balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NTFS=>Ext3 #2084427
    balev
    Felhasználó

      Linux alatt ott a gparted, de nem tudom mennyire biztonságos az adatokat tartalmazó partíció határait mozgatni.
      Mindenesetre én már több alkalommal tettem PM-kel, gond soha nem volt. Persze nem azt jelenti, hogy nem is lehet. Parted-del csak fdisk-kel létrehozott partíciót fixáltam.

      Kettéválasztod a 200G-át és második felére ext3-at készítesz. Átrakod oda az adatokat. Aztán az első 100G-át is ext3-ra alakítod, végül a két partíciót összeolvasztod. Mind a 3 művelet alatt ide-oda pakolódnak az adatok, tehát a rizikó fennáll, hogy bármiféle sérülés legyen.

      Hozzászólás: Flash #1936882
      balev
      Felhasználó

        Közben a typeof(src); segítségével kiirattam a text box-ba, és string típusú az src.
        Meg is kapja az értéket („sample.mp3”), csak épp loadSound-ba nem tudom átadni valamiért.

        A lényeg az lenne, hogy a flash-es mp3 lejátszó GET-ből kapja meg, hogy épp mit is kelljen neki lejátszani.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1950357
        balev
        Felhasználó

          Biztosan jogosultak vagytok az „Off-király” cím viselésére?  😀

          Hozzászólás: Flash #1936881
          balev
          Felhasználó

            Hello Mindenki!

            Flash-ben írtam egy mp3 lejátszót, ami egy GET változóból kapná, hogy mit is kellene éppen a loadsound-dal betölteni.

            A probléma az, hogy a LoadVars segítségével ki tudom iratni ezt a változót egy dynamic textbox-ba, de átadni a loadsound-nak már nem tudom valamiért.

            Olyasmire gondoltam, hogy esetleg nem sztring típusú, mivel ha az src-nek közvetlenül megadom sztringként a forrást, akkor gond nélkül betölti.

            Code:
            s=new Sound();
            loadvars=new LoadVars();

            loadvars.load(„id.php”);

            loadvars.onLoad=function(){
            //src=”sample.mp3″;
            src=loadvars.zene;
            s.loadSound(src,true);
            }

            Hozzászólás: Localhost atallitas #2083397
            balev
            Felhasználó

              Szóval a $HOSTNAME környezeti változó tartalmazza a HOST@DOMAIN infókat.

              Megnézni az

              Code:
              echo $HOSTNAME

              paranccsal tudod.
              Átírni pedig a

              Code:
              export HOSTNAME=’host@domain’

              paranccsal.

              Most nézem, hogy ez így csak a következő indításig marad meg így, mivel a rendszer felállásakor az /etc/profile-ból exportálja ki a főbb környezeti változókat.

              Pl.

              export HOSTNAME=”`cat /etc/HOSTNAME`”

              Tehát az /etc/HOSTNAME fájlból állítja be a $HOSTNAME változót.

              Magyarán, ha végérvényesen meg akarod változtatni, akkor szerkeszd az /etc/HOSTNAME fájlt.

              Hozzászólás: Localhost atallitas #2083395
              balev
              Felhasználó

                $HOSTNAME környezeti változó.

                echo $HOSTNAME

                export HOSTNAME=’gep2.akarmi’

                Hozzászólás: Kocsma topik #1950344
                balev
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Kocsma topik #1950336
                  balev
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: 10.2 és az ATi #2082267
                    balev
                    Felhasználó

                      De egyébként, sima vesa-val sem szabadna ekkor terhelésnek lenni egy görgetéstől. Nem próbálod meg a downgrade-et, ahogy írták? Akár fglrx nélkül is.

                      Meg az X konfig, logból is kiderülhet azért valami, ezért írom, hogy csatold be.
                      Ill. görgetéskor egy pstree, hátha mutat többet is annál, hogy xorg használja.

                      Hozzászólás: 10.2 és az ATi #2082265
                      balev
                      Felhasználó

                        Jogos. És az ati oldalán oda is van írva, hogy 7.1-ig jó az fglrx.
                        Szóval Wait, te vagy a hibás. Mindenért.  😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 2,997