akármi 3d asztal/effekt csodát és úgy indítsd újra az X-et. Nézd meg így a programokat és a glxgears-t, valamint úgy is, hogy engedélyezve van.
Ha enélkül megy, akkor az fglrx és AIGLX/XGL inkompatibilitása okozza a gondot.
Ennek a megoldásában nem tudok segíteni, mivel nem használok efféle dolgokat. De akkor legalább tudjuk, hogy ez okozza-e, avagy nem.
Dehogynem. Nem lesz debian 🙂
Egyébként meg egy érettségihez, mint ahogy uzsolt is írja, nem valószínű, hogy disztróspecifikus dolgokat kérnek. Inkább alapműveletek, fájlkezelés, office, stb.
Ja és igen, ahhoz nem kell letöltened egy UHU-t, mert meg fogod tudni csinálni értelemszerűen.
(II) fglrx(0): Acceleration enabled
(II) fglrx(0): X context handle = 0x1
(II) fglrx(0): [DRI] installation complete
(II) fglrx(0): Direct rendering enabled
(==) fglrx(0): Using hardware cursor
(II) fglrx(0): Largest offscreen area available: 1280 x 410
(**) fglrx(0): Video overlay enabled on CRTC1
(II) Loading extension FGLRXEXTENSION
(II) Loading extension ATITVOUT
(II) fglrx(0): Interrupt handler installed at IRQ 177.
(II) fglrx(0): Exposed events to the /proc interface
(==) RandR enabled
(II) Initializing built-in extension MIT-SHM
(II) Initializing built-in extension XInputExtension
(II) Initializing built-in extension XTEST
(II) Initializing built-in extension XKEYBOARD
(II) Initializing built-in extension XC-APPGROUP
(II) Initializing built-in extension SECURITY
(II) Initializing built-in extension XINERAMA
(II) Initializing built-in extension XFIXES
(II) Initializing built-in extension XFree86-Bigfont
(II) Initializing built-in extension RENDER
(II) Initializing built-in extension RANDR
(II) Initializing built-in extension COMPOSITE
(II) Initializing built-in extension DAMAGE
(II) Initializing built-in extension XEVIE
drmOpenDevice: node name is /dev/dri/card0
drmOpenDevice: open result is 8, (OK)
drmOpenByBusid: Searching for BusID PCI:1:0:0
drmOpenDevice: node name is /dev/dri/card0
drmOpenDevice: open result is 8, (OK)
drmOpenByBusid: drmOpenMinor returns 8
drmOpenByBusid: drmGetBusid reports PCI:1:0:0
(EE) AIGLX error: dlsym for __driCreateNewScreen_20050727 failed (/usr/lib/dri/fglrx_dri.so: undefined symbol: __driCreateNewScreen_20050727)
(EE) AIGLX: reverting to software renderingNo, szerintem ez lehet a probléma. Mégpedig, hogy alapesetben lenne támogatás, csakhogy az AIGLX bekavar.
Ki lehet ezt kapcsolni valahol? Nem értek hozzá, mivel nem használok 3d-s asztalt.
Ja igen, xorg.conf-ban a serverlayout-ban tiltsd le és nézd meg úgy a glxgears-t.
Section „ServerLayout”
Option „AIGLX” „false”Illetve bekapcsolt állapotban is.
-
SzerzőBejegyzés