balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vicc #1923460
    balev
    Felhasználó
      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080354
      balev
      Felhasználó

        Én már nem nagyon tudom kiböngészni, hogy miket tettél fel, szedtél le, írtál át eddig.
        Mindenesetre a helyedben leszedném az eddig feltetteket és újra raknék egy 32-bites fglrx-et.
        Betölteném a modult és megnézném a fglrxinfo-t és a logot.

        Az xorg.conf-ot meg nem kell húszszor átíratni, elég, ha csak átnevezed azt és a régit (így cserélgeted őket, ha gikszer van).

        Jelenlegi hibaüzeneted azt sugallja, hogy nincs rendben az xorg.conf.
        A warning-okkal meg ne törődj. Eddig minden logban láttam ilyeneket. Az fglrx-es két sort is. Látod, chipset supported.

        Mindenesetre mindig, mikor valami nem jó, nem árt, ha csatolod a konfigot és a logot, mert anélkül nehéz bármit is mondani.

        Hozzászólás: Állásajánlat #2074372
        balev
        Felhasználó

          Fagyasszuk már a politizálást a fórumon. Csakis szigorún szakmai topikokat és hozzászólásokat szeretnék látni innentől kezdve!  ;D

          Egyébként meg mindenki menjen a tudjátok hova (de ne a mi pénzünkből):
          http://w.blog.hu/2007/01/19/sonderangebot_otmilliard_pofara

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950446
          balev
          Felhasználó

            KA elmeséli, hogyan áll át cége nyílt forráskódú szoftverekre, miután a Microsoft vérebe feleslegesen zaklatta öket.

            http://index.hu/homar/index.php?title=re_bsa_az_orok_mokamester_1&more=1&c=1&tb=1&pb=1

            Hozzászólás: Videó konvertálása FLV-be #2087307
            balev
            Felhasználó

              Nekem az is jó, ha bárki tud ajánlani más működő konvertáló programot.

              Hozzászólás: vicc #1923451
              balev
              Felhasználó

                Eredeti Windowst Vágási Ferinek!

                http://comment.blog.hu/2007/01/18/napi_vagasi_feri

                Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080349
                balev
                Felhasználó
                  balzamon wrote:
                  Amíg az xvinfo az írja ki, hogy no adaptors present, addig nem sokra megy az ati driverrel.

                  A 3D-s teljesítményt én a Glest nevű játékon szoktam lemérni.

                  1. ha nincs felrakva driver, a játékban nem tudok új játékot kérni
                  2. ha fenn van, de xvinfo=no adaptors present, tudok új játékot kérni, ilyenkor
                    a, szürke képernyőn két piros pötty
                    b, kegyetlenül szaggat
                  ezért biztosan nem érte meg feltenni. Ilyenkor pl: a tvtime X error-ral kilép.
                  3. Ha hibátlanul megy -> ekkor jól sikerült az ati driver telepítése.

                  Ezen az fstab szerkesztés biztosan nem segít.

                  balev@slackware:~$xvi
                  xvidtune  xvinfo
                  balev@slackware:~$xvinfo
                  X-Video Extension version 2.2
                  screen #0
                  no adaptors present
                  balev@slackware:~$fglrxinfo
                  display: :0.0  screen: 0
                  OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
                  OpenGL renderer string: RADEON 9600 Generic
                  OpenGL version string: 2.0.5642 (8.22.5)

                  balev@slackware:~$glxgears
                  10085 frames in 5.0 seconds = 2016.418 FPS
                  10210 frames in 5.0 seconds = 2041.843 FPS
                  10033 frames in 5.0 seconds = 2006.500 FPS
                  balev@slackware:~$glxinfo | grep direct
                  direct rendering: Yes
                  balev@slackware:~$

                  Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2007 #2085711
                  balev
                  Felhasználó

                    Razoli, kösz!

                    Mivel elég egyértelműen eldőlt az időpont és a hely is, ill. már le is lett foglalva, lezártam a szavazást.

                    Eddig jzombi, razoli, Vector, Csaba, Wait, Soltan, Bbt, Macskajancsi, meg én. Ez eddig csak 9, pedig összesen 14-en szavaztak.

                    Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080345
                    balev
                    Felhasználó

                      7.1-es Xorg-ja van. Az ATI driverek már támogatják a 7.1-et is.

                      Hybrid: eddig nem tudom milyen driver-t próbáltál, mert nem írtad, de utoljára már nem volt gond, mivel az fglrxinfo szerint az fglrx-et használta az X-ed.

                      Szaggatás ellen tedd be ezt a sort az fstab-ba:

                      Code:
                      tmpfs            /dev/shm        tmpfs      defaults        0  0

                      És csatolj egy új X.log-ot.

                      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080331
                      balev
                      Felhasználó

                        Nem értem. Eddig nem az ati-s fglrx drivert próbáltad?

                        Este akkor q3 parti 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 2,997