balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Spontán elszáll az internet #2076840
    balev
    Felhasználó

      Nálam /etc/rc.d/rc.inet* fájlok-ban kell babrálni hálózat ügyben.
      Debian alatt talán /etc/init.d/-ben van valahol szintén. De lehet, hogy ott külön dhcp démon indító szript van, akkor azt kell letiltani.

      Hozzászólás: xcdroast: csak root-ként használható #2074129
      balev
      Felhasználó
        milfer wrote:
        Hi
        Az xcdroast még scsi emulációval írja a cdket (hdx=scsi kernel param). De a legtöbb disztró már nem támogatja az scsi emulációt, hanem sima ide eszközként használja a cd,dvd-ket. Ezért működött az 1.1 és az 1.2 alatt a cd írás az xcdroasttal.
        Egyébként jobb lesz ha lassan átszoksz másik cd író progira, mert ezt 2003 óta már nem fejlesztik.  🙂

        2.4-es kernelig kellett a scsi emuláció, 2.6-tól már nem kell használni, viszont írni csak root-ként tudsz.

        cdrecord –version
        Cdrecord-Clone 2.01 (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2004 Jörg Schilling
        cdrecord: Warning: Running on Linux-2.6.16.2
        cdrecord: There are unsettled issues with Linux-2.5 and newer.
        cdrecord: If you have unexpected problems, please try Linux-2.4 or Solaris.

        Egyébként meg mindegyik cd/dvd író felület a cdrtools/dvdrtools-t használja, nemde?
        Mert akkor teljesen mindegy, hogy milyen frontend-et használ az illető, az írás nem attól függ.

        Hozzászólás: Spontán elszáll az internet #2076836
        balev
        Felhasználó

          Most akkor telefonos ADSL-ed van, vagy kábelnet? ADSL esetén van egy felhasználó/jelszó + DNS beállítások, amiket a szolgáltatótól kapsz és PPPoE segítségével kapcsolódsz. Ha kábelnet, akkor meg csak DHCP kell.

          Hozzászólás: Spontán elszáll az internet #2076834
          balev
          Felhasználó

            PPPoE beállítás?

            Hozzászólás: Megjelent a Firefox 2.0 végleges verziója #2075587
            balev
            Felhasználó

              Na jó, opensource kérdésekben soha többé nem foglalok állást 🙂
              Akkor nem tudom mire emlékszek, mindegy.

              Egyébként mi a gond a jelenleg letölthető binárissal?

              Szóval biztonsági másolatot a ~/.mozilla vagy ~./firefox mappádról készíts. A bináris mappáról nem kell, minek?

              Hozzászólás: artsd ne induljon #2077469
              balev
              Felhasználó

                A KDE vezérlőpultjában találod a szolgáltatások alatt.

                Hozzászólás: Megjelent a Firefox 2.0 végleges verziója #2075584
                balev
                Felhasználó
                  mmp wrote:
                  balev wrote:
                  A Firefox bár szabad szoftver, a forrása zárt, ezért szállítják bináris formában. Tehát hiába is kerestél benne makefile-t 🙂

                  A forrás:
                  ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0/source/

                  balev wrote:
                  Nyomtatási probléma fordult elő valakinél FF2.0 alatt? A nyomtatási előkép tök üres és nem is nyomtat ki semmit.

                  Nem tapasztaltam ilyet, eddig. uhu – ff2.0 – hp laserjet + xerox
                  Melyik oldalon?

                  Na most ez totál égés 🙂

                  Kösz, hogy felhomályosítottál. Akkor valószínűleg az Ooo volt az agyamban (mindjárt kiderül hogy annak is nyílt a forrása 🙂 )

                  Ja igen, és akkor a magyarázat, hogy miért kapod binárisban: mert egyszerűbb a telepítése, ennyi 🙂

                  Hozzászólás: Edgy Eft panelek #2077468
                  balev
                  Felhasználó

                    A panel beállítása nem az Ubuntu-tól függ, hanem a KDE-től, nemde?
                    Egyébként meg panel beállításai, megjelenés fül alatt ott van minden.

                    Hozzászólás: pendrive adatátvitel #2073975
                    balev
                    Felhasználó

                      Nem veszitek észre, hogy ha ti ugyanúgy szétoffoljátok a topikot? Ha ráhagynátok és nem vennétek fel, akkor kb. 10 post-ot meg lehetett volna spórolni innen.

                      Egyébként meg ha működik az „tainted words” szűrő, akkor az írta át a f@aszát szerszámra. Bár akkor nem tudom miért nem írta át a mondat elején lévőt.

                      Egyébként meg publikus fórum vagyunk, lehetőleg tényleg mellőzzük a trágár szavakat. Szerintem. Mivel kívülről ezek alapján értékelnek bennünket.

                      Hozzászólás: Megjelent a Firefox 2.0 végleges verziója #2075581
                      balev
                      Felhasználó

                        Nyomtatási probléma fordult elő valakinél FF2.0 alatt? A nyomtatási előkép tök üres és nem is nyomtat ki semmit.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,997