balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1950413
    balev
    Felhasználó

      Fúú, ezek nagyon jók. Nem lehet őket betenni a medvék helyett, tényleg?

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950401
      balev
      Felhasználó
        Hozzászólás: Kocsma topik #1950398
        balev
        Felhasználó

          http://www.hirlap.com/cgi-bin/forum/showflat.pl?Cat=&Board=linux&Number=59775&page=0&view=collapsed&sb=5

          Mindenesetre nekem Linux alá az istennek se akart felmenni mindenidők legjobb stratégiai játéka: az Age of Empire 2, valamint az alábbiak: Age of Mithology, Warcraft3, Transport Tycoon Deluxefor Windows, valamint a programok közül: Ahead Nero 6, Microsoft Office 2003, Mobimouse – a fordító egér, ABBY Fine Reader, IrfanView, Xara Web Style 3, Norton AntiVirus 2004, és a sort végtelenségig sorolhatnám.

          Hozzászólás: Flash #1936883
          balev
          Felhasználó

            A megoldás, csak ha más is Flash, ill. actionscript közelébe kerül, és külső változót akar Flash-ben elérni. A lényeg, hogy hibába akarsz pl. GET-tel átadni változót, mert a Flash szövegként dolgozza fel a php fájlt. Magyarán nem tudod linkeken keresztül vezérleni, csak a következő formában:

            Code:
            s=new Sound();
            loadvars=new LoadVars();
            loadvars.load(„id.txt”);

            loadvars.onLoad=function(){
            src=loadvars.zene;
            s.loadSound(src,true);
            }

            id.txt:

            Code:
            &zene=akarmi.mp3

            Persze lehet több számot is megadni pl., mondjuk vesszővel elválasztva, és után flash-ben feldarabolni split segítségével. Így egy flash-es zenelejátszót kívülről tudsz vezérelni, és megadni neki a kívánt zeneszámok url-jét.

            Hozzászólás: Kocsma topik #1950390
            balev
            Felhasználó
              Alexxa wrote:
              Hosszú évek kihagyása után vissza tértem 😀

              Üdv!

              Hozzászólás: Kocsma topik #1950389
              balev
              Felhasználó

                A windows topik még jobb. Főleg ez: „nem enged csetelni a belépés gomb… segítség”  ;D

                http://www.hirlap.com/cgi-bin/forum/postlist.pl?Cat=&Board=windows

                Hozzászólás: SAA7134 #2084713
                balev
                Felhasználó

                  Azért, mert nem gyárt tunert, gondolom. Általában Philips tuner van a kártyákon. (legalábbis, amiket eddig láttam, mind olyanok voltak, vagy működtek Philips tuner beállítással).
                  Próbálgasd azokat első körben, amik PAL szabványúak.

                  Pl. modprobe saa7134 card=78 tuner=1

                  Utána megnézed a tv programmal, hogy jó-e. Ha nem, akkor kiveszed a modult és betöltöd más tuner-rel. (rmmod)

                  De érdemes megnézni a dmesg-et, mivel az is detektál elvileg egy tuner típust. Más kérdés, hogy jó-e.

                  Hozzászólás: vicc #1923363
                  balev
                  Felhasználó

                    Van türelme, az biztos. Meg tehetsége is.
                    De miért nem jobb ez GIMP-pel? Nagyon okos program az.

                    Hozzászólás: SAA7134 #2084711
                    balev
                    Felhasználó

                      modprobe.conf

                      A tunert is be kell állítani, hogy legyen hangod.
                      dmesg-et nézd meg, ill. a kernel forrásban megtalálod a támogatott kártyák és tunerek típusát, számát.

                      http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_saa7134

                      Hozzászólás: NTFS=>Ext3 #2084429
                      balev
                      Felhasználó

                        😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,997