Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
De hangulatjel meg avatar is szerintem sok együtt. Teljesen felesleges.
Ha meg csak avatar, akkor mindenki azt állít be, amit akar.Aki szavaz, az írjon hozzászólást legyen szíves, csak hogy tudjuk, kik jönnének.
Felmerült, hogy esetleg korai az időpont a vizsgaidőszak miatt.
Akiket érint, vagy információt tudnak erről, kérjük jelezzék! Aztán úgyis a köz igénye szerint módosítjuk a lehetséges időpontokat.lada2105 wrote:Valamilyen csomag nincs fenn, azért nem enged be.
Tudom, mert volt mikor az UHU-n spórolgattam aztán sikerült felrakni 200Mb-on 2 óra alatt, csak nem tudtam belépni 😀Egyébként ajánlom figyelmedbe még a slackware-t, mint szerver.
Kicsit egyszerübb, mint a debian de éppoly söt talán stabilabb 😉
Persze ez egyéni vélemény.Próbálj ki sok-sok disztrót és aztán vonj le belölle valamit…
Mindenesetre szerverre valami nem túl X függö disztrót használj szerintem, vagy legalább olyat, amibe viszonylag könnyen ki lehet kapcsolni.Addig is telepítsd újra „normálisabban” a debianod.
Sok sikert!
No igen, slackware-t használok én is, már elég régóta.
Jelenleg apache php-modullal, mysql és egy smb szerver fut. Elég könnyű konfigurálni, számomra logikus init szintek, könnyű csomagkezelés, nyomonkövetés.
Gondom egyszer volt még csak vele, de azt én rontottam el. Gyakorlatilag 2 éve stabilan fut, közben több frissítés, kernelcsere, stb.
uzsolt wrote:Na, már megint valaki, aki mindenáron fordítani akar egy bináris disztrón. Csatlakoznék nastjakam-hoz, hogy megkérdezzem, mi volt a hiba a csomagtelepítés során.Nos igen, ha van belőle csomag, akkor vagy a slackware ftp-ken kell keresni, vagy a linuxpackages.net-en. Én is onnan szoktam vadászni, egyszerűbb.
Ha sehol sem találsz belőle tgz-t, akkor fordíts.Nincs túl nagy tapasztalatom éles szerver terén, de ha ilyen célra kell, akkor viszont maradj a debian-nál.
Gondolom tudod a jelszókat.
De ha a root sem megy, akkor nagyobb gond van. Van rá egy igen körülményes megoldás emlékeim szerint, a shadow passwd-del kell játszani. Linuxfórum keresőben találni fogsz rá szerintem.De lehet, hogy mégis valami egyszerűbbel kellene kezdened, nem? Ha már a belépéssel is gond van.
Vagy telepítsd újra, úgysincs még rajta semmi.Biztosan jól írod? CAPS? Jónak kell lennie, attól még, hogy nem látod, amit írsz.
Egyáltalán mi az, hogy nem fogadja el? Kiírja, hogy login incorrect?
Ha nagyon nem megy, lépj be rootként és változtasd meg a user jelszót.Attól még hogy nem látod, írsz bele. Biztosan egy debian-nal kell kezdened?
Sima loki-s quake3 valamiért nem tudta használni a /dev/dsp-t (hiába próbáltam az „echo quake3.x86 0 0 direct” > /proc/asound/card0/pcm0c/oss trükköt, amivel ugyan kapott hangot a játék, de meg is fagyott)
Így hát felraktam az ioquake-et, csak egy openal kellett hozzá. Nagyon szépen megy is, hang is van.
Hülye problémám van. Miért van az, hogy akármelyik internetes szerverre kapcsolódok, mindig GOD mode-ban vagyok? (999 élet, BGFK [vagy mi a neve…] fegyver, stb.) Ez azért van, mert nincs punkbusterem?elnoyle wrote:sziasztok!egy ubuntu 6.06al küszködöm a szerveremen és az iptablest állítgattam minap csak azt nem tudom hogy hogyan kell az iptablest indítani/leállítani/ujrainditani. már mindent ami eszembe jutott probáltam de nem jött össze. felturtam az ubuntu wiki-t is de semmi.
előre is köszi, elno
iptables -L (listáz)
iptables -F (töröl mindent)
iptables-save (ment)
iptables-restore (visszaállít)Pl. megírod a szabályokat, beteszed egy fájlba (~/.iptables)
Hogy minden rendszerindításkor betöltődjenek a szabályok, pl. az rc.local-ba beteszed ezt a sort:
iptables-restore /home/tied/.iptables (teljes elérési út kell)man-ban találsz sok infót, ill.:
http://netfilter.org/documentation/index.html#documentation-howto
http://pcforum.hu/cikkek/111/Linux+kernel+alapu+csomagszures+IPTABLES-szel.htmlValamint itt tudsz tesztelni pl.:
http://wigwam.sztaki.hu/varazslatok/port_teszt.shtml -
SzerzőBejegyzés