balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: becsíkozódik a képernyő #2090614
    balev
    Felhasználó

      Tényleg olyan bonyolult lenne egy xorg.conf meg egy xorg.log?
      Más ablakozóval is csinálja, vagy csak gnome-mal? KDE alatt ugyanezekkel a QT-s programokkal?

      Hozzászólás: becsíkozódik a képernyő #2090609
      balev
      Felhasználó
        dedesz wrote:
        Bizonyos idő múlva a képernyő, az egér megmozdítására becsíkozódik (lásd a csatolt képet). A virtuális terminálok sem használhatók, újra kell indítani a rendszert.
        Általában Qt-s, KDE-s programok futása közben van ilyen.

        Van valakinek valami ötlete?

        Uhu 2.0, Gnome, MGA Millenium G200, Philips TFT

        Valószínűleg lesz, ha leírod milyen meghajtót használsz. Illetve, hogy más ablakkezelőkkel is jelentkezik-e a probléma.

        Hozzászólás: Hír://LinuxFórum találkozó 2007 #2088095
        balev
        Felhasználó

          jzombi, razoli, VectoR, Csaba, Wait, Soltan, Bbt, macskák.tar.bz2, vetye66, nastjakam, kovi, Soltan, meg én.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950465
          balev
          Felhasználó
            Hozzászólás: GDM nem indul (Sürgős) #2087917
            balev
            Felhasználó

              Már nem emlékszek. Szerintem XDM-et használtam, de nem kellett a log se, mert közvetlen konzolba kiírta (nekem), hogy az autentiációs probléma van. Tehát rövid úton megoldottam.

              Kérdés inkább az, hogy mi gányolta el?

              Hozzászólás: GDM nem indul (Sürgős) #2087915
              balev
              Felhasználó

                Szívesen. Linux alól is tudtad volna írni, nem értem miért bonyolítod.

                Egyébként velem is fordult már elő, kétszer is, de nem tudtam rájönni, mi barmolta el. Egyértelműen nem tudom rámondani, hogy valamelyik Xsession kezelő, mivel egyszer úgy ment el, hogy nem használtam semmilyen grafikus bejelentkezőt, egyszer meg úgy, hogy igen. Passz…

                Hozzászólás: GDM nem indul (Sürgős) #2087913
                balev
                Felhasználó

                  Hogy most mit is csinálsz? Windows alól akarod átírni? Hogyan? Mit? Nem értem.

                  Most akkor felülírtad más userével (akivel be tudsz lépni)? És attól függetlenül nem enged be?
                  Xorg.log nem ártana egyébként.

                  Hozzászólás: GDM nem indul (Sürgős) #2087908
                  balev
                  Felhasználó

                    Hasonló volt már nekem is (sőt másnak is).

                    Probléma (nagy valószínűséggel):
                    .Xauthority és/vagy .IceAuthority fájlok valamiért megsérültek.

                    Megoldás:
                    Csinálsz egy új felhasználót (adduser) vagy egy másikkal belépsz (userrel).
                    Átmásolod ezeket a fájlokat a saját mappádba, felülírva a tieidet.
                    Utána chown-nal magadévá teszed őket  ;D
                    pl. chown duri.user .Xauthority

                    Hozzászólás: Hírek #2087921
                    balev
                    Felhasználó

                      Megjelent McTono és Nóri 2. (!) nagylemeze.
                      http://www.mctono.hu/

                      Ajánló: McTono és Nóri – Budapest Aréna – koncertvideo
                      http://www.mctono.hu/content.php?i=3&video=2

                      Ja, hogy ez nem a Subba? 🙂

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950447
                      balev
                      Felhasználó

                        Nincsen többé online anonimitás

                            * munk

                        2007. január 22., hétfő 9:41

                        Az egyénre jellemző egyedi internetezéssel foglalkozó vizsgálatok szerint aki egyszer a kezébe veszi a billentyűzetet, búcsút mondhat az anonimitásnak: minden egyes kattintás, egérgördítés, leütés és bejegyzés elárulja. Hol tart ma a tudomány az egyéni internezetés jeleinek feltérképezésében, és hogyan használja ki mindezt a szoftverpiac? IT-biztonsági parakörkép.

                        http://index.hu/tech/net/onlanom/

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 2,997