balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: php4 conf #2079643
    balev
    Felhasználó

      Nálam ezek a fordítási paraméterek vannak, amik erre vonatkoznak:
      ‘–with-gd’ ‘–enable-gd-native-ttf’ ‘–with-jpeg-dir=/usr’ ‘–with-png’

      Bár hozzá kell tegyem, én is csomagból tettem fel, de abba be volt fordítva.
      Vagy töltesz egy forrást és lefordítod a megfelelő opciókkal, vagy keresel egy olyan .deb csomagot, amibe be van fordítva.

      Hozzászólás: vicc #1923259
      balev
      Felhasználó

        Mennyi Star Wars rajongót sértettetek most meg 🙂

        Na de ha már vicc:
        http://subba.blog.hu/2006/11/24/a_lany_aki_felt_az_uborkatol

        Ezek szerint nem csak a Jerry Springer show ilyen szégyenletes. 🙂
        Mekkora baromság…

        Hozzászólás: php4 conf #2079641
        balev
        Felhasználó

          Nem kell külön beállítás a php.ini-ben, ahogy nézem. A PHP-t kell gd (és egyéb, pl. jpg, png, stb.) támogatással lefordítani. Ha megnézed a phpinfo()-dat, akkor az elején van a configure commands (vagy parancssorból: php -i | grep configure), ill. a gd szekciót kell megnézni.

          Hozzászólás: UHU 2.0 újraíndítási (boot) probléma #2079430
          balev
          Felhasználó

            Biztosan az MBR-be került a GRUB?

            Van az UHU telepítőnek karbantartó módja. Azzal be tudsz lépni root jogokkal és kapsz egy parancssort.
            Befűzöd a gyökér partíciót majd futtatod a GRUB telepítőjét.

            pl. itt: http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=35018#p35018

            Hozzászólás: Linux és a DC++ #2022044
            balev
            Felhasználó

              A dcinfo-s oldalon ott van a bzippelt lista. Ezt kell beállítani a valknut-ban, a hub lista ablakban. Ott ki tudod választani, hogy mindig netről frissítse-e, vagy helyben tárolja-e a listát a program.

              Ha bejön a lista, akkor csatlakozol a hubokra, tudsz menteni kedvencekbe is.

              Nekem is lenne egy kérdésem: passzív módban vagyok, mivel router osztja meg a netet otthon. Bejön a lista, csatlakozok, megy a szűrés is, és mégse indul el egy letöltés se egyetlen felhasználótól se, pedig rendelkeznek szabad slot-tal. A csomagszűrést kikapcsolva is megpróbáltam, de nem ott van a gond, mert úgy se ment, meg egyébként is engedélyeztem  az adott portot. Szóval nem az dobálja el a csomagokat, valami egyéb beállítás lehet.

              Aktív módban tud ugyan csatlakozni, de a keresésre semmilyen eredmény nem jön ki.

              Szerk.: Vector, ezt megpróbálom én is.

              Hozzászólás: Kocsma topik #1950190
              balev
              Felhasználó

                Dollármilliókat hoz az avatárkereskedelem

                    * Anarki

                2006. november 16., csütörtök 15:55

                Moszkvától nyugatra kiröhögik azt, aki mangahős vagy plüssállat képében jeleníti meg magát a neten. Ázsiában, főleg Dél-Koreában viszont virágzik az avatárbiznisz: van szolgáltató, amely idén egy negyedév alatt 2,4 millió dolláros bevételt könyvelt el. Az ottaniak rájöttek, ha életük nagy részét a neten töltik, nem mindegy, hogy néznek ki.

                http://index.hu/tech/net/avatar1116/

                Hozzászólás: uhu 2.0 automount probléma #2077077
                balev
                Felhasználó
                  milfer wrote:
                  balev wrote:
                  Indítottad újra a gépet miután szerkesztetted az fstab-ot? Nem lehet, hogy már be van fűzve az a partíció? (/etc/mtab)

                  elfmage wrote:
                  A mount -t vfat /dev/hda3 /fat32 parancs kimenete: (a fat32 csatolási pontot létrehoztam)
                  mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda3,
                  or too many mounted file systems

                  Nincs csatolva, mert akkor valami ilyen lenne a hibaüzenet.
                  „device already mounted or mount point busy”

                  Az fstab és a mount paraméterei jók pedig. Ebből gondoltam: or too many mounted file systems
                  De igazad van, mount point busy-t írt volna.

                  balev
                  Felhasználó

                    Pénteken konferencia. Várható, hogy jön valaki fórumtagok közül?

                    Részletes program csatolva.

                    Hozzászólás: uhu 2.0 automount probléma #2077075
                    balev
                    Felhasználó

                      Indítottad újra a gépet miután szerkesztetted az fstab-ot? Nem lehet, hogy már be van fűzve az a partíció? (/etc/mtab)

                      Hozzászólás: vicc #1923240
                      balev
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,997