Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
valek wrote:Köszi a segítséget, egy újratelepítés segített.
VaMilyen segítséget? Vagy ez most ironia? Vagy valaki segített a háttérben?
Írd le légyszíves, hogy mi változott azzal, hogy újra kicsomagoltad a Firefox-ot. Nem értem.
Ettől függetlenül tényleg jó lenne tudni, hogy lehet új társítást beállítani, pl. nekem is szükségem lenne rá.
erdsiger wrote:MBence, most már tényleg megjelent a Firefox 2.0 🙂Szerk.: Letöltöttem a .tar.gz fájlt, mert nem akarom az online-updatet használni (SUSE 10.0), de nem tudom hogyan telepítsem. Kicsomagoltam, de se „makefile”, se pedig „installer” nincs benne. Tudnátok segíteni?
A Firefox bár szabad szoftver, a forrása zárt, ezért szállítják bináris formában. Tehát hiába is kerestél benne makefile-t 🙂
tauren wrote:Sziasztok!Olyan problémám lenne hogy kaptam 2db régebbi típusú winyót (30-40 GB maxtor szal nem annyira ócska) amiből az eggyiket mindjárt be is raktam a kissebbik gépembe amin csak linux van az fdisk-el létre hoztam rajta 2db logikai meghajtót (fdisk p-re meg is jelenik gyönyörűen)viszont ID=83 System=Linux… fdisk -t vel át akartam válltani a filerendszert 85 linux extendedre de nem engedi üzenet a következö: „You cannot change a partition into an extended one or vice versa Delete it first.” odáig tiszta hogy nem tudja létrehozni a filerendszert de nem értem hogy miért… a másik probléma meg az hogy hogyan tudnám én mondjuk filerendszer válltás nélkül ezt beírni az fstabba hogy jó legyen mert ugye 85-ös meg Linux filerendszert nem ismer…
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönném!
Mit nem tudsz beírni az fstab-ba? Mi nem ismer linuxos fájlrendszert?
Szerk.: 82 SWAP-nak, 83 LINUX fájlrendszernek. Utána mkfs-sel készítesz rá fájlrendszert (mkfs.ext2, mkfs.ext3, mkfs.reiserfs, stb.)
Lehet, nem Kwrite-tal kellene megnyitni, hanem futtatni parancssorból…
De ha beállítod a workgroup-ot a smb.conf-ban, akkor automatikusan meg fog jelenni a szerver a hálózatok/munkacsoport könyvtárban. Illetve a netbios name-et szintén be tudod állítani, és szerintem azon elérnek majd akár böngészőből.
midraw wrote:udv. mindenkinekArra a kerdesre keresem a valaszt h szabade, joe, ha a php progimat $_SESSION-ba irt ertekekre epitem ?
koszi.Azért ez így kicsit kevés információ. Mindenesetre, ha több http kérésen keresztül is meg akarod tartani az adatokat, akkor célszerű és egyszerű.
A samba mellett fut a netbios is? (smbd, nmbd)
masterminds wrote:Szia.Meddig jutottál el?
Voltak már másnak is problémái vele, de hogy mennyire hasonló eset, az majd kiderül, ha leírod hol akadtál el vele.
Csatolj konfigurációs fájlt (/etc/X11/xorg.conf), naplófájlt (/var/log/Xorg.0.log) is!
Andriol: nálad a csatolj mit jelent? (további opciók, fájl csatolása)
Egyébként meg első körben ezekre adj választ:
Code:cat /usr/src/KERNELED/.config | grep DRM
cat /usr/src/KERNELED/.config | grep AGP
lspciGondolom egyelőre még nem igazán kiforrottak a 64bites programok és alkalmazások. De erről nincs tapasztalatom, csak amit olvasok.
kisbetu wrote:Ha eddig bele voltak forgatva, akkor nincsenek meg modulban.
Akkor meg le kell fordítani azokat is.Félreértettem valamit?
nanobit wrote:Az usb-mass.. benne volt a kernelben, nem pedig modulban. Kitöröltem a kernelből és ha jól gondolom , akkor a modulokat nem kell újraforgatni, mert ott nem történt változás. Na meg is csináltam eszerint. De.. sda van ub nincs, én meg még mindig szopok… 🙁Nem hiába írják, hogy ha eddig fixen volt, de kiszedted, akkor a modulokat is le kellene fordítani + telepíteni kernel fordítás után.
Pendrive rádugás után meg leellenőrizni dmesg mellett, hogy betöltöttek-e a kérdéses modulok.Az előző oldalon írtam, hogy mik kellenek. Azok be vannak állítva?
Az fstab-ot meg nem jól szerkesztetted, ez a baja, nem a vfat támogatás.
-
SzerzőBejegyzés