Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szalacsi és Polgár Jenő után szabadon…
http://www.porkolt.com/funny/leg%C3%A9ny/g%C3%A1tv%C3%A9delem/r%C3%A9szeg/tv/gt-vder-7595.html
Várjál, itt a második rész:
http://www.porkolt.com/funny/leg%C3%A9ny/g%C3%A1tv%C3%A9delem/r%C3%A9szeg/tv/gt-vder-2-7596.html
Én már nem nagyon tudom kiböngészni, hogy miket tettél fel, szedtél le, írtál át eddig.
Mindenesetre a helyedben leszedném az eddig feltetteket és újra raknék egy 32-bites fglrx-et.
Betölteném a modult és megnézném a fglrxinfo-t és a logot.Az xorg.conf-ot meg nem kell húszszor átíratni, elég, ha csak átnevezed azt és a régit (így cserélgeted őket, ha gikszer van).
Jelenlegi hibaüzeneted azt sugallja, hogy nincs rendben az xorg.conf.
A warning-okkal meg ne törődj. Eddig minden logban láttam ilyeneket. Az fglrx-es két sort is. Látod, chipset supported.Mindenesetre mindig, mikor valami nem jó, nem árt, ha csatolod a konfigot és a logot, mert anélkül nehéz bármit is mondani.
Fagyasszuk már a politizálást a fórumon. Csakis szigorún szakmai topikokat és hozzászólásokat szeretnék látni innentől kezdve! ;D
Egyébként meg mindenki menjen a tudjátok hova (de ne a mi pénzünkből):
http://w.blog.hu/2007/01/19/sonderangebot_otmilliard_pofaraKA elmeséli, hogyan áll át cége nyílt forráskódú szoftverekre, miután a Microsoft vérebe feleslegesen zaklatta öket.
http://index.hu/homar/index.php?title=re_bsa_az_orok_mokamester_1&more=1&c=1&tb=1&pb=1
Nekem az is jó, ha bárki tud ajánlani más működő konvertáló programot.
Eredeti Windowst Vágási Ferinek!
balzamon wrote:Amíg az xvinfo az írja ki, hogy no adaptors present, addig nem sokra megy az ati driverrel.A 3D-s teljesítményt én a Glest nevű játékon szoktam lemérni.
1. ha nincs felrakva driver, a játékban nem tudok új játékot kérni
2. ha fenn van, de xvinfo=no adaptors present, tudok új játékot kérni, ilyenkor
a, szürke képernyőn két piros pötty
b, kegyetlenül szaggat
ezért biztosan nem érte meg feltenni. Ilyenkor pl: a tvtime X error-ral kilép.
3. Ha hibátlanul megy -> ekkor jól sikerült az ati driver telepítése.Ezen az fstab szerkesztés biztosan nem segít.
balev@slackware:~$xvi
xvidtune xvinfo
balev@slackware:~$xvinfo
X-Video Extension version 2.2
screen #0
no adaptors present
balev@slackware:~$fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9600 Generic
OpenGL version string: 2.0.5642 (8.22.5)balev@slackware:~$glxgears
10085 frames in 5.0 seconds = 2016.418 FPS
10210 frames in 5.0 seconds = 2041.843 FPS
10033 frames in 5.0 seconds = 2006.500 FPS
balev@slackware:~$glxinfo | grep direct
direct rendering: Yes
balev@slackware:~$Razoli, kösz!
Mivel elég egyértelműen eldőlt az időpont és a hely is, ill. már le is lett foglalva, lezártam a szavazást.
Eddig jzombi, razoli, Vector, Csaba, Wait, Soltan, Bbt, Macskajancsi, meg én. Ez eddig csak 9, pedig összesen 14-en szavaztak.
7.1-es Xorg-ja van. Az ATI driverek már támogatják a 7.1-et is.
Hybrid: eddig nem tudom milyen driver-t próbáltál, mert nem írtad, de utoljára már nem volt gond, mivel az fglrxinfo szerint az fglrx-et használta az X-ed.
Szaggatás ellen tedd be ezt a sort az fstab-ba:
Code:tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0És csatolj egy új X.log-ot.
Nem értem. Eddig nem az ati-s fglrx drivert próbáltad?
Este akkor q3 parti 🙂
-
SzerzőBejegyzés