balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1950416
    balev
    Felhasználó

      De hangulatjel meg avatar is szerintem sok együtt. Teljesen felesleges.
      Ha meg csak avatar, akkor mindenki azt állít be, amit akar.

      Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2007 #2085693
      balev
      Felhasználó

        Aki szavaz, az írjon hozzászólást legyen szíves, csak hogy tudjuk, kik jönnének.

        Felmerült, hogy esetleg korai az időpont a vizsgaidőszak miatt.
        Akiket érint, vagy információt tudnak erről, kérjük jelezzék! Aztán úgyis a köz igénye szerint módosítjuk a lehetséges időpontokat.

        Hozzászólás: Kezdö balszerencse =) #2085666
        balev
        Felhasználó
          lada2105 wrote:
          Valamilyen csomag nincs fenn, azért nem enged be.
          Tudom, mert volt mikor az UHU-n spórolgattam aztán sikerült felrakni 200Mb-on 2 óra alatt, csak nem tudtam belépni 😀

          Egyébként ajánlom figyelmedbe még a slackware-t, mint szerver.
          Kicsit egyszerübb, mint a debian de éppoly söt talán stabilabb 😉
          Persze ez egyéni vélemény.

          Próbálj ki sok-sok disztrót és aztán vonj le belölle valamit…
          Mindenesetre szerverre valami nem túl X függö disztrót használj szerintem, vagy legalább olyat, amibe viszonylag könnyen ki lehet kapcsolni.

          Addig is telepítsd újra „normálisabban” a debianod.

          Sok sikert!

          No igen, slackware-t használok én is, már elég régóta.

          Jelenleg apache php-modullal, mysql és egy smb szerver fut. Elég könnyű konfigurálni, számomra logikus init szintek, könnyű csomagkezelés, nyomonkövetés.

          Gondom egyszer volt még csak vele, de azt én rontottam el. Gyakorlatilag 2 éve stabilan fut, közben több frissítés, kernelcsere, stb.

          Hozzászólás: k3b #2000951
          balev
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Na, már megint valaki, aki mindenáron fordítani akar egy bináris disztrón. Csatlakoznék nastjakam-hoz, hogy megkérdezzem, mi volt a hiba a csomagtelepítés során.

            Nos igen, ha van belőle csomag, akkor vagy a slackware ftp-ken kell keresni, vagy a linuxpackages.net-en. Én is onnan szoktam vadászni, egyszerűbb.
            Ha sehol sem találsz belőle tgz-t, akkor fordíts.

            Hozzászólás: Kezdö balszerencse =) #2085659
            balev
            Felhasználó

              Nincs túl nagy tapasztalatom éles szerver terén, de ha ilyen célra kell, akkor viszont maradj a debian-nál.

              Hozzászólás: Kezdö balszerencse =) #2085657
              balev
              Felhasználó

                Gondolom tudod a jelszókat.
                De ha a root sem megy, akkor nagyobb gond van. Van rá egy igen körülményes megoldás emlékeim szerint, a shadow passwd-del kell játszani. Linuxfórum keresőben találni fogsz rá szerintem.

                De lehet, hogy mégis valami egyszerűbbel kellene kezdened, nem? Ha már a belépéssel is gond van.
                Vagy telepítsd újra, úgysincs még rajta semmi.

                Hozzászólás: Kezdö balszerencse =) #2085655
                balev
                Felhasználó

                  Biztosan jól írod? CAPS? Jónak kell lennie, attól még, hogy nem látod, amit írsz.

                  Egyáltalán mi az, hogy nem fogadja el? Kiírja, hogy login incorrect?
                  Ha nagyon nem megy, lépj be rootként és változtasd meg a user jelszót.

                  Hozzászólás: Kezdö balszerencse =) #2085652
                  balev
                  Felhasználó

                    Attól még hogy nem látod, írsz bele. Biztosan egy debian-nal kell kezdened?

                    Hozzászólás: quake3 aréna #2022995
                    balev
                    Felhasználó

                      Sima loki-s quake3 valamiért nem tudta használni a /dev/dsp-t (hiába próbáltam az „echo quake3.x86 0 0 direct” > /proc/asound/card0/pcm0c/oss trükköt, amivel ugyan kapott hangot a játék, de meg is fagyott)

                      Így hát felraktam az ioquake-et, csak egy openal kellett hozzá. Nagyon szépen megy is, hang is van.
                      Hülye problémám van. Miért van az, hogy akármelyik internetes szerverre kapcsolódok, mindig GOD mode-ban vagyok? (999 élet, BGFK [vagy mi a neve…] fegyver, stb.) Ez azért van, mert nincs punkbusterem?

                      Hozzászólás: iptables restart #2085649
                      balev
                      Felhasználó
                        elnoyle wrote:
                        sziasztok!

                        egy ubuntu 6.06al küszködöm a szerveremen és az iptablest állítgattam minap csak azt nem tudom hogy hogyan kell az iptablest indítani/leállítani/ujrainditani. már mindent ami eszembe jutott probáltam de nem jött össze. felturtam az ubuntu wiki-t is de semmi.

                        előre is köszi, elno

                        iptables -L (listáz)
                        iptables -F (töröl mindent)
                        iptables-save (ment)
                        iptables-restore (visszaállít)

                        Pl. megírod a szabályokat, beteszed egy fájlba (~/.iptables)
                        Hogy minden rendszerindításkor betöltődjenek a szabályok, pl. az rc.local-ba beteszed ezt a sort:
                        iptables-restore /home/tied/.iptables (teljes elérési út kell)

                        man-ban találsz sok infót, ill.:
                        http://netfilter.org/documentation/index.html#documentation-howto
                        http://pcforum.hu/cikkek/111/Linux+kernel+alapu+csomagszures+IPTABLES-szel.html

                        Valamint itt tudsz tesztelni pl.:
                        http://wigwam.sztaki.hu/varazslatok/port_teszt.shtml

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 2,997