balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vicc #1923431
    balev
    Felhasználó
      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080324
      balev
      Felhasználó

        Nem tudom, hogy ez csak Zenwalk-nál jelentkezik-e, de itt azt írják, hogy az ATI installer nem jól linkeli be a könyvtárakat, ill. hogy esetleg be van töltve a radeon (vagy ati) driver. Nálam teljesen más a szerkezet, úgyhogy nem tudok nyilatkozni.

        http://support.zenwalk.org/index.php/topic,4839.0.html

        Nézz szét itt, van több ATI-s topik is.

        Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080323
        balev
        Felhasználó
          Hybrid wrote:
          Code:
          root[build_mod]# sh make.sh
          ATI module generator V 2.0
          ==========================
          initializing…
          make.sh: line 518: [: =: unary operator expected
          cleaning…
          patching ‘highmem.h’…
          assuming new VMA API since we do have kernel 2.6.x…
          Assuming default VMAP API
          doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher
          make -C /lib/modules/2.6.18.6/build SUBDIRS=/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x modules
          make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.18.6′
            Building modules, stage 2.
            MODPOST
          make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.18.6’
          build succeeded with return value 0
          duplicating results into driver repository…
          done.
          ==============================
          You must change your working directory to /lib/modules/fglrx
          and then call ./make_install.sh in order to install the built module.
          ==============================
          root[build_mod]# cd ../
          root[fglrx]# sh make_install.sh
          – recreating module dependency list
          – trying a sample load of the kernel modules
          done.
          root[fglrx]# aticonfig –initial
          Uninitialised file found, configuring.
          Using /etc/X11/xorg.conf
          Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.original-1
          root[fglrx]# modprobe fglrx
          root[fglrx]# lsmod |grep fglrx
          fglrx                340460  0
          root[fglrx]#

          itt van a folyamat…mindjart csatolom a logot is csak x restart…
          na meg is volt csatolom a fajlokat a xorg.conf az aticonfig utan van, tehat amivel nem megy 🙂

          Ahogy Pomm is írja, az aticonfig-ot egyszer kell csak kiadni. Mindössze annyi a feladata, hogy megszerkeszti neked az xorg.conf-ot.
          Igazából nem értem. Látszik, hogy most már hiba nélkül be tudta tölteni a modult.
          Viszont a log szerint meg nem találja.

          Ugye csak az X-et indítottad újra?

          Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080322
          balev
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            balev wrote:
            Uzsolt: biztos. Minden egyes kernelfordítás után újra kell az fglrx drivert is fordítani.
            Jó, hiszek neked. De csak nagy duzzogva, hiszen eddig is be tudta tölteni az fglrx modult, meg gondolom, az agpgart is be volt töltve.

            Persze azt azért vágom, hogy új kernel esetén az összes modult is újra kell fordítani.

            Ok 🙂

            Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080318
            balev
            Felhasználó

              Uzsolt: biztos. Minden egyes kernelfordítás után újra kell az fglrx drivert is fordítani.

              Hybrid: maradt még ott egy intel modulban, vedd ki a biztonság kedvéért.
              Újrafordítottad a modult? Futtasd újra a szkripteket és szúrd be ide a kimenetet.
              Utána töltsd be modult és indítsd az X-et újra. Mentsd le még konzol alól az X-logját, mielőtt felülírnád és csatold be a teljes logot, plusz a konfigot is!

              Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080315
              balev
              Felhasználó

                Hybrid!

                Amíg nincs beállítva a kerneled, addig nem is fogja tudni betölteni a modult.

                1. A DRM-et kiszeded
                2. /dev/agpgart-ot fixen! beteszed
                3. agp_via-t fixen! beteszed (minden egyéb drm, agp-t kiveszel modulból)

                Pl. itt (nekem nforce, ne zavarjon be):
                http://balev.cjb.hu/kernel1.png
                http://balev.cjb.hu/kernel2.png
                http://balev.cjb.hu/kernel3.png

                4. Újrafordítod a kernelt, lemented a kernelképet és bebootolsz vele.
                5. Újrafordítod a modult (/lib/modules/fglrx alatt található, feljebb már olvasható két szkript segítségével)
                6. Betöltöd a modult (modprobe fglrx) Ellenőrzöd (lsmod | grep fglrx)
                7. Újraindítod az X-et (CTRL-ALT-Backspace)
                8. Ellenőrzöd, hogy van-e 3d (glxinfo, fglrxinfo)

                Hozzászólás: vicc #1923408
                balev
                Felhasználó

                  Subba
                  Minden idők legfelkavaróbb videója
                  Kiszel T. és haverja, valamint Fehér A. közös dalától felkelnek a bénák és látnak a vakok.

                  http://subba.blog.hu/2007/01/16/varjuk_az_ujabb_csodat

                  Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080307
                  balev
                  Felhasználó
                    l_lorincz wrote:
                    balev wrote:
                    Valami bővebbet írj már. Mit csináltál eddig, hogy áll a konfig, log?

                    Ez és ez alapján próbáltam.
                    Csatoltam a log-ot.
                    Viszont ha csak az xorg-driver-fglrx van fent akkor is megy a 3D csak szerintem nem teljes kapacitással.

                    Az X logjára gondoltam. Meg a konfigra. Meg neked is a kernelbeállításra, lásd előző hozzászólásom.

                    Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080306
                    balev
                    Felhasználó
                      Hybrid wrote:
                      vmi otlet ??? jol jonne barmi 😀

                      (EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed to open the DRM

                      Ha egy kicsit megnézed az X konfigját és logját, látszik, hogy habár az fglrx-et kellene használnia, mégis az ati drivert tölti be. Miért is?

                      Mert valószínűleg nem jó a kernelbeállításod. Kellene a következők kimenete:

                      Code:
                      fgrep -i AGP /usr/src/KERNELED/.config
                      fgrep -i DRM /usr/src/KERNELED/.config

                      Ja, meg milyen alaplapi chipseted van? (lspci)

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950441
                      balev
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 2,997