balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Videó konvertálása FLV-be #2087310
    balev
    Felhasználó

      Ok, akkor hagyom az ffmpeget, rakok fel egy mplayert. De csomagból nem megy valamiért, úgyhogy forrásból kell. Kösz!

      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080402
      balev
      Felhasználó
        Dacr wrote:
        balev wrote:
        glxgears mennyin megy?

        Ha itt a freame/sec értékre vagy kiváncsi, akkor hangsúlyozom megint, hogy fullos a fagyás. Mint amikor egy  Windows fagy szét úgy, hogy még az egér sem mozdul. Tehát nem tudok ilyen értékeket mondani, mert nincsenek is.

        Az ajánlott dolgokat kipróbálom, ha hazaértem, s gépközelben leszek.

        A glxgears is megfagyasztja, ejj. Próbáltad a tmpfs-t? Bár lehet az sem fog segíteni akkor.

        Hozzászólás: Videó konvertálása FLV-be #2087308
        balev
        Felhasználó

          Senkinek nincs tapasztalata ffmpeggel? Vagy mencoderrel?

          Vagy valaki, aki konvertált már FLV-be.

          Hozzászólás: INIT átállítás #2091444
          balev
          Felhasználó

            Kb. 3szor írták már le, miért nem olvasod és értelmezed?
            Vagy GRUB-ban adod meg, kernel paraméterként, hogy ne init 6-ot indítson (ez az egyszerűbb), vagy bebootolsz rescue mód, livecd, akármiről, bemountolod a /-t és átírod.

            balev
            Felhasználó

              Felesleges szolgáltatásokat kapcsold ki, ill. ne KDE-t vagy GNOME-ot használj, hanem valami lite ablakozót. Pl. xfce, fluxbox, icewm, stb.

              Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080399
              balev
              Felhasználó

                Automated installer and Display Drivers for XFree86 4.3 and X.Org 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1

                A konfig egyébként rendben van, tehát valószínűleg az lehet a gond, hogy a 7.2-es még nincs támogatva.

                De megpróbálhatod azt is, hogy kikommentezel minden felesleges bejegyzést, lehet bekavar valami. Szóval a driver szekcióban csak az azonosítot meg a meghajtót bennehagyni.

                Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080397
                balev
                Felhasználó

                  A logod alapján most nincs fglrx-es error, tehát mindennek jónak kellene lennie.
                  glxgears mennyin megy?

                  Esetleg még ezt megpróbálhatod, fstab-ba:

                  Code:
                  tmpfs    /dev/shm          tmpfs        defaults

                  Utána:

                  Code:
                  mount /dev/shm

                  Megnézni, így hogy mennek a 3d-s alkalmazások. De lehetne nézni dmesg-et is, lehet hogy van benne valami fglrx-es vagy X-es bejegyzés.

                  Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080390
                  balev
                  Felhasználó

                    Amit Vladi belinkelt -> neked is azt tanácsolom, hogy xorg.conf-ban tiltsd le a GLX/XGL akármi 3d asztal/effekt csodát és úgy indítsd újra az X-et. Nézd meg így a programokat és a glxgears-t, valamint úgy is, hogy engedélyezve van.

                    Ha enélkül megy, akkor az fglrx és AIGLX/XGL inkompatibilitása okozza a gondot.

                    Ennek a megoldásában nem tudok segíteni, mivel nem használok efféle dolgokat. De akkor legalább tudjuk, hogy ez okozza-e, avagy nem.

                    Hozzászólás: erettsegi 2007 uhu linux #2091353
                    balev
                    Felhasználó

                      Dehogynem. Nem lesz debian 🙂

                      Egyébként meg egy érettségihez, mint ahogy uzsolt is írja, nem valószínű, hogy disztróspecifikus dolgokat kérnek. Inkább alapműveletek, fájlkezelés, office, stb.

                      Ja és igen, ahhoz nem kell letöltened egy UHU-t, mert meg fogod tudni csinálni értelemszerűen.

                      Hozzászólás: ATI RADEON 9600XT #2091403
                      balev
                      Felhasználó

                        (II) fglrx(0): Acceleration enabled
                        (II) fglrx(0): X context handle = 0x1
                        (II) fglrx(0): [DRI] installation complete
                        (II) fglrx(0): Direct rendering enabled
                        (==) fglrx(0): Using hardware cursor
                        (II) fglrx(0): Largest offscreen area available: 1280 x 410
                        (**) fglrx(0): Video overlay enabled on CRTC1
                        (II) Loading extension FGLRXEXTENSION
                        (II) Loading extension ATITVOUT
                        (II) fglrx(0): Interrupt handler installed at IRQ 177.
                        (II) fglrx(0): Exposed events to the /proc interface
                        (==) RandR enabled
                        (II) Initializing built-in extension MIT-SHM
                        (II) Initializing built-in extension XInputExtension
                        (II) Initializing built-in extension XTEST
                        (II) Initializing built-in extension XKEYBOARD
                        (II) Initializing built-in extension XC-APPGROUP
                        (II) Initializing built-in extension SECURITY
                        (II) Initializing built-in extension XINERAMA
                        (II) Initializing built-in extension XFIXES
                        (II) Initializing built-in extension XFree86-Bigfont
                        (II) Initializing built-in extension RENDER
                        (II) Initializing built-in extension RANDR
                        (II) Initializing built-in extension COMPOSITE
                        (II) Initializing built-in extension DAMAGE
                        (II) Initializing built-in extension XEVIE
                        drmOpenDevice: node name is /dev/dri/card0
                        drmOpenDevice: open result is 8, (OK)
                        drmOpenByBusid: Searching for BusID PCI:1:0:0
                        drmOpenDevice: node name is /dev/dri/card0
                        drmOpenDevice: open result is 8, (OK)
                        drmOpenByBusid: drmOpenMinor returns 8
                        drmOpenByBusid: drmGetBusid reports PCI:1:0:0
                        (EE) AIGLX error: dlsym for __driCreateNewScreen_20050727 failed (/usr/lib/dri/fglrx_dri.so: undefined symbol: __driCreateNewScreen_20050727)
                        (EE) AIGLX: reverting to software rendering

                        No, szerintem ez lehet a probléma. Mégpedig, hogy alapesetben lenne támogatás, csakhogy az AIGLX bekavar.

                        Ki lehet ezt kapcsolni valahol? Nem értek hozzá, mivel nem használok 3d-s asztalt.

                        Ja igen, xorg.conf-ban a serverlayout-ban tiltsd le és nézd meg úgy a glxgears-t.

                        Section „ServerLayout”
                                Option        „AIGLX” „false”

                        Illetve bekapcsolt állapotban is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 2,997