Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Minek tennél hozzá több mezőt, ha elég egy is, amiben flag-eket tudsz beállítani, ahogy írtad? 🙂
Fontos mindig jól előre átgondolni a táblák szerkezetét, felépítését, mert később kevesebb gond van vele. Persze, ettől függetlenül nem lehet mindent előre látni. Ha állandóan csak a javításokkal, átírással foglalkozik az ember, akkor sohasem lesz „kész” a program.
Hiába gondoltam át én is az előző munkám tábláit, végül rengeteg módosítást kellett csinálnom rajtuk. No de ez nem gond, hiszen MySQL-ben nagyon könnyen lehet mezőket kivenni, beszúrni, átnevezni, tulajdonságot váltani, stb.
(egyébként szervusz: http://en.wikipedia.org/wiki/Servus)
Kb. 4 napja, hogy az xmms-t indítva, az mindegyik virtuális asztalon megjelenik.
Kézzel ki lehet kapcsolni (tálcán a programon jobb gomb, megjelenés melyik asztalon). Viszont hiába állítom be, hogy csak egy asztalon jelenjen meg, következő indításnál megint jelentkezik a probléma.Tudom apróság, de idegesítő. A .kde könyvtárban több helyen is találtam az xmms-re vonatkozó bejegyzést, de egyiknél se láttam olyan paramétert, amivel a virtuális asztalokra lenne valamiféle utalás. Néztem a gyorsindító tulajdonságait is, de ott sincs ilyesmi, ergo teljesen mindegy, hogy menüből, gyorsindítóval vagy parancssorról indítom.
Találkozott már valaki hasonlóval? Illetve tudja-e valaki, hol kell keresni ezt a beállítást?
Több helyen is jeleztek már ilyen hibát, de megoldást nem nagyon láttam rá. Lehet, hogy az initrd, vagy a scsi modulokkal kell valamit variálni, de ehhez nem értek.
Mindenesetre a device.map jó úgy, ahogy van, hülyeséget írtam az sd0-lal.Itt írnak egy trükköt, amivel be lehet elvileg boot-olni, próbáld meg, hátha.
http://www.ubuntuforums.org/showpost.php?p=1100578&postcount=405Plusz itt a teljes topik:
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?p=1100888Lehet meg kéne nézned az /etc/mkinitramfs/modules tartalmát. Betöltési sorrend problémája volt itt valakinek.
Még a menu.lst és device.map fájlt is csatold be légyszi.
Miért nyitottál külön témát? Vegyesbe, mysql címszó alatt, elég beszédes. Legalább nevezd át akkor valami probléma közelire.
Most akkor jó a szintaktika, ha mysql parancssoron belül vagy? Csak akkor nem, ha közvetlenül kapcsolódással és parancs bevitellel szeretnéd végrehajtani? Mert akkor a másik topik félrevezető volt.
Enélkül a kapcsoló nélkül megy? Mert egyébként jónak tűnik a szintaktikája. Semmi közelebbit nem ír, csak annyit, hogy syntax error?
Elvileg elég. Nálam pl. csak ennyi van:
(fd0) /dev/fd0
(hd0) /dev/hdaDe nálad akkor (sd0) /dev/sda-nak kellene lenni szerintem. fdisk -l?
Mikor iszunk? 🙂
Mi alapján kapjuk a hangulatjelet?
Pl. goraki miért lett „pretty”? Irigy vagyok 🙂
A legjobb bash.hu-s bejegyzés:
#3129 -> + (162) – [X]
[18:00:48] [@millAh] multkor valaki ilyet tol: http://bash.hu/random
[18:00:52] [@millAh] itt az ötödiket olvasd el
[18:00:53] [@millAh] kurvajó! -
SzerzőBejegyzés