balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080260
    balev
    Felhasználó

      Valami bővebbet írj már. Mit csináltál eddig, hogy áll a konfig, log?

      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080256
      balev
      Felhasználó
        l_lorincz wrote:
        balzamon wrote:
        Sziasztok!

        Tud valaki értelmes 3D-s benchmark programmot linux alá, ahol van mivel összehasonlítani a sajátomat. A glxgears elég gyenge eredményeket adott nálam, olyan 1000 fps körülieket, de olvastam, hogy ez nem megbízható.
        Jelenleg ezt találtam: http://globs.sourceforge.net/
        de nincs benne olyasmi mint az enyém.

        Milyen géped van? Mert nekem úgy kb 490-500 frame/sec-et tud csak. a 9600 XT kártya

        Mi a gondod pontosan? Nekem is 9600 van, bár nem XT, de eddig fel tudtam tenni mindenhol (UHU, Slackware)

        Hozzászólás: .htaccess problemak #2004229
        balev
        Felhasználó

          Helló Mindenki!

          Végül sikerült megoldanom a FLASH-es mp3 lejátszó kérdést, ami egy külső fájlból olvassa be a lejátszandó listát. Ez rendben is van.

          Viszont szeretném levédeni htaccess-szel a mappát, ahol az mp3-ak vannak. Az include fájlok és képek esetében ez nem is gond, mivel ezek PHP által vannak meghívva, közvetlenül nem elérhetők „deny from all” miatt. Csakhogy az swf-em szintén nem fér hozzá.

          Mi az a htaccess direktíva, amivel le lehet tiltani mindenféle elérést egy mappa tartalmához, de ugyanakkor biztosítani mondjuk egy bizonyos swf hozzáférését?

          Hozzászólás: UHU 2.0 és a Fluxbox-háttér #2086972
          balev
          Felhasználó

            Minek adod ki a generate-menu parancsot? Szerinted ez kell a háttér beállításához?

            fbsetbg -f /elérési_út/a_fájlhoz.kit

            Ezzel közvetlenül parancssorról beállítod a hátteret. Annak érdekében, hogy ez automatikusan történjen, írd be ezt a stílus fájlba, amit használsz. Pl.:

            Code:
            rootCommand:                    fbsetbg -f /home/balev/pics/wallpaper/spawn.jpg

            Az fbsetbg pedig megkeresi azt a parancsot, amivel be tudja állítani neked, lásd bővebben pl. itt:
            http://fluxbox-wiki.org/index.php/Howto_set_the_background

            Hozzászólás: JAVA Help #2055179
            balev
            Felhasználó

              Az 1.8-hoz való külön letölthető install.sh szkriptet letöltötted hozzá?

              A java -version mit ír ki?

              Csak mert pl. itt írják, hogy ha a java link nem a Sun-os java-ra mutat, vagyis van fent másik java-d és azt akarja használni, akkor hasonló hibát ad.
              http://hup.hu/node/33227

              Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2007 #2085701
              balev
              Felhasználó

                Ezért kell jó előre lefoglalni. És ezért lenne jó, ha minél hamarabb tudnánk egy közelítő főszámot plusz időpontot. Meg ugye azt is, hogy ki hova menne szívesebben.

                Nekem megfelel a Fanyűvő. Nem árt az újítás.

                Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2007 #2085699
                balev
                Felhasználó

                  Erre gondolsz?
                  http://www.fanyuvo.hu/

                  Felőlem mehetünk, nem kötelező a Szlovák. Bár a múltkor is felvetődött a dolog, hogy hiába ülünk hosszabb asztaloknál, ha úgysem értjük a tőlünk 5m-re levő szavát. Persze azért tényleg jobb lenne „egy asztalnál”.

                  Az étlap teljesen rendben van, kár hogy Gösser, Kaiser söröket nem igazán szeretem. De ez az én bajom, attól még megiszom  ;D

                  Hozzászólás: JAVA Help #2055176
                  balev
                  Felhasználó

                    Ezeknek mi a kimenete?

                    Code:
                    which java
                    env | fgrep -i java

                    A megfelelő szkriptet töltötted le egyébként?

                    Hozzászólás: JAVA Help #2055174
                    balev
                    Felhasználó

                      Ismered a mondást, „néma gyereknek…”
                      Szerinted minden fontos információt megadtál?

                      Ahogy le van írva… Hogy? Mivel? Honnan? Hogy indítod?
                      Hova van telepítve, hol van a bináris, megnézted? Környezeti változókat megnézted, mire vannak állítva?

                      Hozzászólás: JAVA Help #2055172
                      balev
                      Felhasználó

                        Hogyan telepítetted? Hogyan próbálsz java-s alkalmazást indítani? Mit ír ki pontosan?
                        Valószínűleg nem jó helyen keresi, lásd feljebb környezeti változók beállítása globálisan (vagy export-tal ideiglenesen)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 2,997