balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 2 gep osszekotese, SuSE Linux 10.1 es XP #2080155
    balev
    Felhasználó

      És a security level-t share-re kell állítani, különben csak unix felhasználók érik el a megosztott mappákat.

      Hozzászólás: valknut #2079978
      balev
      Felhasználó
        csablak wrote:
        Miután teljesen átálltam utf-8-ra azóta a valknuttal az ékezetes nevű fájlok nem jönnek le.
        Milyen megoldás létezik?
        Van ugyan egy kódolási lehetőség, a letöltött fájllisták böngészésénél, de bármire is állítom, nem tetszik neki.
        A default-on hagyva a letöltött fájllista még helyesen néz ki.
        A várakozás sorban szintém, de amint letöltésre kerülne, úgy mindenféle ákombákomokat jelenít meg, és a letöltés ideje 65 naptól 365 napig kerül kijelzésre. Utána egyből hiba látható a várakozási sorban a fájl neve mellett.
        Próbálkoztam a linuxdc++-szal de annak meg nem tudom a default tcp/udp portjait. A valknut 9172-jével nem hajlandó működni.

        Linuxdc++ -nak azt kellene használnia, amit beállítasz, nem? Ha a 9172-t nyitod meg, akkor azt.
        Egyébként ott is probléma van az UTF-fel.

        Known problems:


        Utf8 locales are currently very buggy/not supported. If for example a lot of name
        and description fields in the public hub list are empty you are suffering from this.
        A workaround is to specify a non-utf8 locale when running the program, assuming
        you have a non-utf8 locale on your system. For example, I’m from Sweden so my
        utf8 locale would be sv_SE.UTF8. Starting the program like this:
        prompt# LANG=sv_SE.ISO-8859-1 ./linuxdcpp would run LinuxDC++ with a non-utf8 locale.

        Codepage is a bit of a headache. Files with local chars in their filename are
        sometimes rehashed on startup, messages in the hub and nicks in the wrong
        codepage may not be shown, lots of pango warnings, etc.

        Hozzászólás: telepítés után sikertelen boot #2080158
        balev
        Felhasználó

          Itt olyasmiről írnak, hogy upgrade-elés esetén az Ubuntu megvariálja a partíciók számozását. Át kellene nézni a device.map és a menu.lst tartalmát és összevetni egy fdisk -l parancs kimenettel.
          http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=197956

          Hozzászólás: telepítés után sikertelen boot #2080156
          balev
          Felhasználó

            Initrd is van? SCSI lemezhez kell a boot során. Feltéve, hogy a /dev/sda2 egy SCSI lemezt takar.

            balev
            Felhasználó

              Nem tudom, hogy UHU hogy csinálja, de létre is hoztad rajta a FAT32 fájlrendszert?
              Mert pl. manuálisan fdisk-kel csak a partíciót hozod létre, kijelölve rajta egy fájlrendszert, de azt külön, az mkfs.xxx paranccsal készíted el.

              Hozzászólás: Windows rendszerek és a „con” mappa #2079973
              balev
              Felhasználó

                Ez most probléma? Itt az LF.HU-n?

                Hozzászólás: Ati Radeon #2079981
                balev
                Felhasználó

                  Én nem tudok semmilyen suse és redhatos installer implementációról. Meg semmilyen buildpkg nem kell.

                  Hozzászólás: Ati Radeon #2079979
                  balev
                  Felhasználó

                    A helyedben én a gyári „univerzális” ati drivert használnám. Azzal (ha támogatva van a kártyád) nem lesz gond.

                    Hozzászólás: Linux és a DC++ #2022086
                    balev
                    Felhasználó
                      Morzel wrote:
                      balev wrote:
                      Na most már megy a keresés és a letöltés is passzív módban. Viszont hogyan tudom lekorlátozni a feltöltési sebességet? Csak külső program segítségével?

                      Nem kell külső program. Belemászol a dc kliens forrásába. Megkeresed azt a részt, amikor jön a kérdés: „Figyu má’, van szabad slotod?”. Nos, itt egy egyszerű változtatás: Kicseréled azt a részt, hogy: „Várj, megnézem” arra, hogy „Sajnálom haver, tele vagyok, minden slotom foglalt.”.
                      Ezután már csak fordítani kell, és futtatni.

                      Morzel

                      Hehh, én is gondoltam rá, hogy átnyálazom a forrást, de ilyet azért nem tennék. 🙂 Pont azért nem, mert az egész alapelvével nem egyezik.

                      Hozzászólás: Linuxforum.hu magyarítás projekt ;) #2079884
                      balev
                      Felhasználó
                        MBence wrote:
                        Oldalt Hello, MBence helyett Helló MBence!, sztem. A vessző kell a hello és az usernév közé?

                        Ezt már én is kérdeztem egyszer, de többen jelezték, hogy az üdvözlés után kell vessző.

                        Egyébként én nem szeretném, ha nekem azt írná ki, hogy MBence 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 2,997