Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nálam /etc/rc.d/rc.inet* fájlok-ban kell babrálni hálózat ügyben.
Debian alatt talán /etc/init.d/-ben van valahol szintén. De lehet, hogy ott külön dhcp démon indító szript van, akkor azt kell letiltani.milfer wrote:Hi
Az xcdroast még scsi emulációval írja a cdket (hdx=scsi kernel param). De a legtöbb disztró már nem támogatja az scsi emulációt, hanem sima ide eszközként használja a cd,dvd-ket. Ezért működött az 1.1 és az 1.2 alatt a cd írás az xcdroasttal.
Egyébként jobb lesz ha lassan átszoksz másik cd író progira, mert ezt 2003 óta már nem fejlesztik. 🙂2.4-es kernelig kellett a scsi emuláció, 2.6-tól már nem kell használni, viszont írni csak root-ként tudsz.
cdrecord –version
Cdrecord-Clone 2.01 (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2004 Jörg Schilling
cdrecord: Warning: Running on Linux-2.6.16.2
cdrecord: There are unsettled issues with Linux-2.5 and newer.
cdrecord: If you have unexpected problems, please try Linux-2.4 or Solaris.Egyébként meg mindegyik cd/dvd író felület a cdrtools/dvdrtools-t használja, nemde?
Mert akkor teljesen mindegy, hogy milyen frontend-et használ az illető, az írás nem attól függ.Most akkor telefonos ADSL-ed van, vagy kábelnet? ADSL esetén van egy felhasználó/jelszó + DNS beállítások, amiket a szolgáltatótól kapsz és PPPoE segítségével kapcsolódsz. Ha kábelnet, akkor meg csak DHCP kell.
PPPoE beállítás?
Na jó, opensource kérdésekben soha többé nem foglalok állást 🙂
Akkor nem tudom mire emlékszek, mindegy.Egyébként mi a gond a jelenleg letölthető binárissal?
Szóval biztonsági másolatot a ~/.mozilla vagy ~./firefox mappádról készíts. A bináris mappáról nem kell, minek?
A KDE vezérlőpultjában találod a szolgáltatások alatt.
mmp wrote:balev wrote:A Firefox bár szabad szoftver, a forrása zárt, ezért szállítják bináris formában. Tehát hiába is kerestél benne makefile-t 🙂A forrás:
ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0/source/balev wrote:Nyomtatási probléma fordult elő valakinél FF2.0 alatt? A nyomtatási előkép tök üres és nem is nyomtat ki semmit.Nem tapasztaltam ilyet, eddig. uhu – ff2.0 – hp laserjet + xerox
Melyik oldalon?Na most ez totál égés 🙂
Kösz, hogy felhomályosítottál. Akkor valószínűleg az Ooo volt az agyamban (mindjárt kiderül hogy annak is nyílt a forrása 🙂 )
Ja igen, és akkor a magyarázat, hogy miért kapod binárisban: mert egyszerűbb a telepítése, ennyi 🙂
A panel beállítása nem az Ubuntu-tól függ, hanem a KDE-től, nemde?
Egyébként meg panel beállításai, megjelenés fül alatt ott van minden.Nem veszitek észre, hogy ha ti ugyanúgy szétoffoljátok a topikot? Ha ráhagynátok és nem vennétek fel, akkor kb. 10 post-ot meg lehetett volna spórolni innen.
Egyébként meg ha működik az „tainted words” szűrő, akkor az írta át a f@aszát szerszámra. Bár akkor nem tudom miért nem írta át a mondat elején lévőt.
Egyébként meg publikus fórum vagyunk, lehetőleg tényleg mellőzzük a trágár szavakat. Szerintem. Mivel kívülről ezek alapján értékelnek bennünket.
Nyomtatási probléma fordult elő valakinél FF2.0 alatt? A nyomtatási előkép tök üres és nem is nyomtat ki semmit.
-
SzerzőBejegyzés