Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tényleg olyan bonyolult lenne egy xorg.conf meg egy xorg.log?
Más ablakozóval is csinálja, vagy csak gnome-mal? KDE alatt ugyanezekkel a QT-s programokkal?dedesz wrote:Bizonyos idő múlva a képernyő, az egér megmozdítására becsíkozódik (lásd a csatolt képet). A virtuális terminálok sem használhatók, újra kell indítani a rendszert.
Általában Qt-s, KDE-s programok futása közben van ilyen.Van valakinek valami ötlete?
Uhu 2.0, Gnome, MGA Millenium G200, Philips TFT
Valószínűleg lesz, ha leírod milyen meghajtót használsz. Illetve, hogy más ablakkezelőkkel is jelentkezik-e a probléma.
jzombi, razoli, VectoR, Csaba, Wait, Soltan, Bbt, macskák.tar.bz2, vetye66, nastjakam, kovi, Soltan, meg én.
3d Snake. Nagyon jó!
Már nem emlékszek. Szerintem XDM-et használtam, de nem kellett a log se, mert közvetlen konzolba kiírta (nekem), hogy az autentiációs probléma van. Tehát rövid úton megoldottam.
Kérdés inkább az, hogy mi gányolta el?
Szívesen. Linux alól is tudtad volna írni, nem értem miért bonyolítod.
Egyébként velem is fordult már elő, kétszer is, de nem tudtam rájönni, mi barmolta el. Egyértelműen nem tudom rámondani, hogy valamelyik Xsession kezelő, mivel egyszer úgy ment el, hogy nem használtam semmilyen grafikus bejelentkezőt, egyszer meg úgy, hogy igen. Passz…
Hogy most mit is csinálsz? Windows alól akarod átírni? Hogyan? Mit? Nem értem.
Most akkor felülírtad más userével (akivel be tudsz lépni)? És attól függetlenül nem enged be?
Xorg.log nem ártana egyébként.Hasonló volt már nekem is (sőt másnak is).
Probléma (nagy valószínűséggel):
.Xauthority és/vagy .IceAuthority fájlok valamiért megsérültek.Megoldás:
Csinálsz egy új felhasználót (adduser) vagy egy másikkal belépsz (userrel).
Átmásolod ezeket a fájlokat a saját mappádba, felülírva a tieidet.
Utána chown-nal magadévá teszed őket ;D
pl. chown duri.user .XauthorityMegjelent McTono és Nóri 2. (!) nagylemeze.
http://www.mctono.hu/Ajánló: McTono és Nóri – Budapest Aréna – koncertvideo
http://www.mctono.hu/content.php?i=3&video=2Ja, hogy ez nem a Subba? 🙂
Nincsen többé online anonimitás
* munk
2007. január 22., hétfő 9:41
Az egyénre jellemző egyedi internetezéssel foglalkozó vizsgálatok szerint aki egyszer a kezébe veszi a billentyűzetet, búcsút mondhat az anonimitásnak: minden egyes kattintás, egérgördítés, leütés és bejegyzés elárulja. Hol tart ma a tudomány az egyéni internezetés jeleinek feltérképezésében, és hogyan használja ki mindezt a szoftverpiac? IT-biztonsági parakörkép.
-
SzerzőBejegyzés