Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tünde, miért égetsz minket?
Nem tudom, hogy ez csak Zenwalk-nál jelentkezik-e, de itt azt írják, hogy az ATI installer nem jól linkeli be a könyvtárakat, ill. hogy esetleg be van töltve a radeon (vagy ati) driver. Nálam teljesen más a szerkezet, úgyhogy nem tudok nyilatkozni.
http://support.zenwalk.org/index.php/topic,4839.0.html
Nézz szét itt, van több ATI-s topik is.
Hybrid wrote:Code:root[build_mod]# sh make.sh
ATI module generator V 2.0
==========================
initializing…
make.sh: line 518: [: =: unary operator expected
cleaning…
patching ‘highmem.h’…
assuming new VMA API since we do have kernel 2.6.x…
Assuming default VMAP API
doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher
make -C /lib/modules/2.6.18.6/build SUBDIRS=/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x modules
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.18.6′
Building modules, stage 2.
MODPOST
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.18.6’
build succeeded with return value 0
duplicating results into driver repository…
done.
==============================
You must change your working directory to /lib/modules/fglrx
and then call ./make_install.sh in order to install the built module.
==============================
root[build_mod]# cd ../
root[fglrx]# sh make_install.sh
– recreating module dependency list
– trying a sample load of the kernel modules
done.
root[fglrx]# aticonfig –initial
Uninitialised file found, configuring.
Using /etc/X11/xorg.conf
Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.original-1
root[fglrx]# modprobe fglrx
root[fglrx]# lsmod |grep fglrx
fglrx 340460 0
root[fglrx]#itt van a folyamat…mindjart csatolom a logot is csak x restart…
na meg is volt csatolom a fajlokat a xorg.conf az aticonfig utan van, tehat amivel nem megy 🙂Ahogy Pomm is írja, az aticonfig-ot egyszer kell csak kiadni. Mindössze annyi a feladata, hogy megszerkeszti neked az xorg.conf-ot.
Igazából nem értem. Látszik, hogy most már hiba nélkül be tudta tölteni a modult.
Viszont a log szerint meg nem találja.Ugye csak az X-et indítottad újra?
uzsolt wrote:balev wrote:Uzsolt: biztos. Minden egyes kernelfordítás után újra kell az fglrx drivert is fordítani.
Jó, hiszek neked. De csak nagy duzzogva, hiszen eddig is be tudta tölteni az fglrx modult, meg gondolom, az agpgart is be volt töltve.Persze azt azért vágom, hogy új kernel esetén az összes modult is újra kell fordítani.
Ok 🙂
Uzsolt: biztos. Minden egyes kernelfordítás után újra kell az fglrx drivert is fordítani.
Hybrid: maradt még ott egy intel modulban, vedd ki a biztonság kedvéért.
Újrafordítottad a modult? Futtasd újra a szkripteket és szúrd be ide a kimenetet.
Utána töltsd be modult és indítsd az X-et újra. Mentsd le még konzol alól az X-logját, mielőtt felülírnád és csatold be a teljes logot, plusz a konfigot is!Hybrid!
Amíg nincs beállítva a kerneled, addig nem is fogja tudni betölteni a modult.
1. A DRM-et kiszeded
2. /dev/agpgart-ot fixen! beteszed
3. agp_via-t fixen! beteszed (minden egyéb drm, agp-t kiveszel modulból)Pl. itt (nekem nforce, ne zavarjon be):
http://balev.cjb.hu/kernel1.png
http://balev.cjb.hu/kernel2.png
http://balev.cjb.hu/kernel3.png4. Újrafordítod a kernelt, lemented a kernelképet és bebootolsz vele.
5. Újrafordítod a modult (/lib/modules/fglrx alatt található, feljebb már olvasható két szkript segítségével)
6. Betöltöd a modult (modprobe fglrx) Ellenőrzöd (lsmod | grep fglrx)
7. Újraindítod az X-et (CTRL-ALT-Backspace)
8. Ellenőrzöd, hogy van-e 3d (glxinfo, fglrxinfo)Subba
Minden idők legfelkavaróbb videója
Kiszel T. és haverja, valamint Fehér A. közös dalától felkelnek a bénák és látnak a vakok.l_lorincz wrote:balev wrote:Valami bővebbet írj már. Mit csináltál eddig, hogy áll a konfig, log?Ez és ez alapján próbáltam.
Csatoltam a log-ot.
Viszont ha csak az xorg-driver-fglrx van fent akkor is megy a 3D csak szerintem nem teljes kapacitással.Az X logjára gondoltam. Meg a konfigra. Meg neked is a kernelbeállításra, lásd előző hozzászólásom.
Hybrid wrote:vmi otlet ??? jol jonne barmi 😀(EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed to open the DRM
Ha egy kicsit megnézed az X konfigját és logját, látszik, hogy habár az fglrx-et kellene használnia, mégis az ati drivert tölti be. Miért is?
Mert valószínűleg nem jó a kernelbeállításod. Kellene a következők kimenete:
Code:fgrep -i AGP /usr/src/KERNELED/.config
fgrep -i DRM /usr/src/KERNELED/.configJa, meg milyen alaplapi chipseted van? (lspci)
Kék halál a Vistán
-
SzerzőBejegyzés