Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
És a security level-t share-re kell állítani, különben csak unix felhasználók érik el a megosztott mappákat.
csablak wrote:Miután teljesen átálltam utf-8-ra azóta a valknuttal az ékezetes nevű fájlok nem jönnek le.
Milyen megoldás létezik?
Van ugyan egy kódolási lehetőség, a letöltött fájllisták böngészésénél, de bármire is állítom, nem tetszik neki.
A default-on hagyva a letöltött fájllista még helyesen néz ki.
A várakozás sorban szintém, de amint letöltésre kerülne, úgy mindenféle ákombákomokat jelenít meg, és a letöltés ideje 65 naptól 365 napig kerül kijelzésre. Utána egyből hiba látható a várakozási sorban a fájl neve mellett.
Próbálkoztam a linuxdc++-szal de annak meg nem tudom a default tcp/udp portjait. A valknut 9172-jével nem hajlandó működni.Linuxdc++ -nak azt kellene használnia, amit beállítasz, nem? Ha a 9172-t nyitod meg, akkor azt.
Egyébként ott is probléma van az UTF-fel.Known problems:
Utf8 locales are currently very buggy/not supported. If for example a lot of name
and description fields in the public hub list are empty you are suffering from this.
A workaround is to specify a non-utf8 locale when running the program, assuming
you have a non-utf8 locale on your system. For example, I’m from Sweden so my
utf8 locale would be sv_SE.UTF8. Starting the program like this:
prompt# LANG=sv_SE.ISO-8859-1 ./linuxdcpp would run LinuxDC++ with a non-utf8 locale.Codepage is a bit of a headache. Files with local chars in their filename are
sometimes rehashed on startup, messages in the hub and nicks in the wrong
codepage may not be shown, lots of pango warnings, etc.Itt olyasmiről írnak, hogy upgrade-elés esetén az Ubuntu megvariálja a partíciók számozását. Át kellene nézni a device.map és a menu.lst tartalmát és összevetni egy fdisk -l parancs kimenettel.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=197956Initrd is van? SCSI lemezhez kell a boot során. Feltéve, hogy a /dev/sda2 egy SCSI lemezt takar.
Nem tudom, hogy UHU hogy csinálja, de létre is hoztad rajta a FAT32 fájlrendszert?
Mert pl. manuálisan fdisk-kel csak a partíciót hozod létre, kijelölve rajta egy fájlrendszert, de azt külön, az mkfs.xxx paranccsal készíted el.Ez most probléma? Itt az LF.HU-n?
Én nem tudok semmilyen suse és redhatos installer implementációról. Meg semmilyen buildpkg nem kell.
A helyedben én a gyári „univerzális” ati drivert használnám. Azzal (ha támogatva van a kártyád) nem lesz gond.
Morzel wrote:balev wrote:Na most már megy a keresés és a letöltés is passzív módban. Viszont hogyan tudom lekorlátozni a feltöltési sebességet? Csak külső program segítségével?Nem kell külső program. Belemászol a dc kliens forrásába. Megkeresed azt a részt, amikor jön a kérdés: „Figyu má’, van szabad slotod?”. Nos, itt egy egyszerű változtatás: Kicseréled azt a részt, hogy: „Várj, megnézem” arra, hogy „Sajnálom haver, tele vagyok, minden slotom foglalt.”.
Ezután már csak fordítani kell, és futtatni.Morzel
Hehh, én is gondoltam rá, hogy átnyálazom a forrást, de ilyet azért nem tennék. 🙂 Pont azért nem, mert az egész alapelvével nem egyezik.
MBence wrote:Oldalt Hello, MBence helyett Helló MBence!, sztem. A vessző kell a hello és az usernév közé?Ezt már én is kérdeztem egyszer, de többen jelezték, hogy az üdvözlés után kell vessző.
Egyébként én nem szeretném, ha nekem azt írná ki, hogy MBence 🙂
-
SzerzőBejegyzés