balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megjelent a Firefox 2.0 végleges verziója #2075580
    balev
    Felhasználó
      valek wrote:
      Köszi a segítséget, egy újratelepítés segített.
      Va

      Milyen segítséget? Vagy ez most ironia? Vagy valaki segített a háttérben?

      Írd le légyszíves, hogy mi változott azzal, hogy újra kicsomagoltad a Firefox-ot. Nem értem.

      Ettől függetlenül tényleg jó lenne tudni, hogy lehet új társítást beállítani, pl. nekem is szükségem lenne rá.

      Hozzászólás: Megjelent a Firefox 2.0 végleges verziója #2075579
      balev
      Felhasználó
        erdsiger wrote:
        MBence, most már tényleg megjelent a Firefox 2.0 🙂

        Szerk.: Letöltöttem a .tar.gz fájlt, mert nem akarom az online-updatet használni (SUSE 10.0), de nem tudom hogyan telepítsem. Kicsomagoltam, de se „makefile”, se pedig „installer” nincs benne. Tudnátok segíteni?

        A Firefox bár szabad szoftver, a forrása zárt, ezért szállítják bináris formában. Tehát hiába is kerestél benne makefile-t 🙂

        Hozzászólás: Winyó aktíválás #2077461
        balev
        Felhasználó
          tauren wrote:
          Sziasztok!

          Olyan problémám lenne hogy kaptam 2db régebbi típusú winyót (30-40 GB maxtor szal nem annyira ócska) amiből az eggyiket mindjárt be is raktam a kissebbik gépembe amin csak linux van az fdisk-el létre hoztam rajta 2db logikai meghajtót (fdisk p-re meg is jelenik gyönyörűen)viszont ID=83 System=Linux… fdisk -t vel át akartam válltani a filerendszert 85 linux extendedre de nem engedi üzenet a következö: „You cannot change a partition into an extended one or vice versa Delete it first.” odáig tiszta hogy nem tudja létrehozni a filerendszert de nem értem hogy miért… a másik probléma meg az hogy hogyan tudnám én mondjuk filerendszer válltás nélkül ezt beírni az fstabba hogy jó legyen mert ugye 85-ös meg Linux filerendszert nem ismer…

          Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönném!

          Mit nem tudsz beírni az fstab-ba? Mi nem ismer linuxos fájlrendszert?

          Szerk.: 82 SWAP-nak, 83 LINUX fájlrendszernek. Utána mkfs-sel készítesz rá fájlrendszert (mkfs.ext2, mkfs.ext3, mkfs.reiserfs, stb.)

          Hozzászólás: Wolfenstein Enemy Territory bináris #2077428
          balev
          Felhasználó

            Lehet, nem Kwrite-tal kellene megnyitni, hanem futtatni parancssorból…

            Hozzászólás: Samba #2077362
            balev
            Felhasználó

              De ha beállítod a workgroup-ot a smb.conf-ban, akkor automatikusan meg fog jelenni a szerver a hálózatok/munkacsoport könyvtárban. Illetve a netbios name-et szintén be tudod állítani, és szerintem azon elérnek majd akár böngészőből.

              Hozzászólás: PHP SESSION #2077337
              balev
              Felhasználó
                midraw wrote:
                udv. mindenkinek

                Arra a kerdesre keresem a valaszt h szabade, joe, ha a php progimat $_SESSION-ba irt ertekekre epitem ?
                koszi.

                Azért ez így kicsit kevés információ. Mindenesetre, ha több http kérésen keresztül is meg akarod tartani az adatokat, akkor célszerű és egyszerű.

                Hozzászólás: Samba #2077360
                balev
                Felhasználó

                  A samba mellett fut a netbios is? (smbd, nmbd)

                  Hozzászólás: Fedora 6 ATI sanyarúság #2077304
                  balev
                  Felhasználó
                    masterminds wrote:
                    Szia.

                    Meddig jutottál el?

                    Voltak már másnak is problémái vele, de hogy mennyire hasonló eset, az majd kiderül, ha leírod hol akadtál el vele.

                    Csatolj konfigurációs fájlt (/etc/X11/xorg.conf), naplófájlt (/var/log/Xorg.0.log) is!

                    Andriol: nálad a csatolj mit jelent? (további opciók, fájl csatolása)

                    Egyébként meg első körben ezekre adj választ:

                    Code:
                    cat /usr/src/KERNELED/.config | grep DRM
                    cat /usr/src/KERNELED/.config | grep AGP
                    lspci
                    Hozzászólás: Flash a Firefoxban #2075866
                    balev
                    Felhasználó

                      Gondolom egyelőre még nem igazán kiforrottak a 64bites programok és alkalmazások. De erről nincs tapasztalatom, csak amit olvasok.

                      Hozzászólás: pendrive adatátvitel #2073964
                      balev
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Ha eddig bele voltak forgatva, akkor nincsenek meg modulban.
                        Akkor meg le kell fordítani azokat is.

                        Félreértettem valamit?

                        nanobit wrote:
                        Az usb-mass.. benne volt a kernelben, nem pedig modulban. Kitöröltem a kernelből és ha jól gondolom , akkor a modulokat nem kell újraforgatni, mert ott nem történt változás. Na meg is csináltam eszerint. De.. sda van ub nincs, én meg még mindig szopok… 🙁

                        Nem hiába írják, hogy ha eddig fixen volt, de kiszedted, akkor a modulokat is le kellene fordítani + telepíteni kernel fordítás után.
                        Pendrive rádugás után meg leellenőrizni dmesg mellett, hogy betöltöttek-e a kérdéses modulok.

                        Az előző oldalon írtam, hogy mik kellenek. Azok be vannak állítva?

                        Az fstab-ot meg nem jól szerkesztetted, ez a baja, nem a vfat támogatás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 2,997